Žetva 2013.g

U modernoj poljoprivredi ko vise laze njemu se vise veruje:haha:, pa ns sorte su go **greška, a ne 4,8t/kj a po gotovo 8t/kj,da li ima budala koje veruju u ovo!!!
 
Kiraj koliko semena po kj ste išli Balaton. Kod nas iz price sa prijateljima jedino su svi sa apačem zadovoljni a sve ostalo iza. Prosto posumljam da neka sorta voli određeni teren dok druga ne. Na Balaton se generalno svi žale jel je manje rodio od apača uz istu agrotehniku.
 
Nemogu vise da ih slusam po selu!!! Ama nema jedan kome je Psenica rodila ispod 10.000kg po hektaru!! Jedan mi danas rece da je u 30 ari ovro 6000kg!!!!! :haha: Pa kako i da ne bide psenica 16 din akad neko cuje da 1h da i do 20.000kg... Odma pomisli skidaj cenu na 9 din!!! Svima kojima sam usluzno vrsio kad dodje vreme da iskipam kazu kipaju malo u ovu prikolicu a malo u ovu pozadi,kad cujem sutra pricu onome dala ona njiva dve pune prikolice,ja da popadam od smeha jer znam da sam mu ja vrsio i znam o cemu je rec... U mom ataru ove godine nije bila Psenica koja je rodila preko 6500kg po hektaru....
 
Kiraj koliko semena po kj ste išli Balaton. Kod nas iz price sa prijateljima jedino su svi sa apačem zadovoljni a sve ostalo iza. Prosto posumljam da neka sorta voli određeni teren dok druga ne. Na Balaton se generalno svi žale jel je manje rodio od apača uz istu agrotehniku.

http://poljoinfo.com/showthread.php?6469-Pšenica-2012-2013&p=580390&viewfull=1#post580390

http://poljoinfo.com/showthread.php?6469-Pšenica-2012-2013&p=580487&viewfull=1#post580487
 
Pošto sam predao danas pšenicu , završio sam snjom za ovu godinu . Jesenas mi nešto došlo da ju ne forsiram uopšte . Posijano relativno malo u odnusu na prije . U najgoru zemlju , znači neki špicevi i ladovine . Popaljena kuruzovina i samo bačeno po površini rasipačem i zatanjirano . Uglavnom sjeme sa tavana , ujesen bez djubrenja . Jedna mršava prihrana i bez hemije . Indijanska agrotehnika , a prinos čak bolji od Ruskog prosjeka , oko 3t/ha , možda malo manje.
 
I ćorava koka mora pogoditi neko zrno . Nego kraj svih promašaja imo sam u zadnje vrijeme par dobrih pogodaka: prodo sam sav kukuruz jesenas snjive po 245e/t , okreno sam lani u soju u zadnjem momentu više neg što sam mislio , nisam nešto propo sa pšenicom , ove godine kukuruz gusto posijao , dosad je dobro ... znači sad slijede greške. :osmeh:
 
Ne mora da znaci...
Al ipak pisi buduce korake i planove, mozda bi neko pozeleo da uradi kontra :osmeh:
 
Nazad
Vrh