Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Abro koliki su ti troškovi zalivanja i odakle zalivaš?
 
@mims
Računam 5l/1h , više ne sigurno a navodnjavao sam u proseku nekih 6sati po 1kj, tj 30l nafte po 1kj na 1 prohod. U proseku 40l/m2 je sigurno palo.
Navodnjavam iz bunara.
Nadam se da sam ti odgovorio.
 
34nsghf.jpg


Što kažeš da se podsetimo, kod nas to išlo malo savremenije
 
@ miroslav k Pa nemoj tako da kacis jednu po jednu sliku, daj okaci sve sto imas iz kampanje, pa da gledamo :ppozdrav:
 
Miroslav k kod nas je isto vadjena repa sa holmerom samo sto nisam snimao.Gazda sa kim radimo ima i liniju i kombaj za repu pa se menjamo jedan dan za linijom drugi za kombajnom.Ja licno nikada nebi pozeleo da mi vadi kombaj u odnosu na liniju.Izlomi sve repove i sve glave isece,a da nepricam kada je krupna repa i puno viri iz zemlje.
 
Do sada nisam sejao repu u sopstvenoj reziji. 2013 ce biti prva sezona. Nadam se da nece biti kisovita jesen :osmeh:
 
Malo pre mi je bio "manadzer" sirovinac za ovaj deo Srema.Secerana u Pecincima daje 13000 din. avans kada repa nikne i 100e subvenciju po hektaru svakome ko hoce da seje.
Zanima me da li bi moglo sada da se baci neko djubrivo (N-P-K ili P-K) posto nisam jesenas nista bacio na tu njivu na kojoj bi mozda sejao?@nikola indjija je vec postavnjao to pitanje na predgodnoj stranici.
 
Moglobi ali prethodno bi trebalo izvršiti analizu zemljišta da bi znao tačno koje da upotrebiš. Mogu ti dati kontakt telefon radi besplatne analize i da ti da pravu preporuku.
 
Malo pre mi je bio "manadzer" sirovinac za ovaj deo Srema.Secerana u Pecincima daje 13000 din. avans kada repa nikne i 100e subvenciju po hektaru svakome ko hoce da seje.
Zanima me da li bi moglo sada da se baci neko djubrivo (N-P-K ili P-K) posto nisam jesenas nista bacio na tu njivu na kojoj bi mozda sejao?@nikola indjija je vec postavnjao to pitanje na predgodnoj stranici.
Nemoj da ti presedne
 
@mica.Analiza kaze da ima viska kalijuma a manjka fosfora.Blago kiselo.Repa bila poslednji put 2001.

@nikola.Znam sta je repa i sejali smo je do 2003.Upoznat sam sa rizikom a i ne bi bilo na odmet malo da se podsetimo.
 
Sa Pecincima bi i radili.Kazu da su promenili politiku i da nije vise onako kao sto je bilo.Moram s malo detaljnije raspitati.
Tako su i nama govorili 2009 pa sam ja na 10 kj ostao duzan 2500€ prosecan odbitak mi bio 45-60% stim da je repa prosla kroz gebu i vadjena holmerom.Tada da sam radio sa Sentom dobio bi najmanje 5000€.Evo jos jedan primer te godine zmajevka djubreta 5000€ nam je racunata,ako pronadjem liste sa secerane slikacu ih i postaviti
 
Te godine kada smo odustali od repe odbici su bili i do 75% to je bio razlog prestanka sejanja.Kaze mi taj terenac da im je za direktora sirovinske dosao neki koji je bio u Senti.Imaju plan 12000 hektara da ugovore u Sremu,mada cisto sumnjam.
 
Ničim izazvan Šećer-aga nudi 100e za dobar dan :sta: Jel vi živita ovde ili ste došli sa šejkom:cool:.Ali ozbiljno nešto se dešava sa ugovaranjem repe,danas svratio naš sirovnac na "čaj"kaže u ponedeljak zvanična ponuda za repu strava(već smo napravili ugovor po 40e) kaže biće više nego to obećanje od sunoka.stom razlikom što Žabalj uvek plati to što obeća.Šta je to videćemo ali Grci nisu poznati rasipništvu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh