100 ovaca - Šta je sve potrebno za dobar start ?!

  • Začetnik teme Monty
  • Datum pokretanja
Ne sika nego da prilagodi proizvodnju kraju u kom zivi,e sad stvarno ispada da ga savetujem,nije mi bila namera,ovo se moze shvatiti uopsteno:ppozdrav:,zamisli da na Zlatiboru neko tovi svinje
 
Sarbanac,proizvodna,e znam sta te kopka trenutne cene,one vise nikad nece biti u paritetu kao nekad-sve se svodi na trgovinu

Milossoumi,ti si stvarno SOU,ima jedna takva farma u Pozegi,kamere,resetka,pregoni,ulozeno brdo novca,jel znas kolioko je vraceno za deset godina koliko postoji,e pa nista pojeo vuk magarca.Dodjes pricas sa covekom koji je vodio sve u dinar,cak i pice i hranu,eksere,ma da ti ne pricam.Sikina farma je bila pre 10-15 godina,koliko kapiram ekstra je radila za vreme komunista jos ako je bilo zelenog plana,Nego ja imam utisak da ti mislis da te ja nesto sputavam,pa somi ja te cak i ne poznajem,Ovako ce mo DAJ BOZE DA ZA 2 GODINE IMAS 100 OVACA,tada mi posalji snimak


salim se i ja malo,niko ovde nemoze nikog sputati,to je provereno,ja samo imam neke druge vizije i nacin zivota od tebe,i ne bi bilo zanimljivo da se slazemo oko svega,svako fura svoju pricu,ja cu da zagovaram ti odgovaraj i opet popijemo pivo,ne shvatam ja ovo kao nesto lose
 
SOU BRATE Pivo ne volim,vise sam za belo vino ako moze,e vidi soumi,ja se zanosio sa time kad sam stasao da nesto palamudim,odprilike od "98-2004 tad me vukovi slomili za noc,pa opet od 2004-2008,e tu sam se sam slomio,a deda i otac do "98 gajili ovce onako usput kao i njihovi pretci u zadnjih 6 generacija,hteo da pravim farmu za 200 ovaca,selo napusteno moje dokle vidi a vidi se jedno 10-15km,livade za dzabe,vode u izobilju itd,glupo zvuci ali hvala vukovima.Moj nacin zivota je bez veze,zadovoljan sam samo porodicom

---------- Poruka napisana u 21:51 ---------- Prethodna poruka je at 21:49 ----------

Za ovaj kraj gde se mi nalazimo su koze zakon,ja ih imam 10 komada ali sta ces kad ih ne volim...... :svinja:

Sika ljubav je slepa::000::,zakone treba postovati,sto ove drustvene sto prirodne
 
nemam sto ovaca jos al i ovako mi mnogo dobro,nasao sam sebe na selu,uzivam u svakom danu u radu,u zivotinjama,u prirodi,imam podrsku porodice i srecan sam,nit mi trebaju milioni,niti da razmisljam negativno,treba mi samo od Boga zdravlje,a i to od kako sam na selu funkionise ko sat,nije lako,ceo dan sam na traktoru,sutra imam pedest hektara jos usluzno da povaljam na farmi kod dacica,al kad dodje uskrs,ima da seknem jedno prasence,pa na vatru i mangalo i dok se okrece zavalicu se u lezaljku i uzivacu uz dobro vino u onome sto sam stvorio za zadnjih pet godina,jer sve mi je na oku,osim deset hektara pasnjaka u planini,vec sad kad pomislim na taj trenutak mi lepo,zato da li se isplati ili ne,necu vise da polemisem,al moj mir nema cenu,zato ako ga nadjem uz ovce,nek bude uz ovce
 
nemam sto ovaca jos al i ovako mi mnogo dobro,nasao sam sebe na selu,uzivam u svakom danu u radu,u zivotinjama,u prirodi,imam podrsku porodice i srecan sam,nit mi trebaju milioni,niti da razmisljam negativno,treba mi samo od Boga zdravlje,a i to od kako sam na selu funkionise ko sat,nije lako,ceo dan sam na traktoru,sutra imam pedest hektara jos usluzno da povaljam na farmi kod dacica,al kad dodje uskrs,ima da seknem jedno prasence,pa na vatru i mangalo i dok se okrece zavalicu se u lezaljku i uzivacu uz dobro vino u onome sto sam stvorio za zadnjih pet godina,jer sve mi je na oku,osim deset hektara pasnjaka u planini,vec sad kad pomislim na taj trenutak mi lepo,zato da li se isplati ili ne,necu vise da polemisem,al moj mir nema cenu,zato ako ga nadjem uz ovce,nek bude uz ovce


E tako treba.Samo jedan život imamo i treba ga proživeti maximalno.Samo da mi ćerka završi školovanje, i ja odoh na salaš, ne treba mi ni struja, ni TV, samo ovce i jedna krava.Biće za hleb i duvan....meni dovoljno.
 
Mirko nismo mi raspravljali jer mi se drzimo svog i kako milos kaze: "al moj mir nema cenu,zato ako ga nadjem uz ovce,nek bude uz ovce"

Ne razumijem tebe pradjedovi su ti se bavili ovcarstvom a ti si tako olako digao ruke radi pojedenih 50-ak ovaca pa svi smo mi imali gubitke sjecam se kao djete kad su mom djedu vukovi natklali 36 ovaca neke su ostale i zive ali nismo se predavali nastavili dalje jer gdje ima hajvana ima i zijana samo mislim da ti nemas bas puno krvi te cobanske zato ti vuces na drugu stranu i ja mogu u preduzece ali bas radi toga sto sam samo ja ostao u porodici da gajim ovce necu i hocu da se spominje jos prezime moga djeda u ovcarskom smislu jer sigurno bi bio ponosan.
 
Za uzivanje je sasvim dovoljno 20 vrhunskih ovaca,a za pacenje ti je optimalno 50,a za mucenicki zivot 100!:)

---------- Poruka napisana u 23:01 ---------- Prethodna poruka je at 22:58 ----------

Mir uz 100ovaca ne mozes imati ni fizicki jer je to veliki posao,a ni psihicki,ali probaj brate,zelim da te ovde citam i za 5 godina!
 
Enes ja mislio da smo ja i ti ispricali price,dede i pradede neka gde su slava im,ja da nemam te krvi ne bih gajio ovce na 90ari zemlje u Pozegi i mucio se da bi njima bilo lepo a lepo im je ako si gledao slike,ja bih da me pamte po necem drugom,cobane niko nikad ne spominje.Nisam digao ruke zbog pojedenih ovaca cak sam se i zahvalio vukovima,kao i uvek cini mi se da ja pricam spanski te ti ne razumes/Laku noc
 
imo sam 21 godinu kad coveku na tari digli preko sto ovaca,ostali samo tragovi od guma kamiona,sta je taj trebao da radi,da se ubije,pa opet eno ga ziv,opet ima buljuk ovaca,i jos stigli unuci,pa milina,zivot je pun padova,al umetnost nije samo pikaso,leonardo,umetnost je dici se iz pepela,zato je meni feniks omiljeno mitolosko bice
 
Dejane kralju pa kako ja imam 220 grla tereta i obaveze imam samo kad se jagnje ovce, postavit cu sutra link kako sam se napatio danas s jednom siljezicom a ostalo je sve srednje nije ni lako ali nije ni toliko tesko kako ti kazes, znas za koga je tesko za onog ko ne zna nista o njima jer gledam danas komsiju on sa cca 50 ovcica jadan slomi se trceci neda im tamo neda im ovamo kazem mu pa covjece nece iz ove zemlje pusti ih nek pasu, ja skoro cio dan svoje sve ni ne vidim ali ovca gdje je jedna tu su sve. Uporedi dan covjeka koji radi na pilani i cobana koji danas treba polozit ovcama i cuvat ih citav dan nezamislivo.

A Mirko pamtit ce i menee ali nemoj onda govoriti da se ne moze od ovaca zivjeti jer da nemas koristi od njih ni jednu ne bi drzao kao i svi mi, davno su ljudi za ovcu rekli da je blago. LAKU NOC
 
za dobar start je potrebna dobra volja,pored svega ako je nemas nemoj ni da pocinjes,ako volis posao koji radis mozda nesto i bude od tebe,ako ne nemoj ni pocinjati,
 
Soumi,zajebi forum,hvataj se posla i naguraj brzo tih 100komada,ja dolazim kod tebe da vidim kako to ide i krecem i ja ako je sve bude ok,ali ne hobi vec profi!
 
Nazad
Vrh