Štore

Pa 504 je rakovicin motor a nisu to losi motori.
Post je spojen: [time]1289500045[/time]
_________________________________________________
Moj kolega koji ima 500 ovaca sve sa njim radi 502 i imao je 6800rs.kad mu je radio generalno a radio mu je iz toga razloga sto je htio a ne morao a razlog je sto nije htio na -25 da pali svako jutro a pod vedrim nebom je.Njemu on radi dan noc i ako ga on nevoza onda drugi voza.Samo ga hidraulika malo muci stalno neka kubura sa njom.
 
Ja sam Dule iz okoline Vrbasa ,bavim se ratarstvom i uzgojom krmaca i prasadi, inace sam vozac po profesiji....imam jedno pitanje koliko KS ima store 402
 
kakvo je stanje oko delova i cena delova za store 402?
imam ponudu da uzmem jedan a totalna mi je nepoznanica
 
Prvo sto gledaj na njemu je menjac,kod mene je 3 komada u selu i kod svih je menjac u raspad stanju.Ja ga poznajem odlicno jer burazer,kuca do mene ima 402 super od 81 godine,menjac smo rasklapali oko 10 puta,za sad je viljuska druge iskrivljena pa ga zeza i moracemo je rastavljati ovih dana opet.Zupcanici su navarivani zubi koji su se vremenom pokidali i to tako ide,a novih delova za menjac NEMA.Traktor je inace super zgodan za rad,okretan,dobar hidraulik,zadnji most,brz na kardanu,lagan pozadi pa prokliza ponekad.Sve za 5 samo je menjac boljka,ali moze se naci koji je malo radio pa je menjac OK.
Radio sam ih dosta i znam ih u dusu pa ako nesto jos interesuje pitaj:ppozdrav:

Od delova ti pase samo motorna grupa i jos ponesto,ostalo se razlikuje u odnosu na Univerzal.
 
evo masine od kuma 504
kdo944.jpg
 
Kod mene komsija ima Store 502,kupio ga osamdesetih godina novog.Dobro ga sluzi samo dimi nenormalno kao lokomotiva i trosi dosta nafte.Oni nemaju za generalke para pa ga tako vozaju.U cemu je to problem(sta je otislo)pa tako dimi(plav dim).
 
plavi dim ti je ulje, a ako se ne varam 502 ima isti motor kao i IMT 549.
 
nije bas isti motor ko na 549 npr ulje ne sipa sa strane nego je cep na glavi ima drugaciju glavu i ovaj ujakov ima neku pumpu budi bog snama nikad video nesto slicno a ovaj nema trunke dima sa svoji 7200 bez generalne
 
Radio sam motor na 502,sve isto kao na 549,znaci DM motor.Ako ima plav dim onda su otisle karike a najverovatnije i hilzne.Treba generalna a to danas i nije skupo,bolje receno nikad jeftinije.

504 mislim da ima isto kao 549 47ks.
 
Nazad
Vrh