Alati i radionice

Ma nadje se mesto uvek a i neradim sa njim nesto previse. To sam od tasta dobio aparat i sredio posto je bio ko u morskoj vodi da je bio izrdjao. Malo je falilo da nov lim pravim iznova.Samo je prasnjav do bola jer sam skoro neki kombi radio pa je prasina usla svud i u drugu radionicu gde je bio. Vecinom radim sa co2 i najvise posla je za njega
 
Aha dobro je, vec sam pomislio da aparat stoji u nekom mlinu. I kod mene je slicna situacija da najvise koristim co2 mada i ovi drugi budu zaposleni a kad bi recimo usao u bunker od kombajna sa ovim tvojim pistoljem bilo bi varnica na sve strane jer ga nemas gdje odloziti a da ne zavarnici.
 
Bunker niti varim niti sa aparatom ulazim. Busilica i pop nitne i lim i milina. Tu je veci problem da se nezapali prasina i pleva na sabirnoj ravni ispod bunkera jer su mnogi uspeli zapaliti.Inace radim remonte oko kombajna. Kod mene kad se radi limarija je gore nego u mlinu. Pogotovu kad nabacis preko 10kg kita i oslajfas
 
I to je tacno ali nekad ipak treba i nesto da se zasvajsa.

EDIT: jesenas se jedan new holand nagutao kamenja i pokidao podeoni lim izmedju twin rotora koji sam krenuo variti sa elektrodom i bilo je dosta cupavo i pored dobre pripreme izduvavanja prasine i zalivanja vodom pa sam morao zavrsiti sa co2, on ipak manje prsti i bezbedniji je sto se tice toga.
 
Vecinom zato i radim sve sa co2 a imam kod drugara i manji koncarov od 145A koji je upola laksi i manji a nova klesta stavljena sa zastitom. E sa njim ulazim kad nemogu dohvatiti sa co2.Zato mi treba inverter jer je lagan i na rame stavim i odo. a zgodno i precizno se podesi potrebna snaga

https://imageshack.com/i/5n25022013370j- - - - - - - - - -
 
A to jeste, kad nemo's prici co2 zbog visine i li neceg drugog onda uzmem elektrode od 2mm i opet zavrsis i tanke limove.
Video si vrv da na oglasima ima invertera i po 100e samo mislim da to nije za tebe pogotovo zbog obima posla.
 
Sad sam tek video, nije bio dobar link. Dobar stroj ,kazem ja da nema nista bez aparata sa euro prikljuckom.Unutra ti vrv o.8 mig wire od 15 kg.
 
Aha tako moze jer nisam znam sta ti bi ovo VRV. Da moze kotur i od 5 pa do 15kg veliki.Mada sad manje posla imam pa kupujem ove manje jer pogotovu preko zime od vlage hoce zica rdjati pa posle pravi probleme u panciru Moze koristiti 0,6- 0,8- 1mm zicu a na trofaznoj ubija. Tu svarno ima snage napretek i vrlo lepo vari. jedino nemoze dugo jer slabo je ovo hladjenje pistolja ipak.Ali za sadasnje potrebe zadovoljava
 
Zica je pobakarisana i to nebi smjelo nikako da korodira samo taj bakarni sloj u zadnje vrijeme je toliko jadan da se i to desava. Inace sve zice su toliko jadne da vise nzm koju da uzmem.

Ja i moj komsija Vica se bas lepo nadivanismo :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ostali pobegli sa casa. Zicu vecinom sad prizvodi kina i koreja a prodaje se pod razne proizvodjace. Skoro sam kupio jasenice i imao toliko pehova da sam skinuo kotur i one parcice zaglavljene u panciru koje sam jedva pocupao i gazdi prodavnice hteo glavu razbiti sa njim. Skoro menjao euro kabal 80eur i sad da mi skrka pancir pa da ga ubijem. predhodno sam kabal bacio zbog toga
 
da da,ta jesenicka zica je nastavljana i ti nastavci se uglave u dizni i kraj posla, i nije lijepo namotana nego onako nabacana pa kod amaterskoh aparata gdje im se zica stavlja odozgo i nemaju kocnicu obavezno slijedi mrsenje.tu vise ne uzimam, sad trenutno koristim novofil i isto nije bogzna sta. Apolo mi se najbolje pokazala ali je nema vise.
 
originalna kablusa bila zajedno sa pancirom metalnim. Ali fora je sto su nastavljali zicu na zicu sa preklopom istih i nemoze da udje u pancir ili delimicno i zaglavi. Najgore kad nije motana dobro pa uleti omca u pancir. To je zaglavilo da nisam uspeo iscupati i morao drugu kablusu uzeti. kupujem sad najeftiniju u Metaliji u S.mitrovici i nemam vec duze vreme problema.Sta god sam skuplje kupio ispalo gore. jedino sam pre 15 -stak godina koristio neku nemacku zicu sto mi drugar doneo otuda i bila stvarno ekstra Apolo sam i ja koristio ali je nevidjam vec duze vreme
 
Evo to je ta novofil, znaci vica isti problemi kao i kod mene

fotografija0266.jpg


fotografija0264.jpg
 
Koristio sam tu koliko mi se cini prosle godine samo mi nekako cudno razliva var.Ili sam ja mozda vec otupeo pa neprimecujem dobro. Sad neznam ni koji je kotur kod mene jer sam poslednji tad uzeo ali je bio jeftin. Ako nadjem kutiju slikacu ali mislim da su sve ovo sad kineske zice. Nikako lep cist var da bude mada je i gas nekad prljav.
 
Nazad
Vrh