Самоходне косачице

Зар је могуће да нема петролеја. Пре јаче од две године док сам живео у близини Лознице бивало га је у пољопривредним апотекама. А и није велика потрошња петролејке ако потроши само 4л бензина по хектару. Колико сати треба за хектар?
 
Velimir je napisao(la):
Зар је могуће да нема петролеја. Пре јаче од две године док сам живео у близини Лознице бивало га је у пољопривредним апотекама. А и није велика потрошња петролејке ако потроши само 4л бензина по хектару. Колико сати треба за хектар?
Ima ga i sada u prodavnicama boja i lakova pakovanja 1l a cena previsoka .
1ha - oko 4sata zavisi od puno faktora .
Pogledaj na netu RAPID sigurno je skup ali univerzalan i dobar!

36_euro_mulcher_220_220.jpg


36_rapid-safetymulcher-gr.jpg



:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nije skup nego preskup. Ovde u CH kazu da je to Mercedes medju kosacicama.
 
Ljudi izvlacite kosacice iz zimkog sna :nono: :nono: :nono: :spavam: :spavam: :spavam: pocela sezona danas me covek zvao da mu okosim detelinu ovih dana ja je za vikend sredio promenio donje nozeve kupio novu koso ::svaka cast:: ostao mi je jos i motor danas kupio karike sutra to menjam i samo po gasu :bravo: i bice ko lutka kad je sredim :osmeh: :osmeh: :osmeh:
 
Ljudi pomazite. Posedujem samohodnu kosacicu BCS 622 petrolejku, motor je ACME tip motora AL480W i polomio mi se karburator a ne mogu nigde da kupim nov. Nabavio sam polovno telo karburatora i kad sam poceo da pakujem dizne "telo iglice za zatvaranje goriva" je puklo a to ni kod proizvodjaca nema u Italiji. Pa molim dali neko moze da mi pomogne. Hvala
Post je spojen: [time]1273167105[/time]
_________________________________________________
v4lzef.gif
evo i šeme karburatora, a označeni deo je deo koji mi je puko
 
Pozdrav svima na forumu. Potreban mi je savet. Imam samohodnu kosacicu SIP Bucher 76. god sa Svajcarskim MAG motorom. Koristi obican benzin koga nema vec par godina tako da sada sipam super, malo se vise greje, mora cesce da se hladi.... Odradila svoje, dosla do kraja. Sta dalje ciniti, majstori mi traze oko 300e za generalnu a za te pare imam nove kineske dizel motore koje kod mene dosta ljudi ugradju i prezadovoljni. Razgovarao sam sa nekima sto uvoze te motore i prodaju, kazu za 5 god niko se jos nije zalio. Uglavnom kosim sa rotacionom kosacicom, ali imam mesta gde ne moze svuda traktor posto je brdovit predeo, tako da mi ova mala dobro dodje. Unapred hvala.
 
Stavi ti dizel motor nećeš se pokajati. Manje troši, ne grije se. Ja sam isto imo Bucher benzinku 7 KS, nož 1.6 m. Radila je inekako dok se ne zagrije poslije sam je mogo samo upaliti na guranje. Na kraju sam je prodo za 150€ samo da je se rješim.
 
@raxy
Mislim da imam isti motor (gledajući ovaj sklop karburatora).
Znam sigurno da dobar (ne svaki) metalostrugar to može napraviti.Taj deo je od mesinga koji je vrlo pogodan i lak za obradu.
:cao:
 
Ma kakav kineski motor. Ja cisto sumnjam da to nesto vredi. Danas sam vizitirao jednog farmera ovde u CH i vinim da je stavio mali Honda motor na ogromnu samohodnu AEBI kosacicu. Kaze da orginal pasuje. Nista ne treba da se nabudzi.
Sta da ti kazem pogledaj neki dizel motor, ali neka bude neka poznatija marka pa makar ga platio i malo vise. Moj brat je na pijac kupio kineske punjene gume za rasturac sena. One su se iscepale od kuce do njive. Pa sam mu ja posle poslao odavde dve gume, a sada vidim da ima i kod nas orginal kontinentalove da se kupe. Zato bezi kineske robe. :ppozdrav:
 
Препоручио бих свима који незнају коју коцачицу да купе да узму самоходну италијанку са седиштем и скретањем на ногама јер је најбоља! Пробао сам све врсте косачица али је она нјабоља ѕа све услове. Најбоља је и за воћњаке и за ливаде и за детелину! :bravo:
 
Ne valja samo za polegle trave i za kulture poput graorice. Grahoricu nema sanse da kosi. A za sve ostalo jeste dobra. Meni je rekord 5ha na dan i posle nedelju dana ne mogu kosti da povratim na stara mesta. :ppozdrav:
 
zokidrum je napisao(la):
Kakvo je ovo cudo?
Dobro čudo kosi ko ludo, proizvođač bcs, motor od lančije, ima gnječilicu za travu (onaj crni valjak koji se duva vazduhom po potrebi), hidraulično dizanje grebena, pali na kluč, jednom rečju dobra stvar.
 
raxy je napisao(la):
Ljudi pomazite. Posedujem samohodnu kosacicu BCS 622 petrolejku, motor je ACME tip motora AL480W i polomio mi se karburator a ne mogu nigde da kupim nov. Nabavio sam polovno telo karburatora i kad sam poceo da pakujem dizne "telo iglice za zatvaranje goriva" je puklo a to ni kod proizvodjaca nema u Italiji. Pa molim dali neko moze da mi pomogne. Hvala
Post je spojen: [time]1273141905[/time]
_________________________________________________
v4lzef.gif
evo i šeme karburatora, a označeni deo je deo koji mi je puko
imam ceo motor ekstra stanje
 
kama kineski dizelski motor su se dobro pokazali na imt-ovim kosacicama,der je jebi je la nista ona samo radi i cakce,po meni nema bolje kosacice za brdski teren od imt kosacice,a kod nas kamin motor je 200evra,pasuje na vecinu kosacica
 
imam ja BCS-ovu kosacicu benzinku i zadovoljan sam kako radi.Pokosi kao kosacica za dvoriste
 
Obradovic je napisao(la):
imam ja BCS-ovu kosacicu benzinku i zadovoljan sam kako radi.Pokosi kao kosacica za dvoriste
ja imam dizelku , radi vec blizu 50 godina je kod mene...jedinu stavku koju smo menjali jeste auspuh pre deset godina...:D
 
Nazad
Vrh