Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Platio je i nama Kole pre par godina to sto je obecao, ali nije znao da cemo mi u prikolice tovariti samog blata i ubaciti po neku repu, pa nam je morao odbijati 60-80 posto na necistocu.
 
Drugari,ako moze malo pomoci.Nisam do sada sejao repu nikad.Imam agrijinu sejalicu i imam ploce za repu,ali nemam deo sto ide ispred baterije sa tockom i onim cistacem.Dali moze da se seje repa bez bez tog uredjaja?Sejao bi na soju,dali je to pametno?Unapred hvala.:ppozdrav:
 
Drugari,ako moze malo pomoci.Nisam do sada sejao repu nikad.Imam agrijinu sejalicu i imam ploce za repu,ali nemam deo sto ide ispred baterije sa tockom i onim cistacem.Dali moze da se seje repa bez bez tog uredjaja?Sejao bi na soju,dali je to pametno?Unapred hvala.:ppozdrav:

Ti prednji kopirni tockovi se mogu dokupiti, ali ako je manja povsina u pitanju moze se o tako posejati s tim da pdesavanje dubine malo ide teze, tj bez prednjih kopitnih tockova masina ce losije pratiti neravnine, i dubina nece svuda biti ista.
Ali prilikom montaze tih prednjih tockova treba staviti kratke ulagace, jer za ove kukuruzne nema mesta.
 
Neli@ Nemože da valja bez tih točkova.Ako te interesuje ja imam da prodam za šest redi komplet mali raonici i točkovi, jer sam promenio sejalicu uz koju sam to dobio.
 
@Steco.Aj mi druze posalji na pp koliko bi me to kostalo ,pa da vidim,jer mi trebaju i plitke sanke sa tu setvu.Ili cu da vidim da mi neko poseje tih 6-7 h,a ja cu nekom da posejem kukuruz za te pare i svima dobro.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh