Čerupanje tovljenih brojlera

Čerupaljke sa slike su Ok ali u onu cenu od 150EU treba dodati i cenu motora tako da to nije baš ni povoljno a lepo je a oko.Još nisam siguran da li lim ima neku zaštitu.
 
Njih pravi moj komsija a svaka cena je stvar dogovora pa mislim da moze biti i manja. Sto se tice kvaliteta stvarno je dobar i najvaznije je da su gume kvalitetne a one se mogu nabaviti i za 12 dinara i za 25 dinara. Ove od 12 din mogu da urade do 100 pilica i onda sve popucaju a ovaj kupuje provereno one kvalitetnije. Imam skice i za nju pa ih mogu postaviti u Caffeu u novoj temi Uradi sam gde sam postavio skice kako se pravi mesaona stocne hrane a imam i skice za mlin cericar-prekrupac pa cu ih sutra postaviti.
 
robins

Tvoji prilozi na temu odgoja brojlera su uvek bili interensantni i poučni.Hvala ti na ovim prilozima na temu čerupaljki.Častim turu :ppozdrav:
 
Ajde molim te Robins postavi i te skice jer planiram praviti za sebe jednu čerupaljku od bubnja od veš mašine koji je od rosvaja. Jednu sam sa rođakom napravio kao popola ali je on sve na svoju ruku radio pa mi se nesviđaju neke stvari a neda sebi čovjek reći ništa. Interesuje me koliko je ploča manjeg prečnika od bubnja i još neke sitnice a ploču bih od rosvaja da napravim da mi nerđa. Ova na slici mi izgleda fino pa reko da vidim dimenzije i pojedinosti! Veliki Pozdrav!
 
Đuro 70 je napisao(la):
Ajde molim te Robins .................................da napravim da mi nerđa. Ova na.....................i! Veliki Pozdrav

Đuro,

Dobrodošao na naš Forum, vidim veliku aktivnost na ovom Forumu, praktično svi postovi oko "Čerupaljke", ali molim te predstavi nam se onako domaćinski kako dolikuje, što je inače red kada se negde dolazi, a ljudi te ne poznaju !?

To se radi u Caffe-u, kao i ostali: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0

:ppozdrav:
 
Đuro 70 je napisao(la):
Ajde molim te Robins postavi i te skice jer planiram praviti za sebe jednu čerupaljku od bubnja od veš mašine koji je od rosvaja. Jednu sam sa rođakom napravio kao popola ali je on sve na svoju ruku radio pa mi se nesviđaju neke stvari a neda sebi čovjek reći ništa. Interesuje me koliko je ploča manjeg prečnika od bubnja i još neke sitnice a ploču bih od rosvaja da napravim da mi nerđa. Ova na slici mi izgleda fino pa reko da vidim dimenzije i pojedinosti! Veliki Pozdrav!

Postavice uskoro,za koji dan :D,bez brige.
Samo da covek uhvati malo vremena.
 
Pozdrav prijatelji,jel bi mogao mi netko poslati poštom te gumene prste za čerupaljku.Toga kod nas nema,a žena će mi mozak popiti ako joj ne napravim.ako ima tko da mi to riješi nek mi se javi u p.p. pa čemo se dogovoriti i za pare.
 
Meni je pre par dana stigao mejl u kome neki proizvodjac gumenih proizvoda nudi gumene prste.

Iz proizvodnog programa naše firme izdvajamo:
Gumeni prst za čerupanje pilića
Za dalje informacije pozovite nas na
011/2562052 ili 064/1313522

Cena koju sam bas danas video na vasaru u Palanci bi trebala biti do 20din a skoro svi sada salju nekom brzom postom.
 
E puno hvala.odmah ću u ponedjeljak da nazovem.žena čim je vidjela čerupaljku sjela mi za vrat da joj moram napraviti,a ovdje kod nas traže i po 250 eura za gotovu.
 
Kupi prste, metalno bure od 200l i nadji staru ves masinu. Uz polovan elektro motor od 0,75kW (kao od mesalice za beton) i malo cevi 20x20mm i jednu okruglu plocu od 5mm debljine sve to ne moze da te kosta vise od 100E. Sve to moze da sklopi neko ko se imalo razume u bravariju. A cerupaljka je inace spas za zene, kad joj napravis ima da te voli vise nego ikad. :ppozdrav:
 
robins je napisao(la):
. . . . . A cerupaljka je inace spas za zene, . . .
Ama spas je i za mene :D . Evo kako izgleda moja čerupaljka i šurilica koje sam pravio pre par godina i super radi.
s1pwrp.jpg
 
@ tomo555
Otvori trecu stranu ove teme, tamo je nas clan piledebelo lepo sve opisao. A moje misljenje je da broj prstiju odgovara velicini bubnja.
 
Pa ljudi nije to masina sa kompjuterskim upravljanjem. Gume mozete stavljati i na 100mm a i na 150mm razmaka a mogu biti i u 4 puna reda ili da u gornja dva reda gume mogu biti redje postavljene. U svakom slucaju ce da radi. vazno je da se donja ploca vrti na oko 200 do 250 obrtaja u minuti i da voda za surenje bude na temperaturi od oko 60C. Vidjao sam dobre termometre sa metalnom cevcicom koji mogu da sluze za merenje temperature vode a i za merenje temperature mesa kada se peku prasici ili jaganjci. Rade veoma lepo a cena im je oko 300 dinara a video sam ih u home cetru kod sajma u Beogradu. Kod cerupaljki sam video i jednu inovaciju u vidu kruzno savijenog i izbusenog creva kroz koje ide hladna voda i ispira perije sa cerupaljke.
 
vidio sam to sa crijevom na youtubeu..stvarno zgodno,ma nije problem napraviti...bubanj i elektro motor sam riješio još čekam gumene prste...
 
U fazi sam zavrsavanja cerupaljke,napravili smo cale i ja od bubnja ves masine.

Imam 2 pitanja.

1. da li je 10cm razmaka dovoljno da bude od reda do reda i od prsta do prsta u istom redu ili treba drugacije rastojanje ?

2.koliko mi treba gumenih prstiju,treba veceras da zovem coveka pa da mi to sutra posalje,a ne znam koliko da uzmem?
 
Ja sam takođe pravio od bubnja veš mašine i kupio sam oko 150 prstiju u Rumi na vašeru ali mislim da mi je oko 110 iskorišteno ali zavisi koliko ćeš redi stavljati tj bušiti u bubnju. A mislim da mi je takođe razmak oko 10 cm od prsta do prsta ali ako staviš i češće bar u donjoj ploči neće da škodi . Gledaj da nabaviš dobre prste a ako ti kakav ostane neka ih u rezervi neće se pokvariti. Mislim da nisu skupi 18 do 20 dinara po komadu. Veliki pozdrav i javi kako funkcioniše mašina kad je napravite !
 
dali mi tko može poštom poslat na kučnu adresu gumene prstiče za čerupaljku piliča jer u hrvatskoj su pre skupi?
 
Nazad
Vrh