Agrotehnika u soji

Odg: agrotehnika u soji

@Branko senkora ide 0,75gr /h doza za hektar je bila oko 35e . +2,5-3l duala
ja sam ga samo jedne godine koristio it posle sjetve bilo mi mrsko inkorporirat, tada sam u parceli od 4h pola uradi senkorom a pola nisam radio nikako i kada je soja imala tri troliske tamo gdje nisam radio soja je bila pod ambrozijom a ono sto sam prsko senkorom i dualom bilo je za 80% manje ambrozije tako da sam moro citavu povrsinu radit sa fleksom korektivno.
od tada samo radim sa fleksom i fokusom ultra korektivno i soja bud za 10.
mada strucnjaci preporucuju split aplikaciju sa senkorom 0,25gr /h inkorporirati a 0,50gr/h+3l duala posle sjetve i kazu da mora bit cista ko sunce al nisam nikad probo jer mi je zamorno.
 
Odg: agrotehnika u soji

Ja sam dobijo sa Agrijinom ploce za soju sa 120 rupa uslikacu ih sutra pa cu staviti
 
Odg: agrotehnika u soji

Ja nikada nisam radio soju "dubinsko" prskanje, niti inkorporaciju, nego isključivo "površinski" tretman i kasnije sa Fuzilejtom.
I soja uvek bude OK.
Radio sam kombinaciju Pivot+Deltazon.
Prošle godine sam išao kombinaciju Pirat+Galbenon. To se kod graška pokazalo kao dovoljno dobro, ali kod soje ne.
 
Odg: agrotehnika u soji

meni se preparati na bazi bentazona ne svidjaju kod mene se slabo pokazalo /
fleks me jos nikad nije izdo :D
 
Odg: agrotehnika u soji

Sto se tice sijanja soje zitnom sijacicom, mi sijemo u svaki drugi red (25cm) 70kg/jutro i nikakvih problema nema... Sijacica je IMT i za njom sam prolazio drljacom da "zakopam" sjeme u zemlju, a ove godine bih probao s valjanjem zemljista...
 
Odg: agrotehnika u soji

Potpisujem Sandora i Vladimira! 120 rupa! Samo treba veci gas drzati na traktoru jer ima dosta velike rupe i puno je rupa pa da pravilno uzima seme!
 
Odg: agrotehnika u soji

120 rupa neprecizno ,ja sijem sa 72 rupe i razmak je 3cm u redu a razmak redova 45cm
 
Odg: agrotehnika u soji

120 rupa neprecizno?? Sta je neprecizno? Sejem na 2,7 ili 3 cm! E sad tu nemoze da bude razlika veca od 0,5cm a kolicina semena je odgovarajuca /kj! E sad ako je negde 3.3 cm a negde 2,7 koliko znaci ta tri milimetra? :sta:
 
Odg: agrotehnika u soji

i sam znas ako vec imas taku sijacicu da skidac sjemena moras skroz zadignut (nema ulogu) kod ploca sa 120rupa sto znaci da ce nekad uzimat i dvije zrnke na jednu rupu ,e zato je neprecizna aja na 72 nastelujem skidac sjemena i ide samo po jedna zrnka TO JE PRECIZNOST ::namigivanje::
 
Odg: agrotehnika u soji

i ja isto sejem sa 120 rupa posejem jedno otprilike oko 52 kile semena na jutro,i razmak u redovima 70 cm.Nema nikakve razlike u prinosu i oni koji seju na 50 cm a probao sam i ja a ovako mI je lakse imam onaj topanjac spartac pa oparam soju dva puta
 
Odg: agrotehnika u soji

Samo jednom špartam soju kada ima 4-5 troliske jer posle toga kada soje spusti korenje i to se odseće to ne valja :nono:
 
Odg: agrotehnika u soji

U 52kg.soje po 1kj. moze imati ... zasejanih semenki, a u nekom drugom dzaku od 52 kg soje ima...zrna.Mozda je efikasnije sejati br. semenki od kilograma semenki.Mozda se soja moze spartati bez ''vertikalnih motika'' da se sacuva korencic gajene biljke.
 
Odg: agrotehnika u soji

Znam da je efikasnij sejat broj semenki ali oni ne pakuju seme po broju semenki jedino da ga ja izbroim :D Ne znam ljudi ja spartam soju kao i kukuruze i imam prinos neki prosek 25 meteri po jutru
 
Odg: agrotehnika u soji

pa soja se i šparta sa svim motičicama kao što leka kaže,samo nemojte da je zagrćete kao moj blesavi komšija prošle godine
 
Nazad
Vrh