Alati i radionice

Evo ga i moj,koliko je samo prestegnutih srafova odvio.
img2152.jpg
 
Negde sam u oglasima našao ovakvu dizalicu samo bez klipa i pumpe, bila je povoljna,iz uvoza, čini mi se oko 50 savremenih. Za te pare nema račun da se pravi, samo nemogu sada da nađem taj oglas, jbg.
 
kiss, kako mi se cini da je tvoja kutija kvalitetnija od mog odvijaca ;)

Ovaj je dosao kao "poklon" jer su mi previse naplatili one velike gedore pa sam ja rekao da mi ne vracaju pare nego da posalju odvijac pa kud puklo. Oduvijek sam ga htio imati jer je bio problem sa lade skidati dobose i diskove a to se radilo malo-malo. Sad vise nema lade ali je odvijac tu ;)
 
Problem je bio i skidati vrata sa stojadina koga isto vise nema, narocito one donje pa sam ga zato kupio dok jos nije bila Kina otkrivena ali ipak skart.

Kosjerac- ako je ovakve forme i konstrukcije onda vrijedi kupiti ali ako je ko one kineske sa 2,5mm debljine zida cijevi onda ne vrijedi nista, bar za mene i moje poslove. Ja sam nekad davno imao originalnu univerzal Banja luka i prekopirao joj sve mjere i po njoj napravio ovu.
 
Ma roda se lako napravi,sad je kod nje najskuplje postala pumpa sa rezervoarom od kipe prikolice,to je oko 110e.
Ostalo je sve lako.Citava ruka,tj strela moze da se iskoristi od zitnog hedera,sto dize vitlo,samo treba dobro ojacati.
 
U celom tom sklopu najskuplja je pumpa i cilindar koji po mogucnosti mora imati dugacak hod, jer nikad se ne zna za sta ce zatrebati. Kao npr skidanje kabine sa traktora.
Na slici je jedan klip od rode sa radnim hodom 62cm.

untitled-1.jpg
 
Za visoke stvari imam skip i s njim sam vec skidao motor s fahra 1000 tako da mi za rodu nije potreban ovoliki cilindar, dovoljan je od zmaja za podizanje hedera.

A pumpu, rezervoar komad crijeva i cilindar sam dobio i covjeku obrao jutro kukuruza za to sve. Mislim da nije niko nikoga zeznuo.
 
Ovo je prva roda koju sam napravio i sluzila me dugo godina, pa sam je onda menjao za Koncar, aparat za zavarivanje, koji nije bio u ovakvom stanju. Bio je sav rondjav, izgreban, izlupan i u fabrickoj narandzastoj boji. Pa sam ga okrecio po mom izboru u zelenu efekt.

p1010004.jpg


fotografija0217.jpg


Ovu malu presu sam isto tako sklepao na brzaka, najvise zbog remonta vodenih pumpi. Za hidrauliku sam upotrebio FAPovu pumpu za podizanje kabine koja je sasvim dovoljna za tu namenu, i neki dvosmerni klip (ne znam od cega).

p1010006dx.jpg
 
pitanje jedno dobio sam kutiju elektroda 3.25 ali bazicne. pa me zanima kakve su to elektrode, tj. za cega se koriste i kako.
 
Nazad
Vrh