Рачуница за одгој товне свиње

Ja pitam čisto da znam na kojoj ceni sam na nuli.
"Ozbiljan" tov je ugašen krajem 2021, zbog jako loše cene. Od tada prodajemo prasice, ali ode koja tura prasica u tov ako je cena prasica loša. Sad imam 15 komada, koji će otići po bagatela ceni.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Прво ако рачунаш своје прасе рачунаш колико те је оно коштало а не колико си могао добити за њега продајом, ако мислиш да га товиш. То је сада негде око 4500 динара по комаду ако леглу има 10 прасади. Ако купујеш готов концентрат за тов ту можеш скинути 10% на рабат. Исто тако на храну за прасад. Ако све иде како треба товљеник те кошта 18500-19500 динара укупно.
 
Прво ако рачунаш своје прасе рачунаш колико те је оно коштало а не колико си могао добити за њега продајом, ако мислиш да га товиш. То је сада негде око 4500 динара по комаду ако леглу има 10 прасади. Ако купујеш готов концентрат за тов ту можеш скинути 10% на рабат. Исто тако на храну за прасад. Ако све иде како треба товљеник те кошта 18500-19500 динара укупно.
Ako bih tako računao, onda bih ljudima pričao bajke kako ima profita u tovu svinja. Računam prase 10000 i prodajnu cenu kukuruza i žita.
Ovo je moja računica, nije ista računica kod svih.
Ako računam prase da me košta 4500, onda bi mi tovilište bilo puno, a ne prazno.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Опет пишем ако имаш своје прасе које си наменио за тов. Своје прасе за тов рачунате 10 000 динара?
Овако постављајући рачуницу и треба што мање људи да се бави сточарством, то је затворени круг производње и ко гледа са стране рачуна старт од 0. То је грешка. То је као са ратарством и чувеном рачуницом колико кошта производња по јединици површине и које су све ставке урачунате.
 
Nisam prase namenio za tov, već mogu da ga prodam za 10000, ako ne prodam, ide u tov.
Kao što kukuruz mogu da prodam za 36, tako i prase.
Kada bih računao da me prase košta 4500, kukuruz 15 dinara, ja bih bio ministar, a ne stočar.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Немам шта друго него да се сложим са вама. Само немојте онда да се чудите што њих пар у селу гура даље и узима какав такав динар а ви коментаришете цену, рачуницу и чије је прасе.
 
Ne čudim se ja uopšte, moja računica je takva. Ne zagledam uopšte u tuđa dvorišta, drago mi je da ljudi napreduju, pogotovo stočari.
Samo neću da lažem sebe da na svinji zarađujem 15000 dinara, što bi to bilo po tvojoj računici.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ја наменски гајим крмаче и остављам прасад за тов. Надам се да је то јасно. Значи не наплатим себи прасе са 25 кг када га ставим у тов него тек кад дође товљеник на продају. Је ли мало јасније? И не буде 15 000 динара зарада будем задовољан и са 10 000 по комаду са ценама из децембра.
Ако имате могућности продајте за 10 000 прасе. Не стресирајте себе а ни животиње.
 
Racunica je kod mene da sigurno necu propasti a jos sigurnije da se necu obogatiti na tovu svinja. Prasad su 450 sad pre kraja praznika a posle verovatno ce pasti kao i svinji jer nece ih hteti kupiti po te pare ko ni sto svinje nece da kupe po 300. Trenutno zarada mi je po normalnom komadu u prvoj klasi sve preko 190 dinara po kili, sa 190 din/kg sam na nuli. Moja hrana sem premiksa i nesto malo supera i malo kvasca jer zafalice soje ove godine. Prasad kupujem i to mi menja racunicu malo u zavisnosti variranja u ceni. Moje misljenje svu prasad sto moze se dobiti preko 400 dinara po kili da treba prodati a ne u tov.

Racunica bez racunanja mog rada naravno
 
Prase 20 kg 8250 din
50 kg grover 75 din 3500
250 kg tov. 54 din. 13500 din
Pasos struja voda sijalica
lekovi uginuce vaga
Obuca lopata metla
Vucenje osoke DDT 1000 din
Ukupno troskova 26250 din za tovljenika 120 125 kg u proseku
Amottizacija objekta savremenog je 5 do 10 din po kg zavisi koliko je ulozeno al to se valjda isplati boljim rezultatom pa ne ulazi u cenu
 
Prase kupio po 400 din kg tezine 20 kg plus prevoz 250 din po komadu
Kukuruz 35 din sa prevozom
Sojina pogaca 82 din
Premiks 258 din za tov
Ferkel za grover 370 din
doksilan c preventiva 3000 din 500 g
Nesto sitno lekova penstrep floron
Sve iskesirano unapred tako da na cenu 210 215 din ostaje subvencija
 
Marko, gde kupuješ sojinu pogaču?
Ja kupujem Bankom sačmu po 94 dinara, ne sviđa mi se pogača iz Malih Radinaca, a imam 8t soje kod njih.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
U Malim radnicima uzimam godinama sad sam uzeo 40 tona za ovaj turnus
Imao sam ponudu sacme Becejska 99 din i zamalo da pazarim sano protamino tripto. Vidi ja idem ove godine 24 posto pogace nem nigde proteina lose zrno a i jebes zmajevka kukuruza uvrsita 6,5 tona kvalitet u pm
 
I ja sam uzimao do prošle godine, ali daju samo 78% u pogači od primljene robe. Ove godine je baš prljava soja, to me muči

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh