Šećerna repa 2021

Razbacan u nedelju 8:20:30 Phosagro 200 kg po ha . Jesenas razbacan 100 kg/ha KCL . Zatvorena brazda. Predsetveno AN 200 kg/ha ( po N-min analizi)
7fff828653df7a8c8c3536eeb01d2e26.jpg
 
Ovo su moji rezultati analize, više sam se fokusirao na startno djubrenje od osnovnog, pre 3 godine je dobila govedjeg stajnjaka u značajnim količinama
1a3f5479a7ffa3a4b5b5b45dd36e1a28.jpg
6495cc0733856dbf6955b03e8fc7cdbd.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Gornji je teren. Plan je Eduarda na sklop 115000 u setvi. Ako izadje na 100.000 nadam se bar 0.8 kg u roku vadjenja pocetak oktobra
 
Kraj septembra ja tempiraam. Veliki ne krenu, lako ide odvoz, ne ugazi se njiva, lako se uzore i tad nema pada prinosa iduce godine.
Jer profesor Marinkovic je pricao kako repa ne smanjuje prinos kao predusev, jos 80-ih su u Banatu negde pola table vadili repu na drugoj polovini nije bila repa ali su simulirali zbijanje zemljista u blatu i tad je bio identican pad prinosa. Sad ne mogu sa sigurnoscu da ti kazem sta je gornji teren kod tebe jer ne znam, ove godine je i kod mene bila na gornjem terenu dobra ali generalno da sam sejem na gornjem terenu ne bih doneo takav potez. Opet kazem kod mene na terenu je gornji na visini iznad 120-130m nadmorske visine i zuta je zemlja.
 
Kraj septembra ja tempiraam. Veliki ne krenu, lako ide odvoz, ne ugazi se njiva, lako se uzore i tad nema pada prinosa iduce godine.
Jer profesor Marinkovic je pricao kako repa ne smanjuje prinos kao predusev, jos 80-ih su u Banatu negde pola table vadili repu na drugoj polovini nije bila repa ali su simulirali zbijanje zemljista u blatu i tad je bio identican pad prinosa. Sad ne mogu sa sigurnoscu da ti kazem sta je gornji teren kod tebe jer ne znam, ove godine je i kod mene bila na gornjem terenu dobra ali generalno da sam sejem na gornjem terenu ne bih doneo takav potez. Opet kazem kod mene na terenu je gornji na visini iznad 120-130m nadmorske visine i zuta je zemlja.
Nadmorska visina oko 110-115 m zemlja je zuta samo na bregovima nije velika povrsina.Ostatak je dobar
 
Vidis da smo North i ja usamljeni, to je taj elan kod nas mladih da ne kukamo i da radimo najbolje sto mozemo :p . Aco pridruzi nam se pa ces i ti da skupis za Armatrak :D
 
Nasa sreca u nesreci je sto bar ja nikad nisam nigde imao zaradu 1000e po jutru (osim cvekle kad sam radio). Daleko je repa od lose zarade, ali nema kao pre i vidim da to boli dobar deo proizvodjaca.
 
Radio i moj ćale davnih godina repu. Bila muka sa kopanjem, sejana kao salata, vađenjem, stajala na njivi 10 dana dok se ne utovari, gužve na šećerani u SM... ali je bilo i para.
 
Bilo para dok nisu naučili da kradu/otimaju.
Moj ćale kad je prvi put sejao repu,krajem 60. godina...vadilo se ručno,vilama...njiva bila blizu kuće pa to ostavili za kraj...povadili pola,padne sneg...tovari sve i repu i list i sneg i zemlju...odbijali od 10-12% a sad prođe 100 mašina i odbijaju toliko da bi se mogla napraviti Fruška Gora od repe+ deranje na digestiji...ajd zdravo.
 
Nazad
Vrh