Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Pa s obzirom da je sad koren repe tezak oko 500 grama,a da ima jos 2,5-3 meseca do vadjenja,verujem da je ta procena realna...Inace evo slika moje repe,nije dobro isecena ali oko pola kilograma je teska
21n1x1y.jpg
6tkznm.jpg
 
@mindjusar
Iskreno, ako seceranu sa kojom imas ugovor zakines za kolicinu, zar mislis da ce neka druga da se otima za tvoju robu? Ove godine ce svi imati dovoljno repem, jer je nasejano i vise nego dovoljno. Cena secera u svetu je u velikom padu, jeftin secer iz trske obara cenu u svetu::jako_besan::

Te spekulacije kome predati imaju smisla, kad je mala ponuda i dobra cena secera. Sada u ovoj poziciji mislim da nemamo argumente da ih ucenjujemo. Sledece godine ce nam ponuditi jos nizu cenu, na nama je da li cemo sejati.
 
Slazem se da ce repa ako ovako ostane da rodi jako lepo. Pre svega ima je i puno zasejane. Sto znaci kampanja ce trajati dugo opet bice nas i u blatu... O analizama nevredi pricati... Kako procene tako ce nam biti...
 
@mindjusar
Iskreno, ako seceranu sa kojom imas ugovor zakines za kolicinu, zar mislis da ce neka druga da se otima za tvoju robu? Ove godine ce svi imati dovoljno repem, jer je nasejano i vise nego dovoljno. Cena secera u svetu je u velikom padu, jeftin secer iz trske obara cenu u svetu::jako_besan::

Te spekulacije kome predati imaju smisla, kad je mala ponuda i dobra cena secera. Sada u ovoj poziciji mislim da nemamo argumente da ih ucenjujemo. Sledece godine ce nam ponuditi jos nizu cenu, na nama je da li cemo sejati.
Imam ugovor i sa SUNOKO i sa Šajkaškom :osmeh:
 
Cuo sam pricu da su strucnjaci iz secerane obilazili teren i radili analizu ocekivanog roda. Navodno, da, ako se nastavi ovako kako je bilo do sada moze da se ocekuje rod od skoro 5 vagona repe po kj, sto njih I nas stavlja u polozaj da cemo imati hiperprodukciju repe, tako da ono sto Sloba patrola kaze, moze da ima neko logicko uporiste......


Kad pocnu prvi dani i ako je malo mokrije nabijace necistocu do 30%, snacice se oni za njih bar ne bi trebalo da brinemo :D Bice nam dzaba i 6 vagona po kj
 
Ja sam trebao danas da krenem sa prskanjem ali kisa celu noc rominjala.Ako ne pada vise u nedelju krecemo,sa Sphere 0,35l/ha,Bormax 2kg/ha i Bioplant 1l/ha.
 
Nazad
Vrh