Ракија од шљиве

wir528.jpg


Evo pogledaj, nadam se da ti je ovo od neke pomoći....
 
Rakija proizvođača skaj, od šljive i jabuke 0,5 i 1 l zabranjena proizvodnja, dva čoveka preminula, nađeno 1,9 % metanola :udri:, nova zozovača ! ::lose::
 
Firma je imala upozorenje u nazivu sad sto konzumenti neznaju engleski sorry ::lose::

Post je spojen: [time]1300838911[/time]
_________________________________________________
Matke odakle ti labati ona tabela u kojoj jabuka daje 10 a kajsija 8l/100 ona kao da je pravljena u emisiji "Znanje na poklon" :haha:
 
Poslednja izmena od urednika:
Iz knjige Anđelka Lodoškog "Domaće rakije od voća i grožđa", ne vidim šta je tu tako čudno ? :sta:
 
matke. je napisao(la):
Evo pogledaj, nadam se da ti je ovo od neke pomoći....

Matke :bravo: :bravo:,tabela ti je super,slaze se sa nekim tabelama koje ja imam...sto bi rekli, greska je +- 1%...Posto nismo "veliki" proizvodjaci to ne utice nesto specijalno na nas proizvod, pre svega kolicinu..Primer za jabuku :15% secera X 0.60 (koeficijent prelaska secera u alkohol, i on je sa greskom +-) = 9.0 litara +destilovna voda 0.8 l =10 l vocne rakije :bravo: :bravo: :ppozdrav: :ppozdrav:,Mada imam primedbu za dunju, nju sam pre 2 godine,berba 2009. merio spektogramom na cak 17% za suvom materijom...( bez suve materije je je oko 12-13) jbg.. tako mi je i dala ,mada sam dodao 4% kristal secera i dobio malo vise rakije, a kvalitet je ostao do jaja...Ali , pazi , sumporisanje voca,selektivni kvasac,pravi,Francuz,temperatura...ovo ono ,cudo ....Jbg...ali svega 2 kazana,pokazno toliko sam imao voca...Sve podeljeno i popijeno za 1 mesec..Ove godina teream "vecu" kolicinu ,naravno kvalitet mora da bude za medalju..u stvari ti poznajes "moju" tehnologiju"...



Pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Miso ajd sad polako da i ja nesto ukapiram :D
Za jabuku je navedeno da ima 10% secera u tabeli gde nadje 15% ja voleo da mi neko kaze kod koje sorte je izmerio i 10% refraktometrom :cao:
 
kicca je napisao(la):
Miso ajd sad polako da i ja nesto ukapiram :D
Za jabuku je navedeno da ima 10% secera u tabeli gde nadje 15% ja voleo da mi neko kaze kod koje sorte je izmerio i 10% refraktometrom :cao:

Da u pravi si 10% prosecno, ali ona ide od 6-15%,jbg nisi citao pazljivo tabelu , pa jbg sanjiv si :spavam:,
a posto ja radim i destilaciju "kalvadosa", po nekom "prastarom"receptu ja jabukama,citaj zlatni delises koji je sam odpao sa drveta, dodajem i 1/3 grozdja.. tako da je ta rakija za "medalju " ,tako ,bar, kazu ,"degustatori"...

Pozdrav i :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Imam i licna iskustva u vezi toga i kazem da 10l nemoze da da 100kg ni sa dodatkom ona dozvoljena 4% kristal secera ::lose::
Mozemo na ovu temu da piskaramo malo meni je to inace jedina rakija koju sam licno pekao a pre nego sam je ispeko pricao sam sa 10ak ljudi i tvrdim da taj radman u zemlji Srbiji niko nije imao :cao:
Post je spojen: [time]1300957027[/time]
_________________________________________________
Zlatni delises kao i kajsija nemaju veliki procenat secera vec nizak kiselina pa izgledaju sladje :ppozdrav:
 
kicca je napisao(la):
Imam i licna iskustva u vezi toga i kazem da 10l nemoze da da 100kg ni sa dodatkom ona dozvoljena 4% kristal secera ::lose::
Mozemo na ovu temu da piskaramo malo meni je to inace jedina rakija koju sam licno pekao a pre nego sam je ispeko pricao sam sa 10ak ljudi i tvrdim da taj radman u zemlji Srbiji niko nije imao :cao:
Post je spojen: [time]среда, 23. март 2011. 09:57:07 CDT[/time]
_________________________________________________
Zlatni delises kao i kajsija nemaju veliki procenat secera vec nizak kiselina pa izgledaju sladje :ppozdrav:

Ma ok! Ne zelim da pricam sta je moguce a sta nije...jbg moje iskustvo ti prenosim...Ili me "laze" spektomer,ili grad za merenje % rakije ili, primenjena tehnologija,primedba samo 1kg selektivnog kvasca koji koristim je oko 100evra ili...Ne bi bilo lose da to proveris,ako za primer uzmes sljivu koja ide 8-15% prosecno i poredis sa jabukom...jbg neko se pre nas setio da pravi rakuju od jabuke koja ide 6-15% i prodaje 0.7l za 30 Evra. ..razmisli i proveri...

I ovo si tacno napisao za kajsije,da naravno one imaju vrlo mali procenat vinske kiseline,i zato i osecamo slast bez obzira na procenat secera...jbg.. zato ja "kalvadosu" dodajem grozdje (caberne,shadone itd,nikako stone sorte zbog izrazene arome) da bih povecao % vinske kiseline itd..jbg male tajne...

Iskreno Tvoj prijatelj Misa i :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Niko u Srbiji nije dobio 10l na kazan od 100l ni sa 4% secera ucestvujem na tri foruma koji se bave alkoholnim picima mogu da citiram 50 ljudi koji su objavljivali svoje rezultate odnosno njihove postove a sa najmanje 10 ozbiljnijih sam i licno kontaktirao u Selevcu se proizvede godisnje preko 3.000.000kg jabuke razmisljao sam o toj proizvodnji rakije vrlo ozbiljno i istrazivao jer kada imam sirovinu u selu 2 svoja kazana racunao sam da je to pojeftinjenje koje je znacajno i lupao sam mesecima glavu sa tim :cao:
Svi selekcionisani kvasci na trzistu Srbije su uvozni Francuski,Svajcarski/verovatno najbolji/ i Nemacki odnosno Austrijski tako da nerazumem sta si time hteo da kazes :sta:
U tabeli je trebalo da pise oko 6% a 15% nema veze sa zivotom :cao:
Post je spojen: [time]1300959566[/time]
_________________________________________________
Zaboravio sam da kazem da me ne shvatis pogresno da ne bude kao neka zavist ti sad ispekao neku dobru rakiju a ja ti tupim zelim jos puno hektolitara :cao:
 
Postovani,
Bez ljutnje,tvoj citat:"tako da nerazumem sta si time hteo da kazes?", a ja kazem ,samo moje iskustvo
,a sto se tice kvasca nije kupljen ovde u Srbiji,vec na licu mesta u Francuskoj,a zemlji Srbiji , ocito nista nije moguce...a nauka kaze nesto drugo...znaci moze..a "baba Kurana" je rekla da to ne moze itd..po meni je "kaza o rakiji od jabuke" zavrsena...ne moze i kraj price...

Ma kakva zavist,ja tako ne funkcionisem,cak sta vise volim kada neko nesto urdadi pametno i to prenese ostalima..napreduje svi... itd

Prijateljski pozdrav od Mise i naravno :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@matke nisam ziv za ovu tvoju tabelu t.j. autora ali ei eto misa je imao takvo iskustvo a iskustva drugih su ovakva:

-Rezime moje ovogodisnje pecidbe. 1025 Lit. Jabukovace. 135 Kazana. Osam vikenda. Jacina Cca 50%.Rezano - mljevena jabuka. 5% secera
Ovo kaze jedna od "baba Kurana" iz Podgorice

-Evo kako bih ja odgovorio na to pitanje bez da izbegnem direktan odgovor: Jabuka prevrela sadrži prosečnih 5% alkohola bez pojačavanja jačine sa šećerom, ili medom... gledano prosto matematički od sto kilograma prevrelih jabuka može se maksimalno dobiti 500 procenata alkohola. Ako se to podeli na željenu jačinu: predpostavka da je 45% željena jačina onda se 500 podeli sa 45 i dobije se idealna količina alkohola u litrima ili jabukovače u ovom slučaju. Međutim to nije tako , jer se pri destilaciji kalo kreće oko 5%, i čvrsta masa ploda jabuke oduzima od te količine, jer bi ovo bilo idealno kada bi se pekla tečnost, a ne masa koja ima i tečnosti i čvrstog dela, i zato treba oduzeti još oko 15% zbog guste mase, i tako dolazimo na ukupnu količinu alkohola 400% od 100kg. jabuke, što čini oko 8 litara jabukovače jačine 45% alkohola

A ovo kaze struka ili Peca Majstorovic iz Krnjeva koji je na poslovima tehnologa proveo ceo zivot u pogonu "NAVIP"Krnjevo
Prica nemora nikada da se zavrsi puno ljudi ovo cita i treba nesto da nauci uostalom i mi sami medju njima :cao:
 
kicca je napisao(la):
A ovo kaze struka ili Peca Majstorovic iz Krnjeva koji je na poslovima tehnologa proveo ceo zivot u pogonu "NAVIP"Krnjevo

ZA Pecu samo :bravo: :bravo: :bravo:, pa mi smo zemljaci itd..Ali ti si 100% u pravu..
evo tvog citata :Jabuka prevrela sadrži prosečnih 5% alkohola bez pojačavanja jačine sa šećerom, ili medom...,pa naravno ako ima 10-11% vocnog secera (obracun ide 11% * 0,62 koeficijent prelaska secera u alkohol = 6.2 za 20 gradi (50% alkohola),tu smo negde blizu,zbog greske u koeficijentu..Nista ti nisi pogresio,ali,opet si prevideo da sam ja dodao 1/3 grozdja,tako da sam zaista dobio vise rakije...I naravno,jabukovaca je ostala nepromenjena,naime nije "primila" arome grozdja....probano

Drugarski pozdrav Misa i :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Jeste tako za 11% dobije se oko 6L da ne ulazimo u detalje
Ali objasni mi kako je na tabeli onda za 10% dobijeno 10L
To je ono sto sam rekao da ne stima bilo mi je dovoljno da vidim 10l na kazan i da znam da je tabela losa nisam ni obracao paznju na sve pojedinosti :cao:
 
Mogu samo reći da sam za za ovih svojih aktivnih 5 godina pečenja ispekao preko 15 t koma, a ono od pre sa dedom i ne računam... Miša, @dfiskal moj veliki prijatelj mi je rekao par stvari i odmah sam video mali pomak u kvalitetu rakije, ove godine smo ispekli preko 4 t koma, što od jabuke, što od ringlova, šljive, kajsije, grožđa i u 70 % slučajeva bude jako dobra rakija, ako je sve pre toga extra odrađeno, dobio jao sam šljive i 4 l po kazanu od 120 l :udri:, ali to je greška domaćina, ali sam pekao rakiju sa 5 % šećera od grožđa koje je imalo 16 jedinica slasti i bilo je kao blata, mogu vam reći da smo kupili oko 1000 kg jabuka, 60 % sitno mlevena jabuke i 40 % voda, vinobran, kvasać i šećer 3 % i imali smo oko 128 litara kvalitetne rakije 50 % alkohola....a šljiva nam nikada nije dala ispod 11, 5 l na 100 kg...Još jednom veliki pozdrav za Mišu :D
 
@matke
Za koliko se litara rakije poveca randman ako kljuku dodamo 42 kg secera naravno pricamo jacini 50°vol. :spavam:
Kako je moguce da 10% secera u vocu da 10% volumnog alkohola/kao u tabeli/mamo gubitke na suvoj materiji i pri pecenju.Suva materija je -+ 5 kg na kazan a gde je metil alkohol a gde je patoka?
Misa je ispravno rekao da je koeficijent prelaska secera u alkohol 6,2/oko/ a po ovoj tabeli to je najmanje 11,5 sto je duplo :cao:
Ovde se upravo i majem zbog tebe i tebi slicnih ja u tvojim godinama nisam ni znao da imam kazan i drago mi je da te zanima ali nemozes da mislis da si bas sve naucio ako si ispekao bolju rakiju od prosle dogodine treba da budebolja od ove :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1300999378[/time]
_________________________________________________
Jbg bas smo zagazili u off a ima tema o rakiji od jabuka :udri:
 
Poslednja izmena od urednika:
Druže @kicco da mislim da sve znam veruj mi da ne bih imao nalog na ovom forumu i već preko 900 poruka, ovde sam da naučim, ako je moguće na tuđim greškama, tabelu sam isfotokopirao iz knjige čoveka koji je dobio priznanja, ne samo kod nas već i u Evropi koliko sam slušao u polj. emisijama, u njoj sam pročitao pregršt korisnih saveta, upravo zato što ovde u mom mestu jedan deda kaže ovako, njegov sin onako, komšija opet drugačije i onda sam kupio knjigu i rešio more nedoumica ! Veliki pozdrav ! :ppozdrav:
 
Svaka njemu cast ali ovde se malo zajebao i tvoja rakija je dokaz za to vidi kako
42kg secera daju priblizno 65 l rakije od 50° ostaje 63l na 1000kg to je onih famoznih 6,2% a ne 10 kako je on to napisao nema tu filozofija samo matematika i veliki rad :cao:
 
Nazad
Vrh