Žetva 2013.g

juce i ja zavrsio zetvu,imao 20 kj od toga pola ns 40s a ostalo andino ukupno za naplatu 7,7 vagona.Ns je jako polegao, ali jos pre cvetanja tako da je zato podbacio.Druga zastita nije radjena ostalo kako treba.
r9pixc.jpg


25a0zk0.jpg


- - - - - - - - - -

mll1kh.jpg
 
Нама је остао још један дан жетве и надам се да ћемо то сутра завршити. Данас одмарамо.
Ево која слика од претходних дана.

imag1779.jpg


imag1820.jpg


imag1833.jpg


imag1786.jpg


imag1790.jpg


Док сам се враћао кући, био је пљусак и јако зајебано. Како сам био све ближе селу, постајало је све теже...

imag1842.jpg


imag1844.jpg


Једном, двапут, сам се заглавио и успео некакода кренем, али је на крају Рус капут. Сачекао други трактор да ми помогне да изгурамо приколицу још 400м до асфалта.
 
Koliko ste zadovoljni sa apacom u ovoj godini kakve ste prinose imali ? Koju ste kolicinu semena isli ako je neko sejo ciklonom po kj ?
 
nasa ... od ovih betonskih barikada na kraju lenije pocinje HR ... apache 40-42 metera, isto i Andino a Zvezdana i do 43 ... dva puta tanjiranje, posle toga setvospremac i setva bez osnovnog djubrenja, setvena norma 110 kg za strane, zvezdana 150 kg, u prolece na pola povrsina baceno 150 kg ureje a druga polovina AN, oprskano od korova i kasnije u vlatanju 1 tretman od bolesti uz folijarnu prihranu
116q1pd.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
PKB, Apač je malopre skinut kod mene. Prinos je bio 6.4 t/ha, hektolitar 78, vlaga 13%. Sejano je po normi, 120kg na ha mislim. Ja sam zadovoljan prinosom za moj kraj,zemlju, za mene gotovo rekordan :osmeh:. Sejano je žitnom sejačicom. Pozdrav!
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Jesi li ga plasirao na tržište????Jesi li zadovoljan???

Da , bio je unaprijed dogovoren . Nisam zadovoljan sa prinosom ( u jednoj njivi oko 450kg/ha , a u drugoj jedva 400kg /ha) , ali sve je do mene , odlučio sam jesenas da idem sa što manje ulaganja . Bacao sam sjeme rasipačem po kukuruzištu i samo zatanjiro . Samo da sam sijao sijačicom i išo sa 20kg sjemena više po ha , 1000% bi bio veći prinos bar za 100kg/ha . Bez imalo NPK ujesen , sa jednom mršavom prihranom i totalno organski (bez hemije :haha:) . Zemlja jaaako loša i kisela , pogotova ova druga parcela , nije ravna nego neki brijeg.
Inače jako dobra biljka za sijanje u kiselu i humusom siromašnu zemlju sa malo ulaganja . (LG Amarilo)
 
Ma tako i kum sa zitom prosao ,posejo je sa ciklonom mrsavih 180 kg semenske robe ,iso je prihranu u prolece i samo zastitu od korova nije raadio od bolesti ,i imo je manje od 900 kg po kj , ali posejano je zito na zito i orano pa dvaput tanjirano . Tacno se vidi bolesno zrno ,nije jos predo neznam koji tu moze hektolitar da bude . E

- - - - - - - - - -

Em sto je bilo retko em ga sasekla bolest.
 
Evo rezultata, navršio sam na točno 60kj 19vagona pšenice, sve u svemu jako loše i cista propast, po selu njih par pricaju o nekom prinosu od 45m/kj al ne vjerujem u to jer sve sam pšenici dao a ništa dobio na svim vrstama zemlje ju imo, sijo sjeme s instituta znaci nije tavanuša kiša je napravila svoje i sad kad nam to plate mizernom cijenom, ne mogu se jednostavno pokrit, ne znam koliko bi zemlje trebo radit da opstanem, još sam na ječmu najbolje i proso ječam mi je isplačen po 1,10kuna + pdv, a pšenica ce biti 1,05+pdv s tim da se kod nas ljudi tješe da će cijena pšenice ići gore ali čisto sumnjam!
Evo koja slika:
beik46.jpg

j7guwx.jpg
 
Ma bili su neki sreckovici jedan matori na silosu prica ,bio je jos sa njih par koji ga poznaju ,kaze imo je skoro 70 meteri na jutro i neki ar mi ga gledamo ko telici . Ma samo jecam sejemo vise zito samo za zamenu u mlinu i nista preko toga jecam kroz stoku i to je to . Imali su ljudi stvarno po 35-40 meteri uz neka prosecna ulaganja.
 
Nazad
Vrh