Štore

Da li se stanje hidraulične pumpe može kontrolisati preko izvoda kipe kod štoreta 502? Prošle godine menjano ulje, sipan traktol. I dalje sporije diže, za špartač treba jači gas, a on je bas lagan. Pa bi proverio tako ako može?
Može linse nešto oko nje popravljati ako bude loš pritisak, ili da spremam pare za novu. Inače podigne dvaki priključak na maksimalnu visinu, nema dileme, ali mora gas i vreme. Nekada je čim pipneš palicu reagovao.
 
Verovatno ti se zapušio filter hidraulike.Ne znam šta se sipa u njega ali recimo u Univerzal 445 u hidrauliku ide Sae 30 ulje.
 
Ne ovde ide traktol, o tome je već razgovarano, Zoki Kostović ima i orginalno uputstvo. Filter čisćen sa starim uljem i nišra. Pa čišćen pri promeni ulja. Očištiću ga ponovo ovih dana, al sumnjam i oko pumpe problem. Filter je metalni dole, došao kod mene bez filtera 2006 godine, ja ubrzo stavio filter i odma je malo sporije reagovao nego bez, ali ovo nije ok. Ajd balerina i prskalica su teške, ali špartac je pero i opet traži gas.
 
Ako je pumpa dobra kad das komandu za kipanje a da nije nista prikopcano na kiper ventil traktor mora da promeni zvuk I da se oseti opterecenje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ne ovde ide traktol, o tome je već razgovarano, Zoki Kostović ima i orginalno uputstvo. Filter čisćen sa starim uljem i nišra. Pa čišćen pri promeni ulja. Očištiću ga ponovo ovih dana, al sumnjam i oko pumpe problem. Filter je metalni dole, došao kod mene bez filtera 2006 godine, ja ubrzo stavio filter i odma je malo sporije reagovao nego bez, ali ovo nije ok. Ajd balerina i prskalica su teške, ali špartac je pero i opet traži gas.
Ako nisi u mogućnosti da nabaviš novi originalni filter, izvadi stari jer ga je praktično nemoguće oprati.
 
Kupio ga u NS, radnja gde drže delove baš za Štore. Vidim da je skoro isti i u prskalici. Ali lako ga oprati, toplom vodom. A može i benzinom.
 
Ma sada se to nišra ne čuje. A kada sam stavio filter odmah se osetile vibracije u odnosu bez filtera. A sve je to bilo pre više od 10 godina. Jednostavno sada sporije diže i treba mu gas.
 
Nazad
Vrh