Agrotehnika u šećernoj repi

Ima dosta tih kineskih preparata, al mi gledamo da se drzimo orginalnih. bar sto se tice safarija, goltiksa i betanala.
 
pa isto je zemljisni ali na primer unistava uskolisne korove iz semena a goltix ne proveri na bayerov sajtu sve ti pise o nortronu
 
Menije rečeno iz Dupona da ako se prska sa Safarijem ne preporučuje se presevanje kukuruza, zato sam išao prvi tretman po hektaru 1 L AM-11 i 1 L Metafol. Večeras završen prvi tretman od širokolisnatih trava.:ppozdrav:
 
Nije mi jasno zašto ste požurili sa primenom Safarija u prvom tretmanu i sa pola doze AM-11 i Goltih(Metafol), repa je i ovako u šoku tako da joj jaka komibinacija herbicida nije ovaj put poželjna.
 
Vozaš ih po celom ataru? Hvala na brizi.
Na koju konkretno parcelu misliš?
Može na pp.
Nešto baš ne planiram presejavanje.
 
Jel ko krenuo sa osnovnim đubrenjem i oranjem za narednu setvu, i koje đubrivo zaorati.
 
ja sam uzeo standardni 8:16:24,cekam da malo nakisne pa da orem!jel zatvarate brazdu posle oranja?ja sam mislio da predjem krimlerom pa kembridzom...
 
Ja sam počeo danas da spremiram njive gde će biti repa orano je pre mesec dana, sutra nastavak.
 
Posle 20 Matra planira se setva repe kod nas, a pre predsetvene pripreme baciti 100kg ure/e po kj. Sve ove tri operacije radice se isti dan kao i ranijih godina.
 
Nazad
Vrh