Akumulatori

Gledao sam i womaks i identicni su skoro skroz cak mislim samo da se spolja razlikuju a da je masina ista.Ali skuplji je za nekih 500din pa sam zato ovaj uzeo jer mi kazem izgledaju identicno. zadovoljan sam sa punjenjem jer bas umereno puni i postepeno napon podize. poklopce nikad neotvaram jer imaju odusku sa strane i to sad vecina akumulatora a manjom strujom se pune fakticki ko i alternator da ga puni.samo na onim starim akumulatorima sam cepove odvrtao
 
Ja morao u Yuga da stavim akumulator iz traktora.
e5d8b25cfa1201d4fb82c60a04e36a40.jpg


pa sa ovim moze da se vozis samo ga lepo napunis :)
 
Vala i ja razmisljam da u jugica stavim aku od traktora.Kad su jaki mrazovi sve ga pustam niz brdo da upali jer aku nema dovoljno snage da ga dobro zavergla.Juce sam bas dopunjavao akumulatore,a imam neki CCCP punjac,ko zna koliko je star,ali sljaka bez greske.
 
Juče sam uspeo da "probudim" jedan Bosch S4,koji nije imao ni trunke struje u njemu možda i mesec dana. Punio sam ga nekim Ruskim punjačem i nakon,brat bratu,24h punjenja (nikad nisam toliko dugo držao aku. na punjenju) uspeo je da se povrati. Da li će to duboko pražnjenje imati uticaj na životni vek akumulatora ili ne to nzm,ali trenutno radi vrlo dobro vrti.
 
Sigurno je ostavilo posledice i skratiće mu vek, ali kratkoročno (pa i celu sezonu, bar do sledeće zime, možda bude radio kakao treba).
Dobro je što je bilo hladno pa mu mesec dana u potpuno ispražnjenom stanju nije došlo glave. (kao i kod "kliničke smrti" bioloških organizama, hladnoća produžava period u kome je moguće "oživljavanje"). Letnja toplota bi ga (za taj vermenski period) "ubila k'o zeca".
 
Kod mene se jedan teslin akumulator od 143Ah dva puta vraćao iz mrtvih...za nepoverovati
kupljen je 2008 u martu,promenio je više puta mašinu ali u jesen 2013 jedva sam završio sezonu
na prleće 2014 pošeo da kupim akumulator a ćale mi kaže da probam taj već dva dana stoji na ispravljaču,
hajde da ga probam,da mu udovoljim i za nepoverovati drmnu kao lud,pomislim to je samo trenutno...probam krajem dana,pa sledećeg dana...pali
do jeseni okrećao odlično i opet kad izdao,znači vozim traktor 3km i ugasim posle 10 min on neće da upali
skinem ga,pala kiša ne može da se radi ćale ga opet stavio na ispravljač,kažem mu džaba-crkao je
kaže mi da ga stavim na 577 jer on pali bolje-lakše nego 5106 i za nepoverovati i dan danas pali
 
Taj bosh S4 sam imao na renou i posle njega na jos 3 vozila. posle 7 god i par totalnih praznjenja je poceo prosle zime da jedva alnasuje i to mozda se desi jednom u 15 dana da nemoze da okrene. Ja ga dopunim par minuta i opet grune. u medjuvremenu kupim skoro nov a njega prebacim na vladimirca sa novim planetarnim alnaserom. Par meseci stajao i upali iz prve. Na njemu je bio 8meseci i trpeo alnasovanja koja nikad dotada nije. Kad sam poslednjeg renoa prodao otisao je sa njim i jos radi i posle 8god. Skoro nisam bolji akumulator imao i da je istrpeo tako teska alnasovanja i totalna praznjenja i da opstane. Sledeci nov najverovatnije ce isto biti bosh
 
Kod mene se jedan teslin akumulator od 143Ah dva puta vraćao iz mrtvih...za nepoverovati
kupljen je 2008 u martu,promenio je više puta mašinu ali u jesen 2013 jedva sam završio sezonu
na prleće 2014 pošeo da kupim akumulator a ćale mi kaže da probam taj već dva dana stoji na ispravljaču,
hajde da ga probam,da mu udovoljim i za nepoverovati drmnu kao lud,pomislim to je samo trenutno...probam krajem dana,pa sledećeg dana...pali
do jeseni okrećao odlično i opet kad izdao,znači vozim traktor 3km i ugasim posle 10 min on neće da upali
skinem ga,pala kiša ne može da se radi ćale ga opet stavio na ispravljač,kažem mu džaba-crkao je
kaže mi da ga stavim na 577 jer on pali bolje-lakše nego 5106 i za nepoverovati i dan danas pali

Kolega, ko pravi te TESLA akumulatore? Nisam ih vidjao po prodavnicama.
 
Sta se desilo sa fabrikom?
Kod mene su se dobro pokazali. Imam jedan 55A, prosle godine dosao sa autom. Star je oko 5 godina i na cepovima ima tragova isparenja. Kad je tata pazario auto, posle 20 dana mirovanja uspeo je da upali.
 
Da, znam da su još početkom 2013. bili u problemu (i javno pisali vladi oko nekakvih nameta ako se sećam, da ih malo podrži jer imaju i tržište i proizvodnju) ali zaista me interesuje da li i dalje rade.
Ne znam za nove serije ali onaj kod mene (iz 2005.) je radio do ove zime (8,5 god.).
 
Nazad
Vrh