Alati i radionice

Jeftino je uzeti KZUBR. U tom kontekst, Jasic nije jeftin. Sa kablovima i svim izađe malo preko 30k. Pogledaj i Walter koji se radi kod nas. Iščitaj ovu temu, bilo je dosta dobrih predloga.
 
Placene 8000.nove su...i jedne male dobio gratis....

Ako su nove ,trebalo bi da na račni ima polugica za promenu smera,ili ja ne vidim dobro.

- - - - - - - - - -

Pa ne znam Milane nisam pametan. Plasim se tih nepoznatih marki,u planu mi kad kupim aparat da budem miran najmanje 20 godina. :osmeh:
Naš jasic ima 5 godina ,valjda će dogurati do 20.:sta:

- - - - - - - - - -

Šta je ovo ? Nalazi se u staroj bušilici ,umotano u platnenu izolir traku.Do sada ovako nešto nisam video.



 
Znaci ipak je to nesto polovno. Ja sto sam postavio sliku onog seta to prodaje jedan drugar kao polovne naravno jer su ipak korisceni. Kad mi rece Brkin da su nove 8000 bilo mi malo cudno, ali razmisljam da novi UNIOR nije bas kvalitetan pa sam i poverovao.
 
Konacno sam uspeo da nadjem org. kljuc za tockove za Mercedes, i jos nekoliko kljuceva koji su mi nedostajali u kolima. Sve za 450 din.
e57a66fd674f7d1cf2cd38dd8cc93f4c.jpg
73b1f3166c0015e48b28d55731bab9ea.jpg
c56d105b1f551ee1cd08db066d4ae48d.jpg
44f5c85ac0c03d5d0cf0bdfdfda80b70.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da li si imao problema sa kuhn-om mislim na centralnu maticu sto steze konusne lezaje.
QUOTE=Murtin_;1309137]Milwaukee je zakon.
dce90a074912db155ab0543aa996973a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]
 
Nikakvih problema sa Kuhnom evo vec 10tak godina. Ono što je za menjanje, zameni se i teraj dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može da služi, zašto ne bi....
Da ne ulazim u pojašnjavanje, i ja sam laik, ali sa dovoljno "nekog" znanja, a "oko akumulatora i punjača istih"....
Pitanje je samo koliko dugo vremenski će se vršiti punjenje, a bitno je da ima ampermetar, radi utvrđivanja početne "struje" punjenja, sa koliko ampera kreće, a to opet zavisi od stanja akumulatora, starosti i ispražnjenosti, i koliko "drži" struju...
Kada vrednost A "padne" blizu (oko) nule, trebalo bi da je pun...
Naravno i Voltmetar bi bio poželjan, da pratiš sa koliko volti počinje, a kada se napuni, koliko je vrednost "voltaže"....
Bolje ne umeh objasniti....
Ja imam neki od 6 Ampera 12 Volti, pa napunim akumulator (PUNIO SAM) od 143 Ah....
Bolje da si ovo pitanje postavio u Temi "Akumulatori", ili da si je makar pročitao, tamo sam i ja "pokupio" fore i fazone....:osmeh:
 
Za akumulatore do 100 ah.

Svaki pa i najmanji punjac ce napuniti bilo koji akumulator samo je pitanje za koje vreme.

Moja ti je preporuka da kupis ove bez trafoa, sa ovim kao na linku sto si postavio mozes i da ostetis akm. a ovim automatskim nema sanse, plus mozes da ga ostavis na akm. celu zimu a on ga automatski dopunjava kako se akm. samoprazni, cena je isto 3/4 hiljade a neuporedivo su bolji, kao naprimer ovaj: http://www.akumulator-shop.rs/kateg...jač-akumulatora-pro-user-40-6-12v-4a-detaljno (nemam nikakve veze sa sajtom ovo je primer automatskog punjaca)
 
Po meni ko nema punjac,bolje dodati jos par hiljada i kupiti pretvarac napona ,moze uvek da posluzu u slucaju nestanka struje a ujedno ima i to autmatsko dopunjavanje.
 
Ako imas mogucnosti da porucis preko nekog iz CH, ili soferi Autobusa sto voze za CH:

Ima u Landi prodavnici za oko 2000din puno automatski punjaci 4ampera sa 5 godina garancije.
Naravno daleko od CTEK ali moze da posluzi.
Prikacis akumulator preko cele zime i uzivas.
 
Nazad
Vrh