Šljiva

Imam tri velike šljive i dve manje i baš su rodile. Prošlih godina nisam prskao protiv ose i nisam imao plodova. Ove godine sam prskao i nema karakterističnih crnih tačkica.... mada sam našao jedan plod. U njemu je više živuljka ličila na gusenicu jer je imala crne tačkice kao nogice. Ranije sam u plodovima nailazio na crvića ali je to verovatno zbog toga što je plod veći pa je i crvuljak veći a mora da ima noge da pređe u neki drugi plod kad ovaj uništi.
Sad čekam da zaštitim od smotavca kad dođe vreme.
 
Poslednja izmena:
Јесенас посадио Лепотицу и Стенлеј 54 ком. Пријем 100% ал' ми зец заокружио на 49. Колико могу да тражим надокнаду од ловачког удружења?
 
To na lepotici je redovna pojava, i čini mi se, sortna osobenost. Unazad 5-6 godina uvek ista situacija. Mada ostane taman dovoljno koliko može da iznese.
 
ми кад смо садили овај млади воћњак ја сам био за сенлеј (мојој баби познат као стерлеј) али је већина била за родну па је на крају на њу пао избор...

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
To na lepotici je redovna pojava, i čini mi se, sortna osobenost. Unazad 5-6 godina uvek ista situacija. Mada ostane taman dovoljno koliko može da iznese.

Tačno tako ostalo je tu sasvim dovoljno lepo zametnutih plodova, samo su ovi neoplođeni baš vidljivi izgleda do kod drugih sorti otpadnu odma po precvetavanju dok se kod Lepotice zadrže još neko vreme pa budu vidljivi... što se tiče Stenleja ranije smo ga imali i zbog starosti je iskrčen, ja sam jesenas posadio jedan manji šlivik sa njim i mogu reći da sam prezadovoljan kako to izgleda od početka mlade grane koje izbijaju idu taman onako kako treba nema neke potrebe za savijanjem, uvrtanjem, čačkalicama... kad se setim kako je bilo sa lepoticom izbije mladar pa odma u vis paralelno sa stablom... Stenlej se sam formira, školski...
 
Inače kod mene na Lepotici dosta ne oplođenih plodića, ostali sitni i žuti i lako odpadaju.
Ne može biti plod ako je neoplođen. Čim se vidi mali plod po precvetavanju - oplodnja je izvršena. A abortiranje tih plodova je drugi padež. Mislim, suština je ista, ali eto čisto da se razjasni
 
Eto, čovek se uči dok je živ. Nisam guglao, već sam to upamtio na nekom seminaru na Poljoprivrednim fakultetu u Zemunu, pre nekih desetak godina. Predavanje su držali neki stručnjaci iz tadašnjeg PKB.
 
Jel moze captan da se mesa sa nurelom? Kao da mi je ostalo negde u glavi da nije pozeljno,opet mozda gresim...
 
Ja sam ovog proleca prskao sa tom kombinacijom visnje i vidi se da im nije prijalo. Po obodu listova sve je pocrnelo. Istina u smesu sa dodavao i slavol i nu film 17, okvasivac, mada ne verujem da je zbog toga.
 
Nazad
Vrh