АГРЕСИВНИ ОВНОВИ

malopre ovan moj koji je bio miran odalamio dedu po kicmi iz cistog mira sreca da se nije zaleteo nego iz mesta pa ovaj nije pao jedna malo podeblja motka je najebala posle toga a ovan videcemo ujutru el ce pretera noc :zli:
 
i mene je tako jedan udario...jagnjila se ovca i ja prisao da pomognem a on me krnuo od pozadi...sva sreca te nije jako,posle toga sam ga izlomio kao belegiju i vise nije ni pomislio da udara...
 
Moj ovan svakih 10-ak dana dobije porciju :udri:,bolje da se on plasi mene,nego ja njega :haha:
 
mene interesuje kako od malih nogu uciti ovna da se ne tuce a moje misljenje je da tucom ovnova mozemo samo nadrljati kad najmanje pazimo a ovnove razumem ni ja nebi voleo kad bi me tukli i prekidali u poslu pozzzdrav svima
 
skoro svaki ovan hoce da udara...ali to moze da se smanje ako ga ne diras gore gde su mu rogovi ili tamo gde bi trebali da budu..
 
Naravno da je za ovna batina "rajski poklon".Slažem se u potpunosti da treba primjeniti silu kada su slične situacije.Prije par godina u mom komšiluku je ovan naprosto ubio jednu stariju ženu .
МИЛАН je napisao(la):
Батина је из раја изашла, ако то може на људе да се примењује онда може и на овнове. Истукао сам га са алкатан цеви и од тада кад ме види само дигнем руку, а он као Бен Џонсон зашпринта и поред својих 130 кила. Ту изгледа нема демократије и пријатељског убеђивања
 
Skoro je bio slucaj da je u Bocaru ovan ubio babu,tako da to nije bas igra,treba biti oprezan!
 
Moj Vladimir ima dve godine. Do sada nisam imala problema sa njim.
Slika je stara, sad nije ništa veči ali je debljiji :haha:
zivali-foto_10611947_10611959_17702473.jpg
 
Nemam pojma, mislim, da oko 60 kg, ali smrdi za 150 :zli:. Neka mi ko još jedanput kaže, da burski ne smrde :udri:.
 
Pa nekaze se bez veze smrdi kao jarac
Post je spojen: [time]1286738918[/time]
_________________________________________________
Sad ga mozes ostaviti na priponu svezanog ni vuk ga nebi htio jesti kako smrdi zgadilo bi mu se :haha: :haha: :haha:.
 
Pa normalno je da u sezoni parenja jarac "smrdi"
Ko je navikao na "parfeme", neka se ne bavi stočarstvom
 
ovako...ovna kog sada imam,Raja mu ime,sam ocuvala i razmazila od malena.i dan danas,posle dve gdine,se mazi.
e sad...desilo mi se dva puta da me je malo "lupio'u stomak,ali ne jako da bih se zanela.prvi put kad sam ih cuvala na ispasi,dok sam vukla drvo bagrema da bi koze brstile i drugi put kada sam sa vilama usla u tor da cistim.sta je on pomislio u oba slucaja ,ne znam,lupila sam mu samarce,lagano kao opomenu i on se odmah mazio.sada mi je ipak frka da udjem u tor da pomazem ovcama pri jagnjenju,sta znam sta mu je u glavi i kad ce da nasrne.planiram da ga privezem uz jasle ili nacisto odvojim sa onim ovcama koje su se vec ojagnjile.inace je odlican ovan za priplod.jedini problem imam taj sto je u stadu i njegova majka(jedini rod)pa se u februaru obliznila a u decembru sada rodila jedno,i u oba slucaja nije imala mleka,sada je imala u jednoj sisi,to je mozda zbog krvne veze izmedju njih,ali mi je bilo zao da je odstranim.da li mislite da zbog toga nije imala mleka,a njega je sama odojila.??
sccp74.jpg
 
To sto nije imala mleka nema veze sa njim
E sad posto ti uliva strah,opravdano ili ne nebitno je,kad ulazis u tor napravi mu ogrlicu i odmah ga negde privezi,cim zavrsis pusti ga.ako ne ulazis cesto bolje je nego da ga kaznis da je vezan stalno,postat ce jos agresivniji,licno iskustvo mi je takvo
 
miladinovic je napisao(la):
To sto nije imala mleka nema veze sa njim
E sad posto ti uliva strah,opravdano ili ne nebitno je,kad ulazis u tor napravi mu ogrlicu i odmah ga negde privezi,cim zavrsis pusti ga.ako ne ulazis cesto bolje je nego da ga kaznis da je vezan stalno,postat ce jos agresivniji,licno iskustvo mi je takvo
e hvala ti na savetu,upravo tako cu da radim,jer sad imam cesto posla kod ovaca dok se pojagnje i dok neke odhranim na flasicu.posle cu ga pustiti jer je sa njima miran,niti bije ovce niti dira jagnjad.
hvala.
Post je spojen: [time]1294137668[/time]
_________________________________________________
a evo i mog jarca Cige,koji je miran kao buba.imam 4 koze i njega.i ne,ne smrdi mi toliko da je nepodnosljivo,samo kad mu se bas,bas priblizim da ga napojim,osetim smrad,ali nista strasno.

33xzymh.jpg
 
ja imam MIS ovnica ima oko 80 ak kila sad, al ja imam problem sa njim iz razloga sto se boji, bezi od mene cim me vidi dok se ne sklonim sa jasala nece da pridje ni da jede... ::lose::
 
Nazad
Vrh