Štetni insekti na malinjaku

slika=1_63676382_WP_20160529_11_56_58_Pro.jpg]
slike.php











::pomoc:; Prva godina i puno pitanja... Da li je ovo eriofidna grinja lista maline? Pre tri dana je prskana Armadom (abamektin). Danas jedino od promena uocavam tu spaljenost listova. Jedan mali deo malina je sa tako uznapredovalim simptomima, dok je ostatak sa tek zutim tackicama ili bez njih. Kada opet prskati i sa cim?
 
Izvadi jednu koja je ovako žuta i spaljena zagrebi noktom po korenu, ako je beo koren i nema trulez ok, a ako je braon onda ti je sadnica bolesna...
 
Izvadi jednu koja je ovako žuta i spaljena zagrebi noktom po korenu, ako je beo koren i nema trulez ok, a ako je braon onda ti je sadnica bolesna...
Hvala na savetu. Koren joj je zdrav, zastitar je gledao i listove, nema grinja, sve ukazuje na to da je od prskanja kukuruza jer ta grupica pozutelih listova prvi red do kukuruza a na ove ostale je vetar nanosio.
 
Ja imam super komšiju s jedne strane a s druge sam ja komšija malini. Ali svakako mora se ići kod ljudi koji su komšije i objasniti im da je posadjena malina i da budu pažljivi sa prskanjem. Ali.... na kraju parcele po dužini jedan mi polomio kočiće da bi mogao da se okreće dok sadi soju, znaš da se ne okreće po svome. Mesec dana sam ga tražio kući, nije se odazivao. Mnogi se tako prave frajeri dok su sami u polju, ili sami pred ogledalom a posle dva šamara se izvinu ko pravi. Uglavnom stavio sam na krajeve bagremove stubiće i mrežu za senčenje vertikalno u širini redaova maline 10-15 metara, da bi ukoliko bude stoka prskala a ne pazi da kolko-tolko zaustavi hemiju.
Ta mrežica u stvari čuva tog čoveka, jako ne bi valjalo da se nešto desi malini. jako.
 
Drug ljudi su stoka što jest jest. Komšija meni u inat posadi malinu na samu među, znači nema ni 20 cm od linije razgranicenja i kad bere gazi po mome, malina kad odrastu lastari pada u moje, ja tu sadim kukuruz godinama i mangup lepo uzme i pokida da bi mogao da prodje u branju. Nijedan struk mu se nije osušio od prskanja do sad. Znaci sve se moze samo treba biti normalan a budaletina ima na svakom koraku.

Sent from Yuga
 
Polka

Drugari imam 15 ari plke zasadjenu decembra prosle godine .Danas sam na par sadnica primetio ovu bubu
2rp39s1.jpg
znali neko o cemu se radi

- - - - - - - - - -

2a7x0ma.jpg


- - - - - - - - - -

2a7x0ma.jpg
 
Pozdrav. Ja bi reko da je to malinin prstenac... idi na prvu stranu ove teme, na prvi post... klikni malinin prstenac... pise da je muzijak metalik zelene boje i da se odrastao insekat hrani cvetom i listom... valjalo bi da se neko iskusniji ukljuci u ovo... inace ,kod mene posle ove kise neke stenice se navalile... a prsko sam do cveta dva puta insekticidom, i nisam nista osim pcela primecivo do danas... nzm ni ja sta da radim zbog pcela...
Dajte ljudi pomozite coeku, neko iskusniji nek prokomentarise!
 
Nije prstenar ovo je smrdibuba neka velika velicine bumbara.
Dobio sam savet da probam sa koprivom pa cu videt.
Ove god nema sta drugo da jede - sve ubio mraz.
 
Sta god da je, prskaj dok nije napravila stetu

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Sirurno mlade bubamare,ali ne one nase,nego neke nove. Ima ih kod mene i ne prave stetu....
 
Larva bubamare. Nemojte odma da tucete necim :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ljudi ima li jos ko problem sa ovim zelenim bubama? Meni se pojavile u hiljadama i jedu malinu , ne stede i to najbole komade samo.
Sa cim da ih trujem sad kad ne smem insekticidom. Jedu i cvetove i plodove. Ovo jos video nisam , a ima ih samo izgleda kod mene.
POMAGAJTE

http://thumbnails27.imagebam.com/18970/d2f17b189696506.jpg
d2f17b189696506.jpg

Da li si se resio ove napasti? I ja je imam u malinjaku, na par biljaka je napravila stetu, pojede listove, prskali smo koprivom, i sutradan je bila tu. Kako si ti prosao? Jesi ponavljao prskanje sa koprivom za dva dana?
 
Da li si se resio ove napasti? I ja je imam u malinjaku, na par biljaka je napravila stetu, pojede listove, prskali smo koprivom, i sutradan je bila tu. Kako si ti prosao? Jesi ponavljao prskanje sa koprivom za dva dana?

Druže, ne znam možda ti zvuči glupo ali moj dobar drug je to rešio neverovatnim putem ali je rešio. Zašao u malinjak protreso mladare i skupljao bube u teglu. Posle otkopao rupu izgazio ih i zatvorio rupu,sada kaže da ih nema uopšte. To je bilo pre desetak dana,ja nisam mogao da verujem ali znam da on to ne bi izmislio.
 
Nazad
Vrh