Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Kako beše jjova stojis od pozadi i na primer levi točak u kom smeru okreces onaj zubčanik da bi se gurtne širile?
 
Posjeko neki granat cer pa cijepam cutke da se nebi uzilavili...Nije lako..4 cutka,casa soka i pauza
Da idem za pare dosad bime otjeral
 
Kako beše jjova stojis od pozadi i na primer levi točak u kom smeru okreces onaj zubčanik da bi se gurtne širile?
Levi na dole a desni na gore. Sto su nas u skoli ucili pravilo desne ruke, odnosno desni navoj: savijes desnu saku u prstima tako da ti palac pokazuje na prednji deo traktora a ostali prsti pokazuju smer okretanja.
 
Obisao traktorom celu indjijsku opstinu..usput pokupio i sejacicu i protero kroz selo..nek se jeede malo..
 
Danas tjst juce imao rodjendan pa spremao i kuvao kotlic,do podne bacio vestak na crni luk i oprao ciklone do daljnjeg ....
 
Danas sam rijesio bacit petnesku na sve njive gdje ce kukuruz (nesto malo i ureje)...Valjda ce bit kise da to rastopi,a ako ne onda sutra brnace i priprema za sjetvu..
Nov rasipac i nisam mu bas vican i ode mi na prvoj njivi 50 kila po dulumu....Malo sam smanjijo.
 
Danas predao račune od veštaka u Zortre i posle priveli kraju selektovanje što smo juče počeli postrne soje Merkur...:ppozdrav:
 
Već nekoliko dana ispitujem klimu na kombajnu. Ima ko da napuni klimu ali niko neće da se bakće pronalaženjem gdje pušta. Pronašao sam jedno puštanje na crijevu. Prije tri god zamjenio sam sva crijeva a sad vidim da je ono što ide kraj motora, dal od ulja ili temperature dobilo neke bubrege a na nekim mjestima i odlijepio se gornji sloj do platna. I ona originalna cijev je išla kroz motorni prostor ali nije tako stradala. Cijev sam riješio i drži pritisak od 7 bara evo već 10 tak sati, cijeli sistem bez kompresora. Probao sam i sa kompresorom ali nakon 2-3 sata je pao pritisak za 1 bar. Sutra me čeka ispitivanje kompresora. Ne planiram ga rastavljati a baš me interesuje gdje može da pušta? Ma saznaću ja i to samo se bojim da će cijena biti visoka.
 
Nije bas danas, ali pre neki dan


8a384b4f7113385d8df4edfc09b586fb.jpg
 
Citav dan na fergi....zgrtanje sijena sa 533 a potom sa koleginim omotacem i 539 radio sjenazu na nekoj cuki.....kad uzmem balu 539 nemoze uzic uz obalu vec se mora birat put tako da nije bas bilo zgodno
 
Nazad
Vrh