Šumske jagode

Komso jel ima taj Talstar da se uzme u GM i da li je pogododan i za druge kulture tj. borovnicu? Koji bi odnos isao za kpk sistem? Izv za off
 
Komso jel ima taj Talstar da se uzme u GM i da li je pogododan i za druge kulture tj. borovnicu? Koji bi odnos isao za kpk sistem? Izv za off

Slobodno ga koristi, on se cak na zapadu koristi kao organski preparat, nema karencu mada kod nas je drugacije i karenca mu je kao 3 dana. Mislim da ne moze nista skoditi borovnici.
 
RAJKO GORNJI MILANOVAC, cujem druze da je bilo nevremena kod vas.Kako je prosla jagodica , jesi li imao stete?
 
Rajko, kako se boris sa ovom susom, kod mene ni redovno zalivanje ne pomaze kad udari topao vetar samo oprlji plod i neda mu da se razvije. Da li znas iz iskustva pomaze li mreza za sencenje?
 
Pazi da nepreteras sa zalivanjem da nebi doslo do susenja odnosno pojave verticilijuma ali umereno zalivanje je obavezno. I kod mene je katastrofa veliki procenat sitnog ploda ali dogodine kad budem radio novi zasad ici cu mrezu za sencenje pod obavezu nemoze da skodi sigurno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja cu Rajko ako bog da za 10-tak dana postaviti mrzu za sencenje , pa cemo videti kakav je efekat, ali ne moze da skodi. Ne preteravam sa vodom, interesuje me za koliko vremena ona moze da se povrati, da ponovo pocne da cveta?
 
Ja cu Rajko ako bog da za 10-tak dana postaviti mrzu za sencenje , pa cemo videti kakav je efekat, ali ne moze da skodi. Ne preteravam sa vodom, interesuje me za koliko vremena ona moze da se povrati, da ponovo pocne da cveta?
Pocece da cveta kad joj vremenski uslovi podju na ruku tj kad ova vrucina malo smanji.

---------- Poruka napisana u 17:41 ---------- Prethodna poruka je at 17:33 ----------

Da li šišate šumsku nakon berbe?

Posto se berba zavrsava sa prvim mrazevima nema vremena za sisanje a nema ni svrhe jer je tad vec duboka jesen pa inema potrebe za sisanjem.
 
RAJKO GMILANOVAC
Kakva je situacija druze sa jagodicom? Jesi li uspeo da je sacuvas od vreline?
 
pozdrav drugari i drugarice.Iscitavam polako teme po forumu i vidim da bas ima strucnjaka svog zanata i mislim da ce biti divno druzenje. Zanima me gdje mogu da se nabave sadnice sumskih jagoda, ne treba mi nesto puno jedno 10tak komada. Imao sam neke divne sumske jeagode koje su stalnoradjajuce bile ali su naprasno sve uvenule ljetos tako da nije ostalo nista od njih. E sad ne mogu da nadjem nigdje sadnice pa bi bio zahvalan kada bi mi neko pomogao ako vec ima na prodaju. Takodje trazim i neke obicne stalnoradjajuce sadnice isto 10tak komada posto sam napravio 4 stuba od kanalizacionih cijevi i izbusio rupe pa zasadio oko 120 sadnica medjutim podvalio mi neko neke jagode koje jednom radjaju i to slabo, pa sam dzaba to sve radio, rodile jednom ove godine i to je to, nema vise...pa ih moram mijenjati
Hvala
 
u prvi mah nisam uspio da ucitam ali nisam vidio da je link nekompletan tj da je izostavljen ovaj dio sa jagodom,,,sada je rijeseno..
citao sam ovo ranije i postupao po uputstvima ali je izgleda prihrana KAN ucinila da se osuse posto sam ocigledno pretjerao sa njom...sta da se radi...ucimo na greskama....jos samo da nadjem gdje ima da se kupi sadnica regine...posto ovi iz ivanjice jedini na koje sam naisao ne prodaju na malo a meni ne treba sad neki ogroman rasadnik, vec cisto da obogatim malo dvorisne carolije.
 
ja sam tek pocetkom jeseni dobio seme Regina tako da su sada male , ali obzirom da su u plasteniku trebalo bi da porastu do proleca . Sumska jagoda je podlozna virozama (u Holandiji je koriste kao test biljku) tako da nemora da znaci da je djubrivo uzrok susenja , a Italijani (koji su je i stvorili) gaje je pod insekt mrezama i to samo 2 godine
 
Nazad
Vrh