ŠAROLE ovca

da sarbanac nesto su ti poznati!!!!ovaj prvi je extra a drugi maaaaaaaallo je losiji,tako je bilo od samog pocetka pricao sam ti

---------- Poruka napisana u 20:15 ---------- Prethodna poruka je at 20:14 ----------

a i super su napredovali.mislim da ovaj veci ima preko 35 kg
 
dao sam oglas da ih prodajem majilovac,imam njihovu majku ako se secas pricali smo da sam kupio od sarbanca,pa ne mogu njih da ostavim,za zapat.
 
[h=1]Why Charollais[/h]Charollais are the easy lambing terminal sire with a fantastic carcass. Charollais are also very prolific and the half cross Charollais ewe is proving to be an excellent mother making them a great alternative to the Border Leicester as a Dam line sire.

  1. Active and fertile rams
  2. Very easy lambing = more lambs tailed
  3. Robust and vigorous lambs at birth
  4. Long carcass with great loin and hind quarter
  5. Quality carcass when taken to heavy weights
  6. Clean on the points
  7. White downs wool and not a maggot trap!
  8. Rapid growth rate
  9. Very prolific 180 - 200% lambing.
  10. The Charollais cross ewe is proving to be a prolific and excellent mother
 
Evo mozda jedne zanimljive informacije 8. marta u 10h ce Frida Bauman odrzati predavanje vezano za ovcarstvo u opstinskoj sali u Malom Crnicu. Svi koji su zainteresovani iz tog kraja i prate formu su dobrodosli i ako jos nekog poznaju neka pozovu, povedu te ljudi
 
Odlicno drugar dobra osnova za dalji rad ako se ne varam pratio sam ih od kako su stigle bilo je dosta sarenila u izgledu i uzrastu na pocetku dok su bile kao jagnjad sad je vec dosta ujednaceno sto govori da je nega na visokom nivou. Jesu li uparene.
 

i najbitnija vest madjari kodnas u ovcarniku,2 linije,ovnici su junski inace su birani po duzini,nazalost nisu se privikli jos pa je ovo jedina slika koju zasada imam slikanu,treba im malo vremena i navikavanja na objekat i ishranu ali verujem da ce biti dobri,duzina im se vidi a za sirinu cemo se potruditi da nabace,
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh