Čvorci - odbrana i zaštita plodova

Jeste da su sada ptice zakonom zasticene ali ponekad pomaze ako se ubiju jedan ili vise cvoraka i okace iznad krosnji drveca na vidnom mesti da vise, ostali se plase i odlete.
Inace u nekim italijanskom novinama sam video kako prave makete od kartona koje lice na sokolove sa rasirenim krilima ali posto neznam talijanski nisam mogao da skontam gde se ikako kace.
 
pa ovi topovi ih nisu ubijali , nego samo grune ko lud , ima podešavanje na koliko da gruva vremenski , i mislim daje radio na ukumulator , nema šta da se vidi jedna cevka od jedno 1m i toje to , dobro bilo je malo elektronike ispod al nemaš šta da vidiš , a gruva ko ludo puca na sve strane ... samo ovde sad kad bi to ostavio u voćnjaku neznam dal bi dočekalo zoru... :haha:
 
a zamisli ti kad su oni te topove postavili po fabričkom krugu da vide kako rade , i to jedno 10 kom i tako ih isprobavali mesec dana ....
 
Malo karbita u konzervu, sipati par kapi vode, zatvoriti poklopcem konzervu (da dobro dihtuje)... Pa to kad opali, mislices da je pocelo opet bombardovanje!!!
 
Dopuna u vezi onih topova za ptice.
Parking za kola ispred fabrike Lifam i mesta gde su radnici ostavljali bicikle je bio zasenčen krošnjama visokog drveća, gde su se naselile vrane. Normalno da su sva kola ispod bila lepo "oštancovana" izmetom.
Zato je prvobitno i napravljen taj top. Međutim, nije imao dugotrajan efekat. Kada su se vrane navikle na njega, sve je krenulo po starom - sva kola su i dalje redovno "šminkana".
 
u mađarskoj se može nabaviti zvučni alarm protiv ptica , probaću da ga nažem na netu ovde kod nas već neki imaju i jako su zadovoljni - izuzev komšija -
za vinograd je najopasnija ptica čvorak, gde oni slete ne treba izaći više u berbu

28koinm.jpg


a ovaj link pogledajte slike same za sebe govore - nađite slike sa cvorcima i čudite se

http://images.google.hu/imgres?imgu...reg%C3%A9ly&ndsp=21&hl=hu&sa=N&start=126&um=1
 
MOZDA NEKE CENE:haha::haha:? ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1266359975[/time]
_________________________________________________
Da da, i Rim kao grad je sredinom i krajem 90tih imao probleme sa cvorcima, pa su uveli neke automobile da patroliraju gradom sa tim cudnim pistaljkama, sirenama ili vec.....ljudi su bukvalno nosili kisobrane, ami dosli iz juge i ........... SVE ZNATE VEC.... :kisa:
 
I ja ljudi imam problem sa svrakama, imam malu bastu sad posijao malo povrca i sve cupaju iz zemlje. Sta da se radi? Klasicno strasilo ne pomaze
 
jhona DERU je napisao(la):
pa ovi topovi ih nisu ubijali , nego samo grune ko lud , ima podešavanje na koliko da gruva vremenski , i mislim daje radio na ukumulator , nema šta da se vidi jedna cevka od jedno 1m i toje to , dobro bilo je malo elektronike ispod al nemaš šta da vidiš , a gruva ko ludo puca na sve strane ... samo ovde sad kad bi to ostavio u voćnjaku neznam dal bi dočekalo zoru... :haha:
ja imam dva komada ima magnetni upaljac,nesto slicno upaljacu za cigarete nema akumulatora.puca kao lovacka puska,boca plina traje oko 5 dana.koristim ih u lubenicama za plasenje vrana,svraka.stim sto se svraka brzo navikne :cao:
Post je spojen: [time]1269720568[/time]
_________________________________________________
2z3o0wj.jpg
vide se malo ispod sejalice
 
ljudi sta se zezate rasipate pare na ta sranja uzmete lepo slaviju 630 cal 4.5mm brzina dijabole je
220metara u sekundi ibije vranu na 30m i sta vise treba a ako je vocnjak veci kutiju petardi i to je to
 
Nazad
Vrh