Šećerna repa 2018

Kolege al smo najebali!Kod mene u kraju vracaju repu iz pecinaca strasno.Zabalj ne vraca al dere na digestiji i necistoci.Pricao sam sa dosta ljudi i svi prestaju da seju.Kakvo je stanje kod vas
 
ISTO za sad bez nekih vracanja...ali od 10 ljudi sledece godine mozda ce dvojica da seju!!!! Po jutru predatu repu dobijamo nekih 700-800 eura, a troskovi mozda samo za nijansu manji!
 
Kod nas ne znam ko ce im sejati. I 2014 su nas isekli, ali je bar bilo prljave vagona i vagona, pa i kada iseku ostajali smo sa 200-300e/kj. Sada nema ladne vode. Uradio sam 2/3 povrsine rezultate cu ujutru znati. Da stvar bude jos smesnija na kukruzu imamo 7-8t/kj i otisao sam na njivu 2-3puta a ovaj brlog (repu) sam njakao cele godine. Jednu parcelu 4x od pipe, 5x od korova i 6x cerkosporu. Germinator 2x, oranje na 35cm itd. Vestak izfinansirao sam, zakucao se u troskove a roba ne vredi nista...
 
Pridruži se meni i Goranu.Ja ni prošle nisam sejao:cool: i kada su kolege povadili u septembru (dig 16,7-nečistoća oko 17)i plaćena komplat u oktobru malo sam :sta:,ali pošto znam logiku šećerane za ovu sezonu nije bilo dileme sve i da su uslovi proizvodnje bili idealni.Radi se o Grcima.
 
Sta reci? Koju poruku poslati? Kome? Repa prebrana, na prebiranju je radilo 10 radnika uz mene i moje roditelje, jedna po jedna repa je prosla kroz ruke, odvojena svaka i najmanja trula i losa repa i prebacena sa jedne gomile na drugu, gomilu je zatim tovario maus, necistoca te repe je bila 17 % ... Svaki komentar ove kampanje je suvisan . ::sramota::
 
Nemoć(neznanje struke)u vezi truleži će definitivno staviti tačku na proizvodnju repe kod nas.Kakvi smo ludi koliko god da nas zajebavaju šećerane našli bi razlog da sejemo,ali ovo je van svih mogućih uticaja .Najsličnije je kacinomu ,posledice su kristalno jasne ali o uzroku samo teška nagađanja.
 
Nimalo nije smesno. Ljudi imaju kod nas i 13% digestije, prljavstine udaraju kako hoce. Ovo je katastrofa jedna. Jad, tuga, beda. Imam 2.5sj freda da prodam semena. Dacu za 10.000din sve to. Ko hoce u pp neka se javi. Ili menjam za razno...


@Steco
Ovakve lose rezultate ne pamte ni oni koji seju 20+ godina repu. Lane su nam dali da se ponadamo i sada nas sasili u celo.
 
Samo da tako nepočnu da prolaze i ostale ratarske kulture.Inace kod nas od 5 ljudi sa kojima pricam o repi svih petorica prestaju sa gajenjem šećerne repe.Inače Kostićeve njive dobro nadjubrene i uzorane na kojima se dogodine planira repa.
 
Kosticeva racunica nije kao nasa. Njegova repa ide na realnu analizu i koliko ima secera toliko secerana plati MK XY firmi cija je zemlja. Oni uvek profitiraju samo da imaju sirovine.
 
Kolega @Mucobieno,kakvo je kod vas stanje?Vadite li repu,ima li truleži,kakvi su rezultati?
 
A takva je da nije za pohvalu. Radimo jedno 7 dana. Sva repa se prebira. Trulezi ima. Negde je toliko lose da ce se siriti po njivi i kupiti samo zdrava. Nisam pisao u ovoj temi aktivno jer nemam sta dobro reci.
6f2be603fd4a2db11586ee9d22b016be.jpg
4de0c50b6824c6fdc9ff828ee2875431.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Samo da tako nepočnu da prolaze i ostale ratarske kulture.Inace kod nas od 5 ljudi sa kojima pricam o repi svih petorica prestaju sa gajenjem šećerne repe.Inače Kostićeve njive dobro nadjubrene i uzorane na kojima se dogodine planira repa.

Oni. Vise nemaju unsetvenoj strukturi repu.Moja informacija
 
Ubedice nas da ponovo sejemo, gratis seme, bolji tretman na prijemu i veca cena :ppozdrav:
Ja nisam planirao za sledecu godinu, ali sam otvoren za ponude.
 
Poslednja izmena:
On sad kontroliše celokupnu ratarsku proizvodnju tako da više neće biti bajno ni u jednoj kulturi, jedino da ima dosta kila a to nezavisi samo od nas. Izvinte za :off_topic:.
 
Nazad
Vrh