Šećerna repa 2017

Kolege sa fakulteta su danas uradile prvi tretman na ogledu koji zajedno izvodimo. Ispitivaće oko 20 različitih kombinacija.
 
Juce uradjen prvi tretman, rias ,bravo i bor
2017-06-27.jpg
 
Dusane koliko si puta prskao Safarijem abutilon? Kod nas u ataru je samo ponegde probio abutilon i pepeljuga.
 
Sad sam stigo sa prskanja cerkospore kod drugara krenuli u prvi krug na 90 kj.,išli sa Dakoflo 0,9/kj.:ppozdrav:
 
Pitam jer se secam slika od proslih godina. Nisi imao tako cistu repu kao ove, napredak za tebe:bravo:Goltix 2l/ha u poslednjem?
 
Da, 2 l po ha, sa lontrelom I betanalom u kombinaciji
Sada, kada sam odlucio da u 2018 ne sejem repu, tj i ako resim moci cu tek na 5-6 kj
 
Lontrel si mogao izbaciti osim ako si imao palamide, jer goltix odlicno deluje na ambroziju (na nju slabije deluje Betanal).

Inace ovre godine Lontrel rasturio kako je odradio. Nikada tako nisam suzbio ambroziju i palamidu ogumke a doza svega 2 x 0.6l/ha
 
Samo Dakoflo išo,jbmlg nisam ja odredio da ide stim a šaraćemo fungicide do kraja to znam...
 
Kod mene ovih dana su ljudi radili prvi...ja se dvoumin sta raditi, jer kise nema a tako i sa pegama od cerkospore......pfffff
 
Prekljuce uradio drugi tretman na Fredu. Eminent Star 1 + Dakoflo 1 + Wuxal 2 + Isabion 0.5 + Lepak 0.2 sve po ha.
 
Moglo je rastegnuti, ali bi se razbolela u tih nekoliko dana i onda svako dalje prskanje bi bilo slab efekat.
 
Nazad
Vrh