Šta sejati na proleće 2010?

dok mi računamo sa jednom olovkom kakao i na čemu da zaradimo ovi iz vlade računaju sa dve olovke kako da nas prevare pa obrni okreni **greška ti pozadi.ali ja mislim da je kukuruz naj isplativiji jer je kod tebe pa ga kruniš kad ti hočeš a ne kao ostalu robu koju im predamo pa čekaš za ::novac:: :D
 
Malopre sam pročitao da se 95% kapitala u Vašingtonu zasniva na "belom".
Možda bi naš brend trebalo da bude "zeleno".
Bar će sve da nam bude "opušteno". :)
 
Vecinom soju pa tek onda kukuruze (30-ak kj). Narocito me raduju pariteti gde je npr soja u rzmeni za ureu 1:1 sto sluti na dobru cenu soje jel nikad do sad nije bilo da je preko pariteta povoljno. Mislim da joj cena nece biti ispod 33 din.
 
Daj bože ali 1kg uree -24 din za keš,kod nas nema pariteta ispod 1:1.10 -1:1.15.
Po toj logici cena od 33 din :sta:.!!! čisto sumnjam.
Sunecokret samo 0.10 veći paritet nego za soju,da li će i on da ide prema 30 din!!!!
 
Kod nas su takvi pariteti. Ne verujem da su oni ludi pa daju tek tako paritete. Cena mora biti preko 30 din,a i svih 33 jer je soja jako deficitarna i u ovom trenutku ko je ima na lageru moze da dobije za nju od 35 do 40 din. Narvno sve zavisi od kolicine. U zetvi je bila cena od 27 din.
 
i ja dajem prednost soji, kukuruza sejem samo za branje u cardak. mislim da ce soja biti najisplativija po hektaru u narednoj godini, kukuruza ce biti rekordno posejano 1500000 hektara a tu nema govora o dobroj ceni.
 
macvanin je napisao(la):
i ja dajem prednost soji, kukuruza sejem samo za branje u cardak. mislim da ce soja biti najisplativija po hektaru u narednoj godini, kukuruza ce biti rekordno posejano 1500000 hektara a tu nema govora o dobroj ceni.
Zasto ce biti 1500000ha pod kukuruzom? :cao:
 
Kukuruza ce biti posejano vise jer su smanjene povrsine pod psenicom a po najavama i secerna repa cebiti zasejana manje nego stoje planirano tako da ce veci deo tih povrsina biti zasejan kukuruzom.
Post je spojen: [time]1264803758[/time]
_________________________________________________
Kukuruza ce biti posejano vise jer su smanjene povrsine pod psenicom a po najavama i secerna repa cebiti zasejana manje nego stoje planirano tako da ce veci deo tih povrsina biti zasejan kukuruzom.
 
Psenice je posejano rekordno malo i od tog malo ima dosta sto je pod vodom pa ce se presejati, repe se nece sejati mnogo jer su se razocarali u nju, a soje standarne povrsine jer se ljudi boje soje, i sta ce drugo nego kukuruz.
 
takodje suncokret,najavljuje se dobra cena(solidna)
70%suncokret
30% soja
a psenica je vec pod snegom
 
Mislim da ne treba sa suncokretom preterivati jel kad vide koliko je posejano ako bude vise nego sto njim treba uljare garant vrdaju i obaraju cenu jos ko su njihove gazde :zli:
 
Ja svake godine sijem najviše soje a tako će biti i ove 70%,10% kukuruza a 20% ostalo
 
samo pogledaj paritete za djubrivo i mnogo jasno a na suncokret manje ulaganja nego u soju i bolje podnese susniju godinu a kako stvari idu i globalno zatopljenje svaka sve susnija
 
Ja na paritet ne uzimam skoro ništa (samo ponekad kad zafali koji kg semena ili veštaka ali to je retko) sve lepo izfinansiram pa ujesen kad prođe berba sva roba je moja bez kojekakve kamate i pariteta
 
Nazad
Vrh