Žetva 2009 god.

Bolje da im ne damo žito :cao: I ja sam danas pokosio moje prinos je solidan oko 3 t po kj
 
@ Ognjen
Meni je toliko rodilo na 3kj!

Citat sa: www.minpolj.sr.gov.yu
19.06.2009.
Ministar Dragin najavio novi model kreditiranja

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede dr Saša Dragin sa svojim saradnicima, na konferenciji za medije održanoj 17.06.2009. godine u Novom Sadu, predstavio je nove zakone koji su nedavno usvojeni u Skupštini i najavio da Ministarstvo poljoprivrede pokreće akciju u kojoj će se pomoći poljoprivrednicima da pšenicu roda 2009. godine zamene za nabavku nove mehanizacije i da pri tom dobiju 3 dinara po kilogramu više za pšenicu od tržišne.

Kakva crna mehanizacija! U pitanju je OPSTANAK!
 
Danas počeo da kosim pšenicu i na jednoj parceli od 4j imao 3.100kg/jut a na drugoj od 7j. imao 2.800kg/jut.Te paarcele i nisu nešto obećavale ali kako čujem od drugih koliki je prinos ja sam zadovoljan i nadam se da će druge parcele biti bolje bar tako izgledaju gušće.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245444495[/time]_________________________________________________
Hektolitar je 80 vlaga prva tura 15 ostale 13.7% primese 3.5%
 
nije bas toliko lose kako ste kukali....vise vas ima koji ste blizi 3000kg po kj,nego 2000kg po kj.
 
"mityoo "ako je meni ovo kako jek tebi
ovde kod nas se zahuktava zetva a prinosi su od 15 do 26 pa i 30 metara po jutru
tako se bar prica ,a nisu ni sva jutra ista ::namigivanje::
cena se nezna ni uslovi skladistenja izgleda se ceka kraj zetve ::lose::
"zrenjaninac "kome ga predajes jel znas uslove
 
Žitoproduktu predajem a za uslove ću se dogovoriti kad padne kiša kad nebudem kosio.Uopšteno su uslovo da lager kreće od 01.08.2009 i dodaje se na hektolitar ko ima veći od 78 i na vlagu.

Kod nas je jutro ili lanac 5.755m2
 
nisam ja mnogo pametan, ali izgleda da je najbolje za seljaka da osigura letinu u neku osiguravajucu kucu, pa onda moli boga za grad ili susu,pa se proglasi elementarna nepogoda i tako ce vise profitirati nego ovako sa ovom cenom, a nije konacna, bice tu jos odbitaka, te vlaga, te necistoca, profit -3 din po kg :zli: :sta: :sta: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
tabak je napisao(la):
nisam ja mnogo pametan, ali izgleda da je najbolje za seljaka da osigura letinu u neku osiguravajucu kucu, pa onda moli boga za grad ili susu,pa se proglasi elementarna nepogoda i tako ce vise profitirati nego ovako sa ovom cenom, a nije konacna, bice tu jos odbitaka, te vlaga, te necistoca, profit -3 din po kg :zli: :sta: :sta: :zli: :zli: :zli: :zli:
pa ako se tebi to nesviđa neznam šta onda tražiš ovde jer mi to i sami znamo ,admini izvinite
 
ja sam danas vrsio 2 Kj =3940 kg, a cujem od vagara sto prima kod nas psenicu prinosi se krecu od 1000 -2300 po KJ, jako lose. sad cekam da me kombajner zove da idem na drugu parcelu mada se i tu nenadam vise od 2000 kg/KJ
 
Juče pali prvi otkosi.Na dve parcele jedna od 2 kj.i druga od 4 kj. Rapsodija 28,67 po kj.Hektolitar 80.8, vlaga 13.5 i primese 2,6.
To su mi izgledale malo lošije njive.Imam još 9 kj. pola je Rapsodija pola Simonida pa će mo videti.
 
kod nas ni nemere hektolitar. samo meni se cini da zito ima jako dobru tezinu, jer moja kikindska prikolica kad je ravna sa gornjim stranicama treba da ima 4t. a ja sam juce natovario oko 0.75 prikolice i bilo je 3940 kg
 
Ovo sto je ovrseno ima dobar kvalitet. Sta ce biti posle ovih kisa tek cemo videti.
 
Neboj se, ako opadne kvalitet sigurno ce poceti da mere, jedva cekaju da zakinu jos negde koju paru, nije im jos dosta! :udri: :udri: :udri: ::lose:: :zli: :zli: :zli: :zli: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan::
 
juce vrsio renesansu prinos 6,8t/ha vlaga 15,4% primese 4% hektolitar 81,7 s obzirom da je djubreno samo sa ureom 220kg/ha ja prezadovoljan steta samo sto nisam stigao da ovrsim jos dve parcele sad ce mi ova kisa umanjiti prinos
 
ja sam u subotu ovrsio 4.75kj prinos ukupno bio 12100kg sto bi bilo2547kg na 1kj nije nesto sjajno ali u odnosu na vremenske prilike je jos dosta dobro :ppozdrav:
 
2 parcele gotove.ukupno oko 10 jutara. nešto preko 26m/kj u proseku. hektolitar 83.(to nikad nije bilo)
zanimljivo da je parcela koja je delovala bolje, sa dužim klasom i stabljikom višom za 10 cm, dala nešto niži prinos.
ostade mi još jedna na kojoj ako bude 15 metara biću zadovoljan.
 
ervin je napisao(la):
ja sam u subotu ovrsio 4.75kj prinos ukupno bio 12100kg sto bi bilo2547kg na 1kj nije nesto sjajno ali u odnosu na vremenske prilike je jos dosta dobro :ppozdrav:

Ajde imenjače/zemljače objasni ti meni šta je dobro u prinosu od 2547 kg/KJ. I koliko si zaradio na ta 4.75 KJ? Verujem da vise zaradis na uslugama za jedan dan sto uradis sa svojim kombajnima nego na ta 4.75 KJ zita. Jel tako?


Klima se promenila nema nista od zita. Nekada je radjalo 3500-4000 kg/KJ bez problema ali ta vreman su prosla.........nazalost.
 
Nazad
Vrh