Šljiva

c. KMb. .e cd c dcx)

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav drustvo. U mom vocnjaku tek po koja sljiva ove godine,sve je otislo sa mrazom i snijegom u aprilu. U dobroj su kondiciji,medutim,na par stabala na listu se pojavila neka sivkasta boja. Kao da je posut pepelom ili pofarban srebrenkastom farbom. O cemu se radi? stavio bih slike, ali nekad uspijem, uglavnom ne uspijevam.
 
Pozdrav drustvo. U mom vocnjaku tek po koja sljiva ove godine,sve je otislo sa mrazom i snijegom u aprilu. U dobroj su kondiciji,medutim,na par stabala na listu se pojavila neka sivkasta boja. Kao da je posut pepelom ili pofarban srebrenkastom farbom. O cemu se radi? stavio bih slike, ali nekad uspijem, uglavnom ne uspijevam.

Ako izgleda ovako onda je to olovna bolest.

http://www.pisvojvodina.com/RegionK...RootFolder=/RegionKŠ/Lists/Photos/Šljiva 2016

http://www.pisvojvodina.com/RegionK...RootFolder=/RegionKŠ/Lists/Photos/Šljiva 2016
 
Pozdrav svima.Da li mi neko moze reci koja je ovo bolest,ili je mozda u pitanju hloroza sljive?
Me1Kkp.jpg



5XqfZi.png
 
Ja sam juče orezao drugi deo mojih šljiva...i mogu vam reći da sek sada vidi efekat ovog letnjeg orezivanja. Inače ovo mi je treća godina kako to radim i moram se zahvaliti ( pored ostalih) našem kolegi GORSKI CAR jer je on bio uporan u objašnjavanju mana i prednosti letnjeg orezivanja...Prošle godine sam par komada propustio da orežem , tako da se one razlikuju od onih koje redovno leti režem...
 
Na sljivi cacanska lepotica koje formiram u vreteno par komada, da li sada da povijem bujne letoraste koji mi trebaju da budu bocne nosece grane i da li ih sada prekratiti i za koliko ili tek na prolece ili ne uopste?

Ako mi kazete da pinciram, da li je isti efekat da makazama odrezem vrh?

Ti bujni imaju metar - metar i po duzine rekao bih.
 
... i lepoticu i do lepotice. Juce odem do tog voca gde imam ranu i lepoticu, kad imam sta da vidim: jedna lepotica u sestoj godini suva kao da si je poprskao totalom, a plod na njoj se plavi. A pre nedelju dana kada sam kosio sve je bilo ok. Nije mi jasno. Sta moze da izazove naglo susenje?
 
... i lepoticu i do lepotice. Juce odem do tog voca gde imam ranu i lepoticu, kad imam sta da vidim: jedna lepotica u sestoj godini suva kao da si je poprskao totalom, a plod na njoj se plavi. A pre nedelju dana kada sam kosio sve je bilo ok. Nije mi jasno. Sta moze da izazove naglo susenje?
Можда си је закачио косом.
 
Ma jok, kosio sam trimerom oko njih, i ne bi bio prvi put da ih zakaci silk, al matore su vec, nista im ne fali. Al gledao sam i stablo, i sve... Da nije od ovog vruceg vetra... ne razumem. Jel neko ima slicno iskustvo?
 
Pozdrav svima.. Ukoliko neko ima da ponudi velike količine (desetine, stotine i hiljade tona) Čačanske lepotice i Stenleja, molim da mi se javi u pp. Zaintersovan sam da otkupim velike količine ove dvije sorte šljive, namjena industrija, sušenje i mašinsko i ručno sječenje. Ozbiljna sam mušterija. Bio bih zahvalan da mi ukažete gdje u Srbiji mogu da potražim šljivu.
 
postoje neki preparati kod jabuke koji znaju da naprave takozvanu mrezu na zlatnom delisesu e sad moguce da mu neka hemija ne odgovara jel ovo poneka ili masovno
 
Ima poprilično oko 30%, ja mislim da je oštećenje od mraza,kad je bio mraz na ovoj šljivi su se pojavili plikčići koji su kasnije nestali,sad dal je ovo posledica ili je od nečeg drugog,:sta:.Prihranu preko lista ne koristim,a hemija se godinama koristi ista. Zeznuto sad kad ide po 100 din mora u rakiju:zli:
 
To su klasicni simptomi mraza. Noktom se moze skinuti na jabuci, na sljivi mozda malo teze jer je meso mekse pa ce se probiti sam plod ako se ne pazi. Umanjuje trzisnu vrednost robe a u nema nikakavu posledicu za ukus.
 
Nazad
Vrh