14 oktobar Krusevac

Nisam menjao nista,terao ga tako dve sezone i prodao ga :cao:
 
ljudi vidio sam na prosvijedima sad kod nas prosli tijedan jedan takav stroj(hm barem mislim da je takav) i u ocajnom je stanju a motor izgleda kao da je od zmaja 142, ma kud je i u orginalu prilicno neugledan ali ovaj ga je zaj...bo sto posto zao mi je samo sto ga nisam sliko, hm koji kiks....
 
Zanimljiv,i redak traktor ::svaka cast:: ja ovo prvi put vidim u zivotu. ::namigivanje::
 
ima kod mene jedan takav u komsiluku i to onaj sa prednjom vucom, nisam ni znao koji je to tip traktora dok nisam sad video ovde...na njemu je rukom neko ispisao ratar pa sam mislio da se to neko zeza i da nije to marka....covek ga koristi da vuce balvane iz sume....inace u losem je stanju,ko zna sta je taj sve preziveo
 
o njemu mi je pričao drug sa ratišta kaže da su neuništivi i ista priča da ih ima samo 200 komada a kada je tražio delove kaže da bih pre pronašao Bin Ladena i Mladića negoli bilo šta za njega .pa ipak se snalazi i što kaže naš prijatelj savoris sve popravlja sa brusilicom i aparatom za varenje :haha: :haha:
 
Taj traktor je konstruisan da ima napred kašiku, a pozadi rovokopač.
Motor je S46, menjač je zf, ako me sećanje služi, reduktor 4 polja, tj. 3 napred 1nazad
Brzine 6.
Menjač je sličan ili čak isti kao kod original Dajčeva.
 
Da Motor Perkins S46 a na nekima ima i T46 mislim nisam siguran,ZF menjac i diferencijal,a brzine ima 3 polja i 4 brzine :) , ahaah a sta ce da popravi na njemu nema sta tu da se pokvari,a i ako nesto crkne,Brusilica,Svajs aparat i nesekiraj se.ja imam 2 koma,prodajem ih ili menjam za neka kola,motor,kombi,kamioncic bilo sta sto bi me sluzilo,jer od njih nemam koristi samo Sedu u Shupi :) i vuku prikolicem,da ovi moji nemaju prednju vucu ali imaju izvode e sad to ko je kreativan pa da napravi....
 
Jbte, za ovo dijelova nema ni na otpadima. Prejeben traktor, veoma jak za to vrijeme. Problem proklizavanja bar nije teško riješiti, samo kakve ogromne tegove na zadnje točkove (bar tegove nije teško napraviti, čak i od npr armiranog betona), i deri. Tako bi bar mogao iskoristiti tu snagu.

Fakat su te stare mašine legendarne...sve mehanika...kod mene u selu komšija nedavno kupio nekakvog Landinija 1995. godište za 20.000 evra. Jbga, traktor je ko bager, kabina bolja neg kod mene u kolima, klima, muzika, kozno sjedište, naprijed disk kočnice prečnika jedan metar čini mi se, milion izvoda za hidrauliku, pomoćni cilindri nazad. Gledam kako prije neki dan radi njivu od 7 hektara sa rotodrljačom od 3m...jbte, leti po njivi, kao i da nema ništa na sebi. Belaj je što je sveeeeee na dugme...ne bi mu bio u kozi kad neki dugmić il ne daj boze kakvo štampano kolo rikne...

Za nas obične poljoprivrednike još uvijek su optimalni stariji, "mehanički" traktori. Kao što Savoris kaze, brusilica i švajsaparat zakon, ako zatreba nadje se i neko sa strugom ili glodalicom, i deri.
 
Pa koliko sam ja u toku,ovih traktora je malo,sve u svemu,znamo za 4 komada.A i kao serija ih je samo 2oo kom. :D
 
čuo sam od starijih za ratar al sam mislio da se radi o nekom starom torpedu ili rakovici. nigdje, ni na netu nema nikakvih podataka o njima.
trebali bi otvoriti temu o starijim strojevima malih serija za koje više ni njihovi proizvođači neznaju.
 
pidikanac je napisao(la):
o njemu mi je pričao drug sa ratišta kaže da su neuništivi i ista priča da ih ima samo 200 komada a kada je tražio delove kaže da bih pre pronašao Bin Ladena i Mladića negoli bilo šta za njega .pa ipak se snalazi i što kaže naš prijatelj savoris sve popravlja sa brusilicom i aparatom za varenje :haha: :haha:

vidim da me i ovdje pominjete :D

''samo vas gledam'' :cao:
 
e ovako drugari, ovaj traktor se zove ratar 90, ima 105 ks na motoru ili 90 ks snaga na prenosu. ima dva tipa motora, moj je perkins originalni ( srafovi su za colovne kljuceve ) 110 ks. i nas domaci s 46 od 105 ks. poseduje ga moj kum. diferencijal je od imt-a 579. svi delovi pasu od imta. sistem volana je isti kao na starim dzondirima, od 105 ks. znaci ima uljnu pumpu koja se nalazi izmedju motora i rezervara za gorivo. brzine su perfektne 4x brza 4x spora 4x nazad nasi traktori su iz 1972 god. da i jos da napomenem jednu vaznu informaciju oni imaju i sa brzim i sa sporim diferencijalom.
 
Spajki je napisao(la):
Inace,cuo sam da postoji i verzija sa prednjom vucom ali nisam imao priliku da vidim i to cudo :cao:
Post je spojen: [time]1295039404[/time]
_________________________________________________
Ja sam radio u jednoj poljoprivrednoj firmi,gde je stajao jedan prednji most od pomenutog traktora ,bio je sa prednjom vučom i od starijih majstora sam saznao da je od ratara a traktori su davno prodati.
 
Nazad
Vrh