Парадајз

Da li neko ima rasad paradajza sa bez-zglobnim peteljkama(jointless)? Kupio sortu "narvik" sa sajta instituta koja navodno ima ovu osobinu i determinantna je.A niklo je nesto indeterminantno sa zglobnim peteljkama...i nije prvi put da su me ovako zaj*****...sta sve ljudi prodaju i odakle im ta semena ko ce ga znati.
Evo na sta mislim:
N0Er5vh.jpg


Iznad je primer tipicne peteljke sa zglobom,a ovo je ono sto ja trazim:
ualBUAh.jpg


Znam da je kasno ali rekoh mozda nekom ostali viska rasada a do sada bi trebalo i da je u cvetu pa odmah mogu da vidim da li ima ovu osobinu ili ne.Treba mi par komada pa ako neko ima molim da mi se javi na pm,hvala!
 
forumaši, jedno pitanje i savet. radim paradajz na otvorenom, buran i vivu, provereno. imam mreže za zasenuu klasične 40% zasene. koliko su one efikasne u slučju nekog leda sitnijeg, znam da ne mogu da zamene protivgradne mreže, ali kakva su iskustva, ima li efekta i koliko se ošteti mreža za zasenu?
 
Ja nemam mreze nad paradajzom (jer ga nemam verovatno ni blizu koliko ti) :) Ali sto se tice mreza, ja sam godinama stavljao i neke su se drzale super, a neke su bile u manjoj meri busene (mada mislim da je to u nekoj meri zavisno i do starosti mreze...) Ali uglavnom rade dobar posao. Veci posao ti moras da odradis ako padne veca kolicina leda koji se skupi na mrezu pa moras da ga lopatom skines kako ne bi odvalio celu konstrukciju od tezine... To je ono cemu jos ne mogu da doskocim... Ako previse zategnem ono probusi, a ako ostavim labavo, led se skuplja :/ Doduse, najbolje bi bilo praviti konstrukciju kao krov na kuci, ali sa sto vecim uglom... To je dobro za led koji se ne skuplja, ali onda pravi veci otpor vetru :) Probaj na ovaj ili onaj nacin (kao ja) pa vidi da li ce ti nesto odgovarati. Sve u svemu, ok je i sacuvace ti povrce bolje nego da je na cistini svakako.

(ako sam ti sad "pomogao" uopste) :osmeh:
 
4436.html
jedna slika paradajza samo za probu ubacivanja slika na forum. buran na otvorenom, 2.6.2017
 
Ja nemam mreze nad paradajzom (jer ga nemam verovatno ni blizu koliko ti) :) Ali sto se tice mreza, ja sam godinama stavljao i neke su se drzale super, a neke su bile u manjoj meri busene (mada mislim da je to u nekoj meri zavisno i do starosti mreze...) Ali uglavnom rade dobar posao. Veci posao ti moras da odradis ako padne veca kolicina leda koji se skupi na mrezu pa moras da ga lopatom skines kako ne bi odvalio celu konstrukciju od tezine... To je ono cemu jos ne mogu da doskocim... Ako previse zategnem ono probusi, a ako ostavim labavo, led se skuplja :/ Doduse, najbolje bi bilo praviti konstrukciju kao krov na kuci, ali sa sto vecim uglom... To je dobro za led koji se ne skuplja, ali onda pravi veci otpor vetru :) Probaj na ovaj ili onaj nacin (kao ja) pa vidi da li ce ti nesto odgovarati. Sve u svemu, ok je i sacuvace ti povrce bolje nego da je na cistini svakako.

(ako sam ti sad "pomogao" uopste) :osmeh:

Da li ova mreza o kojoj pisete pomaze jos u cemu osim sto stiti od grada?
 
Da li ova mreza o kojoj pisete pomaze jos u cemu osim sto stiti od grada?

Pa zavisno od nivoa zasene, pomaze i vama koji ste ispod da vas ne ubije sunac :cool: Leti kada bas upekne, moze biti i za 5'c prijatnije. Ali kao sto rekoh, zavisno od % zasene mreze. Trebalo bi videti kolika zasena odgovara paradajzu. Kod mene u malinama npr je 30%. A veca od toga bi dovela do sporijeg zrenja, odnosno do sporije pigmentacije plodova u odnosu na one koji su izlozeni vecoj kolicini sunca u toku dana.
 
da, osnovna funkcija je zasena. moje iskustvo je takvo da, obzirom da nije suviše gust sklop biljaka kod mene, u danima sa sunčanim vremenom, ako su temperature preko 31-32 stepena, a plod izložen suncu, obavezno nastanu opržotine ploda i on više ne može da se proda. E sad, zasena je 40%, možda bi bilo još bolje da je 30, ali ja zato koristim svaku priliku da "sunčam" paradajz bez mreža, jer ih skupim i svežem na kraj, pa u slučaju potrebe ih širim preko konstrukcije

http://dodaj.rs/photos/20170604149658789183968.JPG
 
Može svakako i tako... Ako si u mogućnosti da širiš i skupljaš mreže po potrebi... Za za procenat zasene možeš i uraditi sledeće... Uzmeš jedno parče od 30% pa kasnije uporedis na osnovu toga kako izgleda paradajz pod mrežom od 40% zasene... I to će ti biti najbolji pokazatelj šta je bolje od čega... ;)
 
situacija je kod mene sledeća: paradajz na otvorenom rasađen od 8 do 13 aprila, pre onog jakog zahlađenja. Preživeo pod agrilom sneg i mraz (doduše slab mraz do -1 na 5 cm visine). Prvi sprat očekivano većinom abortirali cvetovi, oplodnja oko 10 posto, možda i manja (cvetao u periodu onih izrazito niskih temperatura). Drugi, treći i čertvrti sprat oplodnja 100 posto, ali evidentan višak cvetova, pa moram da skidam male plodove. E sad pitanje - savet, radi se o hibridima buran i viva, gde je optimalan broj plodova po cvetnoj grani 5-6. Koliko plodova ostaviti najviše, a da to ne utiče na krupnoću u prevelikoj meri. Da li je 7 u redu? U pitanju su indeterminantni rani hibridi, vode se na jedno stablo. Trenutno u cvetu peti sprat. Još da napomenem, pojavio se paradajzov moljac kos nas, uradio sam tretman coragenom.
 
markodim daj još koju sličicu da vidimo, teško je reći ovako, jel to vrh biljke zahvata nekroza? na koliko biljaka se javlja? na prvu loptu izgleda kao virus
 
Nije strasno, na par biljaka, ali se nisam susretao sa ovi do sada
1485d0e94c6105c130d745239d754f0e.jpg
b714e353ed613937e9a1324245be8291.jpg


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Jbliga, imao sam do sada plame njacu ovo je 6.god da radim paradajz ovako, ali ovo nisam video.
Po svoj prilici ovi cvetovi ce otpasti, obelezio aam strukove pa pratim

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Da, definitivno ne izgleda kao klasična plamenjača ali najviše liči na plamenjaču. apsolutnose slažem zasad ridomil sa malo jačom razmerom pa prati dalje.
 
Kad smo kod ridomila, koju koncentraciju stavljate, npr dok su biljke jos uvek relativno male, pa treba i manje vode.
Ja od ove god prska atomizerom vocarskim, pa na ovu povrsinu potrosim (22ar) 80l vode

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
25 gr na litru vode,koncentracija je koncentracija.Ja inače volim da radim koncentraciju 50% od predviđenog,stavim12,5 grama u 10 litara i onda pošteno zalijem,poprskam biljku bez straha od predoziranja a istovremeno sam sve dobro pokrio.Prošle godine sam tako počeo raditi na paprici,nikakve bolesti niti ikakva gusjenica za razliku od prošlih godina
 
Nazad
Vrh