Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Mnogi su ove godine pozurili sa prskanjima i u kratkom vremenu zaustavili repu...oporavice se ona,ali ce duze bolovati,jedino sto joj sada treba je :cool: Ja sam prvi tretman odradio 22-og aprila,a drugi planiram sutra-prekosutra 14-15 dana od prvog prskanja,bilo je dosta hladnog vremena,hemija jaka,morala je malo da oseti
 
Ako repa je tu, ziva, a samo rast zaustavljen to ju hemija drzi. Krenuce ona dalje. Samo ce trajati malo. A ako slucajno presejavate samo kukuruz. Razlozi su goltix (metamitron) koji ima zemljisno delovanje, ubice soju, ili ljucki drzati da nenapreduje kad koren preuzme funkciju.
 
Zbriasana u ogumku,a da je deo ogumka u jednom prohodu prskalice,a deo u drugom,bez nekog oblika,bez prelaza,jednostavno pored repa skoro zatvara redove
 
Hteo da oprskam po treci put sec. repu, dobio od kolege medju ostalom i savanu od stockton-a, trebali bi da budu vodotopive kesice medjutim NISU sva kesica zacepila dolnji filter namucio se momacki dok sam izpraznio bure, sutra zovem prodavnicu dali moze kupiti neki ventil izmedju buradi i onog ventila za izpust prskalica AM :zli:
 
Danas zbog vetra nisam mogao da prskam pa sam obisao njive
repa-nafta.jpg
Na prvoj slici repa sejana 22.Marta, uradjena dva tretmana za siroki list
repa-livada-bliza.jpg
Na drugoj slici repa sejana 02.04. jos uvek nije odradjen nijedan tretman protiv korova.
 
MOja repa kući. Malo bih rekao da stagnira, nisam zadovoljan. Ova gore iz zrenjanina je odlična s obzirom da je posejana 9 dana kasnije od moje.
Druga slika je deo do komšije, rekao bih da je žičar malo zeza.
1zpl6it.jpg

iwnfxd.jpg


- - - - - - - - - -

Ogledi na šančevima.
Prva slika pre proređivanja. Druga posle proređivanja danas. Sledeće posle proređivanja pre 1. maja.
14ljznp.jpg

xmpbhj.jpg

v64wtj.jpg

21o0x34.jpg
 
ja sam moju danas oparao drugi put mislim da cu je sutra malo prehraniti novalonom malo je dobila od leda prosle nedelje pa da joj malo pomognemo
 
Moju jednu repu razbija zicar. Isao sam sa Syngenta Force sa depozitorima u dozi 6kg/ha i ne vredi. Ima li neki insekticid folijarni da pobijem gamad! Komsija je prskao sa Posse i opapao odmah posle, ali posse je sada zabranjen. Ima li nesto slicno?
 
Force je nerastvorljiv u vodi i zato deluje samo neposrednoj blizini preparata. Prvo mi reci koja je povrsina u pitanju? I da li je prisutan zicar na celoj parceli ili samo u oazama?
 
Poslednja izmena:
Danas oprskana trći put,čini se da nije bilo potrebe ali ubrzo će sklopiti list panema efekta,hrčkovi napravili haos:svinja:
160sxew.jpg
[/IMG]Inače sorta jasmina sejana 5 dana posle minđušareve
 
Moju jednu repu razbija zicar. Isao sam sa Syngenta Force sa depozitorima u dozi 6kg/ha i ne vredi. Ima li neki insekticid folijarni da pobijem gamad! Komsija je prskao sa Posse i opapao odmah posle, ali posse je sada zabranjen. Ima li nesto slicno?
Talstar ali bi morao odmah spartati da ga uneses u zemlju.To bi malo verovatno pomoglo.
 
Nazad
Vrh