Žetva 2009 god.

jbt,ako bi sutra sinulo sunce,pitanje da li bi do nedelje usli u zito,kod nas je tako mokro....
 
predvidjaju jos u subotu popodne i nedelju po noci .... mada ni to nije sigurno... i kod mene je katastrofa mokro.... ako bi sunce jedno 2-3 dana i 30 stepeni .... moglo bi se nesto raditi
 
Poceli sa kosenjem pokosio 1.5 jutro vlaga 13.2 sa hektolitrom 86.7 prinos 5,3 tone ja ne mogu da veruje ta mi je psenica bila strasno losa imala bolest pegavost (prskao protiv toga i prihranio preko lista)i eto lepo me iznenadilo :bravo: :D :ppozdrav: :cao: mislio sam da necu imati ni 2 tone po jutru
 
Kod mene danas pre podne sparina nevidjena, ali barem je sunce sijalo. Izasli oko 15h da kosimo i vlaga u prve dve prikolice bila 17% a kasnije 18%, uglavnom do 19.15h pokosili 9 kj. Sve u svemu- daj sta daš!

sebqiw.jpg
 
Jeeeee... ja opet danas 3 lanca samo i pocela :kisa: , ali neka sitna taman da ne moze da se radi i sutra opet do podna cekaj da se osusi i daj boze malo vise od 3 lanca da ovrsem1
 
Sad sam bio da obidjem psenice da vidim kad cemo raditi. Ako nepada mozda sutra probamo ali neverujem jel se naoblacilo i grmi iz pravca Rumunije.Trava pored parcela jos ima rose.
 
@kombajner

Kolika je vlaga,hektolitar?
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246635120[/time]_________________________________________________
Ovi majmuni iz ministarstva su izmislili da ko ima manji hektolitar od 77 neće moći da proda preko produktne berze za onih 13din. :zli: :zli:
 
Vršili danas 6 jutara sa sledećim parametrima:
hektolitar: 76.5-78
vlaga: 14-14.5%
primesa: 3-3.6
prinos: 2900 kg/jutro
 
ja skinuo samo 1,3 ha od posejanih 11. nikako da :cool:. ova :kisa: ce skroz da mi pomrsi racune. mene ne zanima mnogo vlaga, hektolitar i to, mislim nije da me ne zanima, nije to dzabe mereno, ali sav tritikal cu kuci, pa u koncentrat pa pred simentalke
 
danas kosio moje zito i tritikal po malo en sve oko 8jutara ukupno zito je dalo oko 4000KG po hektaru!! tritikal isto to je za sada sutra krecemo ceo dan opet zetva i usluzno !!!
 
Poceli danas kositi! :D
Povrsina 2 Ha
Prinos 7190 kg
Vlaga 13,6
Hektolitar 75,9
Sorta Rusija
Taman zavrsili u 7, pokrili, i bum 30 litara po kvadratu.Najmanje 2 dana pauze(vikend).
Stoji voda svugde.Imam jos 15 jutara napolju.Do Bozica cemo skinuti.
Psenica ide na lager, bice skupa na prolece.
Kod nas jos nije skinuto ni 10% zita.Jos ima vise parcela ozimog jecma nepokosenog.
 
Kod nas je ljudi za...bano posto ima jos nekoliko parcela na kojim jos stoji Jecam!! A u Psenicu je jedan usao i nesto je malo uspeo da ovrse...Ima mnogo polegnutog :zli:
 
Nazad
Vrh