Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
"Repni" prosjek korjena i šećera po hektaru sa pripadajućom digestijom u Njemačkoj po regijama za 2014. proizvodnu godinu.

http://www.liz-online.de/uploads/RTEmagicP_regionale_Spitzenertraege_02.GIF

Inače vrlo zanimljiva stranica za repare, samo što je na njemačkom jeziku.

P.S. Nije stavljanje soli na ranu već da malo proučite vrlo zanimljivu stranicu sa jako puno korisnih informacija za proizvođače repe.
 
Daleko smo mi od te nemacke, jos ohohooo...mozda oni imaju drugaciju tehnologiju za preradu sec. repe pa zato im je tako velika digestija...... :haha:
 
Ni njima cveće ne cveta u proizvodnji repe ali ih bar ne kradu na digestiji i nečistoći, ustvari ne smeju jer tamo je to kažnjivo a kod nas ko "dobar dan" :osmeh:

I oni vade po snegu, to mora da su prekopirali od nas:haha:

1061306b.jpg


1061304b.jpg
 
Juce u rumi je odrzano druzenje povodom kraja kampanje. I ja bih slobodno rekao opipavanje pulsa. A 04 februara sa pocetkom oko 10 sati pocinje zimski skup. Na kome bi trebalo malo o brojkama. Tu bi trebali da izadju sa kompletnim uslovima. Kako sad stvari stoje zapadno od mitrovice ima samo oko 1200ha ugovoreno. A bilo je oko 3600
 
Kazu da nemci idu na secernatije sorte sa manje prinosa,zbog velikih troskova transporta.A prinosi su im stvarno *mali* po toj tabeli
 
Juce u rumi je odrzano druzenje povodom kraja kampanje. I ja bih slobodno rekao opipavanje pulsa. A 04 februara sa pocetkom oko 10 sati pocinje zimski skup. Na kome bi trebalo malo o brojkama. Tu bi trebali da izadju sa kompletnim uslovima. Kako sad stvari stoje zapadno od mitrovice ima samo oko 1200ha ugovoreno. A bilo je oko 3600


Rasa majstor svog zanata :bravo:
 
Tako je. Nemci se drze secernatijih sorti. Jer kod njih je ceo taj sistem drugacije organizovan. A u ceni repe ucestvuje i drzava. Tako da laznih i netacnih analiza nema.
 
Kod nas ako bude posejana četvrtina u odnosu na prošlu. Vćina je ošišana do glave tako da do jeseni teško će izaći nova za novo šišanje.
 
Sada bez zezanja. Ljudi moji evro jos malo na cca 125, ponuda za sledecu godinu 3.5+pdv. Tu se hvata cca 30e/t, sto je po meni jaaaaako malo spram cene kostanja. Volim da sejem repu, ali matematika postaje "tesna".:cao:

Nama placeno do sada 18%, ima plan za dalju isplatu, gde do 15.2. treba da bude zavrsena isplata.
 
Ja se ne zezam, iz razgovora sa ljudima iz mog mesta ne da je neće sejati nego će je i obilaziti ako je vide u ataru(potesu).Što se tiče cene to je to pa ko voli nek izvoli.
 
Lane u ovo doba se znalo da će repa biti 10 % jeftinija u deviznu cenu, videvši koliko je repe nasejano sve šćerane su napravile dogovor i smanjili nam ceni za još nekih 10% i koja više nije vezana za Evro. Pored cene analize su odrađene tako da ja koji sam prskao repe 5 do 6 puta posle prečistača Mausa i Gebe(imao prljave repe oko 6 vagona/k.j) i odrađene analize digestije uzima mi se 41% da bi se došlo do jus repe nešto preko 3,5 vagona/k.j.Imenjače koliko znam repu neseješ tako da nisi u toku kakve su bile muke u ovoj kampanji, uz sve gore navedeno repa mi je stojala 50 dana na prizmama a koliko je kalirala možda bi mogao kolega Ćurčić da pojasni.:ppozdrav:
 
Lane u ovo doba se znalo da će repa biti 10 % jeftinija u deviznu cenu, videvši koliko je repe nasejano sve šćerane su napravile dogovor i smanjili nam ceni za još nekih 10% i koja više nije vezana za Evro. Pored cene analize su odrađene tako da ja koji sam prskao repe 5 do 6 puta posle prečistača Mausa i Gebe(imao prljave repe oko 6 vagona/k.j) i odrađene analize digestije uzima mi se 41% da bi se došlo do jus repe nešto preko 3,5 vagona/k.j.Imenjače koliko znam repu neseješ tako da nisi u toku kakve su bile muke u ovoj kampanji, uz sve gore navedeno repa mi je stojala 50 dana na prizmama a koliko je kalirala možda bi mogao kolega Ćurčić da pojasni.:ppozdrav:
Mico znas da mi je brat isto nagrabusio sa prizmom i digestijom.Po mom misljenju bi se trebali obratiti Buci.On je spekulisao sa prodajom viska ne zeleci da napravi ugovor sa seceranom za svu repu.Njegova je otisla,a vasa je stajala.Koperanti Mitrovicevi su cujem mnooogo bolje prosli i lepo zaradili na istoj repi,iste godine i sa istom cenom.Ovde neko lud.Naravno to ne znaci da sledece godine kod Buce nece biti bolje.:osmeh: :ppozdrav:
 
Nemoj da misliš da ga branim, ali i njegove repe su stojale i po dva ipo meseca. Što se tiče Mitrovića onje imao kod nas u selu posejano malo više repe nego što sam ja sam imao.Posle ove kampanje i aneksa(kojeg se nisu setili kada je šećer bio preko 100 rsd/kg u maloprodaji)ko da im više veruje. :ppozdrav:
 
Da li ce proizvodjacima secerne repe Ugovor sa ugovorenom cenom nesto znaciti nakon proslogodisnjeg iskustva?Zakoni su takvi kakvi su i to smo videli na svojoj kozi jesenas.Bice kod mene u Beceju i odustajanja proizvodjaca a i najavljenih nastavaka proizvodnje secerne repe.
 
Nazad
Vrh