Alati i radionice

Bas tako nesto meni treba sa MK 3 prihvatom. Jos da se stavi u nosac i nista bolje za manje potrebe.
Gledao sam stubne EINHELL i kako sam razumeo ima MK 2 PRIHVAT, ali nisam siguran kakav je kvalitet.
Fala Kardan.
 
Opet moram da te kritikujem,jeste da sam mladji.
Ako kazes da nemas potrebe za njom,zasto onda imas 4-5 kilo kljuceva??
Nemoj tako.
Sve kritike uvažavam,ali radim po svom.:osmeh:
Kao i bušilice ,kiloključeve još manje koristim.Nemam 4-5 kilo ključeva imam najmanje 10.Alat kupujem isključivo polovan ,to mi je kao neki hobi.Neko sakuplja značke ,neko poštanske markice ,neko umetnička dela ....Ja sam se odlučio da sakupljam alat .Ako ustreba da se nešto odradi većina tih alata je upotrebljiva tako da ga i koristimo.
 
Jao ljudi sto sam se sad iznervirao. Narucim da mi se izrezu neki elementi navodno CNC plazmom. Stigli oni sad kad otvorim vidim da to po mom misljenju CNC nije ni videlo. Rezovi iskoseni sto mi i ne pravi neki problem. Medjutim otvori fi 29 su mozda fi 27 i daleko su od idealnog kruga. Po svemu sudeci seceno plazmom iz ruke. Da ne gresim dusu, jel ima neko iskustva sa CNC plazmom? Da li je moguce da bude tako neprecizna ili je ipak slobodna ruka?
 
Seceno je to cnc plazmom,ali onom nikakvom.kao prvo,plazma i nemoze da napravi ravan rez,da tako secmd treba da je 5 osna,a takva kosta preko 40000evra...
A ovo sto je neprecizno,to je do samog softvera masine.svi sto prave kod nas,ali i u okolini cns stolove,ubacuju softver od glodalice..on ne prepoznaje koji je koristan deo a koji je otpad,vec se krece zadatom dimenzijom,i onda se desavaju takva otstupanja,softver za plazmu kosta negde oko 15000eu.,neka najeftinija plazma,koja dobro radi je micro step,koja kosta oko 35 hiljada.sve ovo ispod,je nista,za neko preciznije secenje.
 
Nije mi jasno sto onda prihvataju da rade neke stvari gde se zahteva preciznost? Sto lepo ne kaze da ne moze da zadovolji zahteve i cao? Ne znam samo kakvi li su ti lancanici sto ih secu plazmom? Dobro pa se nisam zeznuo jos nesto da narucim. Sad kad si mi reko bar da znam da tu njihovu "CNC" plazmu zaboravim kad su u pitanju precizne stvari. Ono neko vestiji iz ruke isece bez problema.
 
Nije mi jasno sto onda prihvataju da rade neke stvari gde se zahteva preciznost? Sto lepo ne kaze da ne moze da zadovolji zahteve i cao? Ne znam samo kakvi li su ti lancanici sto ih secu plazmom? Dobro pa se nisam zeznuo jos nesto da narucim. Sad kad si mi reko bar da znam da tu njihovu "CNC" plazmu zaboravim kad su u pitanju precizne stvari. Ono neko vestiji iz ruke isece bez problema.
Neznam koja je debljina materijala u pitanju ali ovo je otvorio italijan pre par god sa novim masinana.Laser Balkan.rs Rade jako precizno.
 
Debljina je 10 mm. Znaci nista posebno. Jel si radio nesto kod tog italijana?
Jedini su imali u okolini presu koja moze da krivi 30 mm pa ih otud znam.Inace cesto na odpad u Pozarevac bacaju nepotreban materijal sto je secen Laserom i jako je precizno.

- - - - - - - - - -

Laser i plazma su nebo i zemlja.
Bas tako kolega.Inace i Smederevo je dosta jako sto se tice tih masina za obradu metala.
 
Juce stigla masina za narezivanje navoja i odmah isprobana.Ima 6 reznih glava od 0.5" do 2" a preko zime cu napraviti adapter za obicne nareznice za metricki navoj.Masina je strava,kompletan kofer je tezak oko 40kg,sama pogonska masina ima nekih 15kg.Nisam nazalost slikao masinu,danas cu ali evo kako reze navoj
3a518873fb1489da7ffd9965fa5a21dd.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Debljina je 10 mm. Znaci nista posebno. Jel si radio nesto kod tog italijana?
Aco ako ti nije daleko, idi prema toplane / carine u KS na taj put sa desne strane ima jedan odpad i tu udji i idi do kraja placa tu ima CNC plazma sekac ESABov i vrlo dobro radi.
Lik sto radi na toj masini nosi naocare omanji i ridj i vecma mamuran neljubazan ali hoce da uradi dobro ako mu neki dinar das ispod ruke. Ako se pravi lud onda potrazi gazdu. Na nacin milom ili silom :)
 
Hvala Kardan, ali daleko mi je to. Ja ovo narucim pa mi salju kurirskom sluzbom. Jeftinije nego licno da idem i da gubim vreme. Jedino sto u ovom slucaju uopste ne bi ni uzeo ovo jer nisam zadovoljan kako je odradjeno. Nego to mi je skola za drugi put.
Inace kad se muvam po otpadima uvek castim radnike, jao kad im skoci raspolozenje pa kako su onda ljubazni to je cudo jedno.
 
Meni su ovi rezali neke druge elemente trenutno, a razgovor je bio i za lancanik i jos neke ploce. Lancanik 64 zuba za colovni lanac bi mi trebao, ali za kasnije. Problem je u tom slucaju jer za njega treba veca debljina, a ne 12 mm. Ovaj da ga ovako sece to ne bi bilo nikakvo, tako da od njega dizem ruke.
 
Moze da se sece od materijala 8 ili 10 pa se spaja ako treba veca debljina.
Plazma je dosta losija od gasnog secenja, a sto se tice vodjenja moze biti CNC, ali to nema veze sa kvalitetom secenja.
Mnogi misle ako je nesto CNC da je automatski dobro..
 
Ja sam bio ubedjen da je dobro i precizno. Razmisljam, kad sece lancanike gde je potrebna preciznost valjda je precizno. Sad sam video da nije to to. Bar da znaju i drugi da se jos neko ne predje kao ja.
 
Za precizno secenje je laser(za tanje materijale) ili waterjet(voterdzet) iliti secenje vodom. Ovo drugo moze seci sve debljine, ali je dosta skuplje i korizti se kada zaista mora.
Ako zelis da napravis lancanik na CNC rezacici, treba ti kvalitetna konstrukcija, a to ne zna bas svako pripremiti..
 
Nazad
Vrh