Šta ćete sejati u proleće 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

ja znam sta sam hteo a sta cu sad :sta:,ustvari koliko cega.......da li neko zna i da li se uopste zna koje ce biti cene kukuruza soje i suncokreta za 2009
 
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

Prema nekim finansijskim paritetima koje sam imao prilike da vidim: kukuruz 8, pšenica 11, suncokret 16. ::lose::
 
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

Ja se razmisljam dali pored kukuruza i psenice da stavim suncokret ili da se kockam sa sojom! Ako bude susa kod nas soja nece roditi a suncokret mi je sumnjiv da cu popusiti sa cenom!
 
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

e zato ja vec duze vreme rokam suncokret i pretezno imam od 21-22 po jutru dok soje 13-15 meteri po jutru,i sve zbog suse,a svaka godina sve losija,tako da navijam za sucokret ali sve zavisi od cene,suncokret bolje podnosi susu,
@branko,zna li se cena i za soju
 
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

pa ni soja nece biti mnogo skuplja od suncokreta mozda 1-2 dinara a cak moze da se desi da bude ista a pretprosle god soja bila jeftinija za 1 dinar od suncokreta kod na svasta se moze desiti al uvek samo najgore ::lose:: :udri: :udri:
 
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

@danger
Jedino što ti preostaje u vezi sa sojom je korak napred, tj. kupi mali ekstruder i polako ekstrudiraj soju, i kao takvu je prodaješ mešaonama i mini-farmama po ceni koja je uvek za 50% veća od cene zrna soje.
 
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

eh...............da je imam gde skladistiti pa ajd jos nekako,nista,soju sejem samo gde moram,kao sto sam i pre zamislio suncokret pun gas :cao:
 
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

Pored 6 psenice i 1 tritikala bice jos 6 kj kukuruza i 3 kj suncokreta.. Jedne godine dobra cena, sledecih 5 ne valja.. cak i marihuani pada cena
 
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

To je onda stvarno velika kriza kad i marihuani pada cena! :sta: :haha: :haha:
 
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

Nema se para za travu .. loša su vremena došla , trba za D2 ! :haha:
 
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

A da nisu mislili na onj divlji sto ima onako lep crven cvet? Njega netreba sejati, nikne sam!
::traktor:: 888 postova::traktor1::
 
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

ove god cu probati pasulj na 2-3lanca.kupio sam jednu masinu koja na licu mesta mlati pasulj i provejava ga tako da nemoram da ga donosim kuci.
vuce je traktor a pogon preko kardana.izgleda kao neka bubnjara.
ali otom potom kad stigne pa budu i slike.
 
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

Kod mene ce biti svega. Pored lucerke na 19kj i psenice na 28 ovog proleca ce se sejati 20kj industrijske paprike(aleva), 5kj krastavaca za seme, 1kj arpadzika i 1kj crnog luka, 1,5kj lukovnog semena, 18kj suncokreta i 12kj kukuruza.
 
Odg: Sta cete sejati u prolece 2009

kloki je napisao(la):
ove god cu probati pasulj na 2-3lanca.kupio sam jednu masinu koja na licu mesta mlati pasulj i provejava ga tako da nemoram da ga donosim kuci.
vuce je traktor a pogon preko kardana.izgleda kao neka bubnjara.
ali otom potom kad stigne pa budu i slike.

JOJ daj da vidim tu masinu ocu i ja pasulja da sejem a muka posle sa branjem i otresanjem ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh