Šta sejati sledeće godine od povrća

Odg: sta sejati sledece godine od povrca

Kiraj imas li iskustva sa zki hibridima zacinske paprike.Jedan moj prijatelj se raspituje za to pa trazim nekog ko ima spoznaje sa tim.
Post je spojen: [time]1262523277[/time]
_________________________________________________

na primer predprosle godine sam na 1/4 jutra sam navukao 3 trotonke djubra i bacio sam 100kg vestaka 8-16-24 to ujesen i u prolece 50 kg ureje
[/quote]
Nije lose dosta stajnjaka.Ja sam primetio da kod mene na parceli uvek fali hraniva zato iako sam uradio analizu zemljista pojacacu djubrenje sa mineralnim 8 16 24 sa prihranom 15 tice u drugoj kultivaciji,Uzadnje 3 godine mi paprika ponese dosta plodova pa mi se desi da ostane sitnija a to nije dobro.Prosle godine sam pravio neke oglede i mislim da prihrana sa 15-kom ima smisla.
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

Kiraj imas li iskustva sa zki hibridima zacinske paprike.Jedan moj prijatelj se raspituje za to pa trazim nekog ko ima spoznaje sa tim.@Ljubek ,nisam imao prilike da vidim hibrid zacinske paprike.
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

Ja sam dobio pre dve nedelje katalog ZKI semena,u kome su predstavili novi hibrid začinske paprike(ZKI 101-09F1).Na nekim parcelama u Mađarskoj dostigli prinos od 25 do 36 tona.Inače menadžer prodaje je moj drug iz Nove Crnje ako nekom treba njegov br telefona nek se javi
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

patai a štaje bilo prošle godine sa semenskim krompirom zki? ona pakovanja od 5kg u mrežicama ?
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

Ja krompir ne sejem tako da ni neznam ništa o tome,što pitaš?
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

Ma menadzer ce sigurno da je nafali do neba to mu je obaveza. ::novac::
Mene interesuje da li neko u srbiji ima iskustva sa tom paprikom ili je to jos jedan lepo upakovan novi proizvod.
I taj moj kolega sto se zato raspitiva ima 12 tona po jutru sa postojecim semenima koje uvaljuje aleva ili ko zna ko jos...
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

Ja krompir ne sejem tako da ni neznam ništa o tome,što pitaš?
zato što sam ja pretprošle godine sejao taj njihov (zki) i bio je extra , i što se tiče semena svi krompiri kao klikeri isti nema tu... , a i prinos je bio isto extra , sa navodnjavanjem KPK , i sad kad sam tražio prošle godine isto to - taj krompir , nema ga nigde , i jedan čovek mi kaže da kao nije prošao carinu (semenski krompir ZKI) da kao nešt nije bilo ispravno itd ... e sad dal su to naši nešto zaštitili domaće proizvodjače semena ili šta je bilo ? to me interesuje a pošto kažeš da tije drugar menadžer prodaje verovatno da zna štaje tu u stvari bilo , pitaj ga baš da vidiš . :cao:
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

Zdravo svima,moze li mi neko ko hoce napisati redosled sadnje ili najbolji redosled sadnje povrca prvenstveno paradajz,paprika,salata.Bavim se proizvodnjom jagoda pa bi malo ubacio i povrce u plastenik bez dogrevanja,procitao sam koju gnjigu ali nikako da povezem taj redosled.
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

dali neko zna šta se dešava sa firmom ??
2nir3f5.jpg

prošle godine sam uzimao neka semena paprika od njih i sad sam tražio i kaže gazda poljo apoteke da te firme više nema u srbiji ?
Jesam li ja baš toliki baksuz ili šta ? taman nadjem nešto dobro i sledeće godine tog semena ili te firme više nema :haha:
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

jhona DERU je napisao(la):
dali neko zna šta se dešava sa firmom ??
2nir3f5.jpg

prošle godine sam uzimao neka semena paprika od njih i sad sam tražio i kaže gazda poljo apoteke da te firme više nema u srbiji ?
Jesam li ja baš toliki baksuz ili šta ? taman nadjem nešto dobro i sledeće godine tog semena ili te firme više nema :haha:
tu firmu je vodio perica iz subotice od njega sam uzimao bumbare a koju si papriku sejao da nije slucajno pinokijo
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

jhona DERU je napisao(la):
dali neko zna šta se dešava sa firmom ??
2nir3f5.jpg

prošle godine sam uzimao neka semena paprika od njih i sad sam tražio i kaže gazda poljo apoteke da te firme više nema u srbiji ?
Jesam li ja baš toliki baksuz ili šta ? taman nadjem nešto dobro i sledeće godine tog semena ili te firme više nema :haha:
poseti ovu stranicu imaju njihova semena i jos mnogo toga za poljoprivredu
za seme idi na povrtarstvo
http://www.hoya-vs.com/
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

Sto se tice semena u Beogradu ima dosta mesta na koja se prodaju jako kvalitetna semena to su mi rekli ljudi koji se bave time npr.najblizi na Novosadskom putu je agroarm...... .
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

apotekar ti je dobio vecu proviziju od druge semenske kuce pa vise ne prodaje pericina semena

@topalovic
bumbare imas i u beogradu da kupis po istim cenama
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

zdravo sto se tice povrca ja sam ove godine naj bolje prosao sa belom bundevom - pecom
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

De Ruiter Seeds je kupljen od strane Monsanta... A od ove godine i zatvoren.. A geneticke linije su dali svojim drugim semenskim kucama.. (Seminis)
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

jel to znaci da ce agroarm da trguje sa pericinim semenima?
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

koju si papriku sejao da nije slucajno pinokijo

Ne nije pinokio , nego aplauz babura i fortese ljuta :cao:
Post je spojen: [time]1262938752[/time]
_________________________________________________
najblizi na Novosadskom putu je agroarm

i po meni najbolji , kod njih sam uzimao zemlju i kontejnere za rasad i salatu giseldu .
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

Meni su isto ok zato sam ih i pomenuo povoljni su sa cenama.trbalo bi da svratim do njih da vidim neki najlon za plastenik i sta nude od semena i koja je cena,imate li neku konkretnu sortu za koju bi mogao da se informisem.
 
Odg: sta sejati sledece godine od povrca

jasam već poručio za ovu sezonu od srdjana iz virdžinije , paradajz i krastavac salatar , papriku ću samo slonovo uvo i uzimam ljutu papriku homeru koja je po rečima prodavca najsličnija fortese-u. a u agro armu ću uzeti zemlju za rasad .
 
Nazad
Vrh