Čestitke za ponove.

Mislim da ovaj plug nema mogucnost promjne zahvata, barem ne neku fabricki predvidjenju mogucnost da se poveca zahvat

Ako je kao kod recimo opal 90 ili 110 , onda se podesava sirina brazde ubacivanjem "kajle" izmedju nosaca i glave pluga dolje, zavisno kako okrenes kajlu imas razne zahvate , ako je takav princip.
 
Stigao je:
69af312c4e9f599ea3faf2cfaa5bd198.jpg


Tapatalkkal küldve az én LG-D280 eszközömről
 
Daće Bog da rode kokice pa da tandrce do proleća. Samo da nabavimo sita i za pšenicu, pa ga testiramo. Hvala kolega :)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Podešava se i zahvat druge brazde, obe se zajedno zanose u stranu.

Tu foru prodaju prodavci, a od toga nema nista. To se samo pomjera komplet plug i zakrece se, sto bi rekli odbrazdjuje i zabrazdjuje.
Da bi se povecao zahvat nekog pluga zadnja brazda u slucaju dvaobrazca se mora odmaknuti od prednje ali paralelno bez zakretanja i pluga i brazde.
A to je ovdje moguce samo ubacivanjem nekog vida podloske, kao sto se recimo prosiruju IMT plugovi od 10 coli, podbaci se komad od 5cm i ima se plug od 12 coli, to je ono sto kazem nije fabricki predvidjeno
 
Ponovili smo se nedavno sa prikolicom Itas, 84. godiste , po fabrickim specifikacijama 5 tona ,a kapacitet sanduka je 10 kubika sto odgovara zmajevki. Gibnjevi su 10 kom x 70mm x 10 mm glavcine i osovine su 70x70 mm tako da po mom misljenju od 7,5 do 8 tona nosi glat. Nije mnogo koriscena ,a bila je garazirana. Od ulaganja sve 4 nove gume, nova creva na klipovima i izremontovani klipovi (propale stare gumice), crevo vazduha i to je to. Na njoj sve fabricki. Ono što mi se posebno svidelo je to što je niska, a osovine su široke. Na putu je jako stabilna cak i pri brzini od 40 km/h
5bzic5.jpg


2127q6f.jpg
 
Berac je nedavno izvucen, steta je da kisne svaka masina, dok ne sredim šupu moraće još koji put da pokisnu

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Čestitam! Sviđa mi se prikolica. Ako su ovo Mitas gume to onda i nije baš najbolji izbor. Ja imam jednu novu ovakvu i bukvalno je buši i najmanji trn. Tokom ove sezone sedam puta sam je skidao i krpio. Dogodine već mora nova unutrašnja. Piše na gumi da ima neka silna platna ali čisto sumnjam da su tu. Izuzetno je meka guma i bez ikakvog problema je skidam sa felne. Bukvalno kao da je za ručna kolica.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh