Šećerna repa 2011 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi smo oparali repu prosli cetvrtak. Sada je verovatno blizu zatvaranja redova. Nisam isao na njivu od tada.
 
Jutros sam bio u jednoj repi koja je među najboljima, ako ne i najbolja u Vinkovačkom ataru. Ponik i sklop odlični, ujednačenost i čistoća usjeva također... Uglavnom usjev za poželit.


Uploaded with ImageShack.us
 
moja je veca slikacu dans ili sutra hteo sam je parati drugi put ali pala extra velika kisa i kanda cemo samo oparati medje i ovratine kad prosusi u principu od svih kultura mislim da repa najbolje napreduje
 
Nije u ovoj fazi toliko bitno čija je repa veća( sve zavisi kada je sejana), mnogo je bitniji sklop biljaka i energija porasta. U našem ataru video sam ovih dana nekoliko parcela sa repom koje su zastale sa rastom i izgledaju uzdignuto a lišće pomalo uvrnuto verovatno su herbicidi uradili svoje.
 
Ja ću moju za jedno nedelju dana da špartam, ja sam moju kasnije i sejao.....
 
Poslednja izmena:
Evo i slikica moje repe... s obzirom kako je teško i blesavo nicala, treba da budem zadovoljan kako je ispalo....

2nspfnr.jpg


2nqrtko.jpg


2r4sefs.jpg
 
Zdravo Reparosi ,a i ostali clanovi foruma!Ja sam poceo da prskam repu od sirka,a za jedno desetak dana planiram da uradim prvo prskanje sa SPHER-om +VUKSAL BORON.Evo kako izgleda repa kod mene ja sam zadovoljan.Imam i ja nekih cetiri lanca losije, ta se tek sklapa prva godina mi je da radim tu zemlju tako da nije u kondiciji to ostavljam za vadjenje pred novu godinu imace vremena da poraste.:haha:
xdgs5z.jpg
ank4s7.jpg
 
@ Bavaništanac Repa ti je extra ko da vidim moju repu :haha: . Ja sutra završavam sa prskanjem protiv sirka ( sad sam stigo kući sa prskanja ) , treba sad samo da se potrefi pravi momenat prskanja protiv cerkospore . Kad ti prskaš ? Ja kad se pojavi prva fleka na njivi odmah krećem i nema problema .........
 
Sandore napisao sam gore u postu kad cu prskati znaci za desetak dana preventivno sa SFEROM ne cekam da se pojave tackice,a i ne postujem plodored posto nemam mnogo njiva pa zato sejem kukuruz repa pa opet kukuruz pa repa i tako u krug, tako da nema cekanja da se pojavi neka bolest.Poz!
 
Jugos ne volim da mesam herbicide sa fungicidima,a sto se tice sirka ima ga jako malo ali hocu i to malo da istrebim da ga nemam dogodine AGIL ili ti AZIL je prava stvar za to.
 
Ja sam selekt plaćao 2600...(al ga nisam koristio u repi, nego u soji i suncokretu) i ekstra je odradio posao...
 
ja danas poprskao sa fokusom repu dodao i malo slavola ustvari ne malo nego redovno, mada na jednoj manjoj parceli a tu je i najbolja repu ima dosta rupa po listovima kanda je radila sovica pre a sada radi kanda buvac nije nista strasno ali poprskacu je u ponedeljak utorak
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh