Парадајз

Susak Aleksandar je napisao(la):
interesujeme paradajz Abellus RZ i koja gustina sadnje u plasteniku
Pozdrav, Evo nisam imao Abellus ali imao je moj kolega pa sam upoznat sa njime. Vrlo je ukusan, lijepa crvena boja bez zelene kragne. Nije nešto previše debeo, a također u grozdu nisu bili podjednaki već se moglo naći i pravih kapitalaca, ali i sitnih komada. Biljka je prozračna no na višim etažama kod većih vrućina oplodnja je bila slaba i cvjetovi su otpadali. Inače kad je potpuno zreo ne može baš nešto dugo stajati. Uglavnom moram priznati das je jedan od ukusnijih paradajza.
pozdrav!
 
Ja sam protivnik korišćenja hormona, očigledno je da su vrlo štetni i za konzumente a posebno za one koji ih udišu u plasteniku dok rade. Bumbari su zahvalne radilice ali sam prošle godine prvi put koristio zujka. Ja sam prezadovoljan. Ne bih da ga reklamiramali ali bih voleo da čujem iskustva od još nekoga ako ga je koristio. Možete ga videti i još mnogo toga pročitati o uzgoju paradajza u plasteniku na www.zujko.org ove godine ću probati sa paprikom, negde sam čuo da je uspešan.
 
nidopsog je napisao(la):
Ja sam protivnik korišćenja hormona, očigledno je da su vrlo štetni i za konzumente a posebno za one koji ih udišu u plasteniku dok rade. Bumbari su zahvalne radilice ali sam prošle godine prvi put koristio zujka. Ja sam prezadovoljan. Ne bih da ga reklamiramali ali bih voleo da čujem iskustva od još nekoga ako ga je koristio. Možete ga videti i još mnogo toga pročitati o uzgoju paradajza u plasteniku na www.zujko.org ove godine ću probati sa paprikom, negde sam čuo da je uspešan.
Zemo posto ti je prva poruka moras prvo posetiti temu i napisati neku rec o sebi ko si sta si i cime se bavis
http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0 au svakom slucaju dobrodosao na http://poljoinfo.com
 
Ja sam sebi pravim zujalice tako sto kupim kod Kineza aparat za brijanje,sa njegovog gornjeg dela skinem plastiku i na onu plasticnu viljusku sto vibrira pricvrstim zicu
 
Поздрав свима; из Сомбора сам и није баш да немам искуства у баштованству, али имам неколико питања за стручњаке...
Видим да сви садите углавном стране хибриде парадајза, који су веома скупи, па ме занима у чему је разлика између њих и домаћих које ја сејем, маратон, егзотик, ураган... (знате ко је произвођач, да га не рекламирам).
што се тиче мојих утисака, сви хибриди које сам поменуо испуњавају моје захтеве по питању родности и квалитета плодова, једино што ми смета је превелика бујност, тј. кад мало одрасту права је робија кидати заперке. иначе сво поврће гајим на отвореном, и највећи проблем са парадајзом ми је што скоро половину морам да бацим (нарочито маратон) јер не стигне да сазри. Наравно, ако нема града,и сличних катастрофа. И на крају, како се борити против пламењаче на отвореном?
 
kolko platiš seme tolko i dobijaš od njega jasam sad kupio jednu količinu i to košta 1000 semenki oko 25eu pase ti sračunaj
 
cak ste onda jeftino prosli, ja za tu kolicinu semena placam blizu 80 eura ::novac::
Nego imam pitanje, jel neko radi paradajz na dve grane? Neznam magnusa ako pustam na dve grane a zice su mi u plasteniku rastojanje 1m pa 60cm pa 1m ... Na koje rastojanje najbolje saditi ako se pusta na dve grane, to cu sad prvi put raditi, dosad sam samo na 1 granu sve sorte, ali kazu da za magnus treba na 2 grane... Znaci pitanje je na koje rastojanje saditi ? :bravo:
 
U Sapcu su semena paradajza skoro rasprodata.
Kupuje se kao nikad.
Samo cetiri coveka sade 200 000 struka, plastenickog.
Nema ko nije za ovu godinu planirao paradajz.

Bice gusto. :cao:
 
zorancile je napisao(la):
Koji je najbolji paradajz za sejanje na otvorenom, a koristiće se za cedjenje soka?
odkad te to zanima jer imaš i ti cediljku:haha:ja sam ove godine imo bobket i olgu a sad oću da ubacim još 2-3 nove sorte al neznam koje... ::namigivanje::
 
Nemam cediljku, ali neki moji prijatelji planiraju da nabave, pa možda i ja posejem malo paradajza.
 
zorancile je napisao(la):
Koji je najbolji paradajz za sejanje na otvorenom, a koristiće se za cedjenje soka?
Ja sam prosle godine sadio alijansu oko 3000 korena i dobro se pokazala zato cu i ove godine da je sadim a pored nje ubacicu i 1000 korena gardela :D
 
zorancile je napisao(la):
Praviš rasad ili kupuješ? Koliko košta?
Ja ako budem radio verovatno ću sejati seme.
rasad sam spremam puno je jevtinije od kupovine gotovog rasada, alijansa je oko 30E 1800 semenke a za gardel se ne secam :sta: kupicu ga za 10tak dana
 
Molio bi cjenjenu gospodu da mi malo pomognu oko paradajza. Ove godine kod nas navalili na Qeen a skoro nitko ništa nezna o njemu samo rekla kazala u katalogu od Virginia težina ploda je 200-400g a u katalogu od niridseeds težina je180-200 pa me zanima dali je netko sadio da mi može točno reći koliki su mu plodovi.
Pozdrav iz virovitice.
 
Nazad
Vrh