Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Sejano je na 16 cm sve. a tu je prvi tretman radjen ranije, sad je i drugi na redu. Nebrinite ima i kod mene prljavih njiva, bice slika. Malo sam se ulenjio, a navece nepalim komp, zbog malisana, pisem samo usput s telefona.
 
Picture116-1.jpg


Repa na razrivanom

Picture114-1.jpg


Picture115-1.jpg


Picture113-1.jpg
 
Danas uradjen drugi tretman, i kuci i na poslu. Kući krenula da tera drugi par listova. Na poslu gustiš koji treba početi sa proređivanjem, sejemo na 5cm jer sejemo naturalno seme.
Kuci maxxpro 1,25l + safari 30g + lontrel 300 0,15l+ trend 0,05%
Posao betahem 16 2l + lontrel 300 0,15l + goltix 1l

 
@Dusane jel omeksivac ili okvasivac :) Vidim da nisi koristio Hemomitron,odnosno Goltix akt.materija ista u prvom tretmanu...Cujem da ga kod nas koriste u poslednjem prskanju odnosno trecem?Ja sutra prskam repu istom kombinacijom kao i ti AM 16 2lit po hektaru i Safari 30 grama po hektaru e sad uzeo sam i Hemomitron ali mislim da cu njega u sledecem prskanju da iskoristim...

- - - - - - - - - -

Koliko kisa ne bi trebalo da padne posle tretmana i sta dodajete prvo Betanale ili ostalo pa kontra,u stvari ima li nekakve veze?!
 
Piše na uputstvu kojim redom dodavati sredstva. Mi prvo stavljamo betanale. Okvašivač ide na kraju. Što se tiče safarija na uputstvu piše da kiša ne sme da padne minimum dva sata nakon tretiranja.
 
Imam jedno pitanje za iskusne reparose. Kada prskate trokratno repu - koliko pravite razliku izmedju prskanja? Meni sutra ispada jedna njiva da moram ici 7 dan od prvog prskanja ponovo da je prskam.
 
Imam jedno pitanje za iskusne reparose. Kada prskate trokratno repu - koliko pravite razliku izmedju prskanja? Meni sutra ispada jedna njiva da moram ici 7 dan od prvog prskanja ponovo da je prskam.

Zavisi cega i u kojoj velicini imas na njivi, odes vidis, ako je pocelo da deluje prvo prskanje onda sacekas jos malo, ako je u pitanju abutilon njega min. 2x Pozz
 
Ja sam prvi tretman radio sa Betanal AM 11 1,2l/ha i Lontrel 0,7l/ha.Dodato u prskalicu i Ekobustera2.
 
Nazad
Vrh