Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
[video=youtube_share;vjd1DRqTRYw]http://youtu.be/vjd1DRqTRYw[/video]


Snimak od juče
 
Picture090-1.jpg
 
Repa sejana 15.03 ,satelitri otišli na Krim pa gps zezo a duvo i vetar pa malo zanosio.Niklo više od 90%.Tu su i omiljene bubice čekaju da nešto ručkaju a najviše volu mlade repice.Ako ih sada ima na ovim temperaturama loše nam se piše::lose::
xqje.jpg
6l7e.jpg

E da sorta Fred i korišten Force
 
Ma ja " kad se nisam šlogiro"kad sam video. ladno im danas ali plaču i jedu ali sutra tem.preko 20 ima da bude gozba i za njih i za bayer jer lebaycid skoro 2000 din po l,pa ti prskaj svako malo:svinja:
 
Sto ne prskate sa Nurelom D? Danas sam obilzio njivu koja je kriticna (komsija imao 35kj prosle godine repe). Nisam nasao nijednu pipu, i samo 2-3 grickana kotiledona. Sutra sirim fergusona i isterujem prskalicu za svaki slucaj.
 
Za ovih 10 godina otkako sejemo repu(Ranije uopšte nije sejana bar ne posla Tita) nisam primetio direktnu vezu između pipe i prethodne repe.Možda ovo i nije repina pipa nego kukuruzna mada je ovde bila repa pre 2 god.Prošle godine najveći problem je bio na njivi u delu atara gde bukvalno nikad nije sejana repa,dok većinu drugih njiva nismo ni prskali protiv pipe mada repa ide u krug na 4 god.
 
Moj sin jos ne zna da prica ali bi komentar bio ovakav:Ako padne malo kise, repa ce proci koru i biti 100% napolju.Ako ne padne kise-bice jaako gadno...
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
S obzirom da je 20:42 za danas je kasno,a inače mislim da nije,možda će biti malo zeznuto sačuvati od pipe po višljim temperaturama

Oprskali smo repe sa Bothicidom po prohod okolo,i uradili prvi spit za širokolisno,ostalo malo i za sutra herbicida
 
Koje si herbicide koristio obzirom da su korovi u najboljoj fazi za prskanje?Mi cemo sutra tretman protiv insekata, a za par dana prvi protiv korova.
 
Nazad
Vrh