Žetva 2012

Kod nas je sinoc gotova zetva, danas kad zahladi malo cemo srediti kombajn i parkirati.
Kod nas je na 6,5 kj bio prinos od 3300 kg zita po kj. Apac je bio u pitanju.
 
Tu sam i ja sa prinosom . Danas završio sa pšenicom.Pozitivno iznenadjen sa potrošnjom goriva .DF. motor KHD 130hp.Potrošnja ista kao kod malog zmaja .1.1 -1-2l / dunum. Bez sečke.@Perhan ,jeli tvoj John KOmbajn i dali si merio potrošnju.????:ppozdrav:
 
Danas sam i ja zavrsio sa vrsidbom.Ove godine jako lose ,prosek na 17 je bio oko 2500 kg po lancu,bilo je njiva i po 3t ali neke su podbacile .....Nego kombajneri kako izdrzavate ovu vrucinu,ja sam bogami jako tesko.Iz dana u dan sve je bilo gore i gore,prasina ,vrucina.......
 
2mg5blw.jpg

244s3yp.jpg

fktq1f.jpg

nzkkcg.jpg

241l0zp.jpg
 
psenica od 5.5-6 t po ha zavisi od njive,a jecma je bilo preko 6t ali nmg tacno da ocenim koliko ali je zmajevka od 9 t ibla poprilicno popunjena njega smo sejali smo samo jedan ha za nase potrebe
 
5lpa29.jpg

juce sam slikao ovu parcelu,dobra psenica a los gazda da sam znao ko je poklonio bi mu par litara monosana.Ovako ce zaraziti ako duva vetar, celu okolinu pa se posle zalimo otkud palamide kad ga nismo imali, ima ko misli o tome::samo bes::
 
Veliki gazda a mali kombajn :sta:
:osmeh:

imamo razne planove, mozda uspemo zameniti kombajn do soje, al vidis kakvo je vreme, kriza nepopusta, ministri su nam sve moj do mojega. Taj kombajn stigne sve nase da poradi, ali kad radi malo i usluga onda to traje dugo. Samo da ima klimu i hiidromat, nebi ga menjali.
 
Danas sam i ja zavrsio sa vrsidbom.Ove godine jako lose ,prosek na 17 je bio oko 2500 kg po lancu,bilo je njiva i po 3t ali neke su podbacile .....Nego kombajneri kako izdrzavate ovu vrucinu,ja sam bogami jako tesko.Iz dana u dan sve je bilo gore i gore,prasina ,vrucina.......
Meni je bilo lepse u kabini kombajna nego samom kombajnu u kabini temperatura 22 stepena (skoro da su mi trebale dugacke gace:haha: ) napolju 40 i kusur a motor oko 85 stepeni!:ppozdrav:
Klimu u kombajnu ko je izmislio zasluzio je nobelovu nagradu!!!
 
Da imat će mo klime i u kombajnu i tržnom centru i u klozetu ali nećemo imati šta da vršemo i beremo i nestat će pitke vode .Samo to će da se desi.
 
Nazad
Vrh