Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Po jutru sam mislio. Sve cene koje pricam su po jutru.

Kao sto Miki kaze. Mi kupujemo za nas, ne da preprodajemo i spekulisemo.
 
To sam i ja mislio,ali skoro sam bio u HR i zacudio sam se ceni zemlje od 4000-5000e/kj.

Već sam jednom pojasnio kod mene ravna, kvalitetna oranica I klasa 1 jutro ili ral je 1.600 čhv i košta euro po hvatu znači 1.600 eura. A jutro ili ral je ista površina.














[h=1]MJERE ZA POVRŠINU Četvorni hvat, katastarsko jutro i kvadratni centimetar - mjerne jedinice za površinu[/h]
[h=5]Četvorni hvat, katastarsko jutro, kvadratni centimetar su mjere za površinu, a pogledajte koje su još mjerne jedinice za površinu...[/h]
metar.jpg



Četvorni hvat, katastarsko jutro, kvadratni centimetar su mjere za površinu, a pogledajte koje su još mjerne jedinice za površinu...
Jedinica za površinu jest kvadratni metar (m2).
Ostale mjere za površinu:
kvadratni kilometar (km2) 1 km2 = 1 000000 m2
hektar (ha) 1 ha = 1 0000 m2
ar (a) 1 a = 100 m2
kvadratni decimetar (dm2) 1 dm2 = 0,01 m2
kvadratni centimetar (cm2) 1 cm2 = 0,0001 m2
kvadratni milimetar (mm2) 1 mm2 =0,000001 m2
Preračunavanje starih mjera za površinu:
1 četvorni hvat (hv) = 3,59665 m2 (3,6 m2)
1 katastarsko jutro (kj), ral = 5754,64 m 2 = 1600 četvornih hvati
1 hektar = 2780 četvornih hvati = 1,7377 jutra ili rali
1 lanac = 793 m2 = 2000 četvornih hvati
1 dulum ili dunum = 1000 m2 = 278,039 četvornih hvati
1 acre = 4046,8 m2
1 dan oranja = 4000 m2 = 1112,45 četvornih hvati
1 motika zemlje = 800 m2
 
Kod nas što više ljudi bude ostajalo bez posla u firmama cena zemlje će rasti. Nemaju drugi posao osim da se bave poljoprivredom. To svi znaju da rade. Da nam je industrija razvijena svi bi bežali od zemlje kao od usrane motke.
 
Kod nas što više ljudi bude ostajalo bez posla u firmama cena zemlje će rasti. Nemaju drugi posao osim da se bave poljoprivredom. To svi znaju da rade.
Ја сам један од тих, ал' све што сам зарадио од пољопривреде то је било од препродаје земље а тамо где сам се упустио у производњу (воћарство и ратарство) ту сам пуко ко звечка. Онај ко гледа са стране и чини му се да је лако, грдно се зајебо. Кад год уђем у њиву псујем оне што кажу да им је скупа пијаца. А да не причам о калкулацији. Диго сам руке од рачунања јер ми одмах скочи притисак.
 
Ја сам један од тих, ал' све што сам зарадио од пољопривреде то је било од препродаје земље а тамо где сам се упустио у производњу (воћарство и ратарство) ту сам пуко ко звечка. Онај ко гледа са стране и чини му се да је лако грдно се зајебо. Кад год уђем у њиву псујем оне што кажу да им је скупа пијаца. А да не причам о калкулацији. Диго сам руке од рачунања јер ми одмах скочи притисак.

Neko je talentovan za proizvodnju, neko za trgovinu. :ppozdrav:
 
@gruntovčan, Ima i kod nas jeftinije zemlje, ali za privilegovane. Kao i tu, kod Vas.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=03&dd=11&nav_id=822563

quote_icon.png
Citiram: Goran G.
Vi ste u EU,zar od vas nije skuplje? :osmeh:


Niti dabi to su bile šuplje priče pomalo su razočarani i zadnji naivci koji su se mislili obogatiti preko noći ne ide pa ne ide.:riba:

Polako pucaju mitovi pa će i najveći EU-fanatici doživeti otrežnjenje. Samo je pitanje koju ćemo cenu morati da platimo do tog čuvenog ulaska i pristupanja EU.
 
Već sam jednom pojasnio kod mene ravna, kvalitetna oranica I klasa 1 jutro ili ral je 1.600 čhv i košta euro po hvatu znači 1.600 eura. A jutro ili ral je ista površina.


Niko nije dovodio u pitanje kvalitet i klase zemljista,samo cenu sam prokomentarisao,koja me je zacudila jer je jeftinija od nase zemlje ovde za oko 50%,a isto je sve skoro prva klasa.
Cinjenica je da su kod nas cene preduvane,a te cene koje sam ja naveo su prihvatljive svakom poljoprivredniku,da mogu u dogledno vreme da se otplate,ako Bog da.

Eh Branko,da baba ima visuljak,bila bi deda... :haha: :ppozdrav:
 
Niko nije dovodio u pitanje kvalitet i klase zemljista,samo cenu sam prokomentarisao,koja me je zacudila jer je jeftinija od nase zemlje ovde za oko 50%,a isto je sve skoro prva klasa.
Cinjenica je da su kod nas cene preduvane,a te cene koje sam ja naveo su prihvatljive svakom poljoprivredniku,da mogu u dogledno vreme da se otplate,ako Bog da.

Eh Branko,da baba ima visuljak,bila bi deda... :haha: :ppozdrav:

Slažem se da su kod vas cene prenaduvane tako je bilo i kod nas pre ulaska u EU razne pričice i rast cene na glasine. Sad kad je narod vidio da od pričica ništa, kupaca ni za ljek oranicama pada cijena.
 
Cena zemlje nije samo odraz stanja u poljoprivredi. Na primer, pre samo 4-5 godina kamate u bankama su bile i do 7% a sada su valjda oko 2,5-4% na oročenu štednju u evrima. Drugim rečima, ko kupi za 100.000 EUR zemlju dobija 3.600 EUR arende odnosno 3,6% (tako je bar kod nas u Bečeju) a onaj ko stavi te pare u banku dobiće manje ili u najboljem slučaju ako se dobro pogodi oko 4% i platiće porez na to pa će na kraju dobiti isto kao od zemlje. Samo je zemlja mnogo bolja, bankama baš i ne veruje svako, može država da se seti dodatno da skine malo para sa svih računa i sa kamata, kao što je bio slučaj na Kipru.

Kada bi u Srbiji bilo drugih mogućnosti i šansi gde da se pare ulože onda bi i cena zemlje pala. Na primer, sada više niko na berzu ne ulaže a pre 5 godina još je bilo živo tržište akcijama.
 
Cena zemlje nije samo odraz stanja u poljoprivredi. Na primer, pre samo 4-5 godina kamate u bankama su bile i do 7% a sada su valjda oko 2,5-4% na oročenu štednju u evrima. Drugim rečima, ko kupi za 100.000 EUR zemlju dobija 3.600 EUR arende odnosno 3,6% (tako je bar kod nas u Bečeju) a onaj ko stavi te pare u banku dobiće manje ili u najboljem slučaju ako se dobro pogodi oko 4% i platiće porez na to pa će na kraju dobiti isto kao od zemlje. Samo je zemlja mnogo bolja, bankama baš i ne veruje svako, može država da se seti dodatno da skine malo para sa svih računa i sa kamata, kao što je bio slučaj na Kipru.

Kada bi u Srbiji bilo drugih mogućnosti i šansi gde da se pare ulože onda bi i cena zemlje pala. Na primer, sada više niko na berzu ne ulaže a pre 5 godina još je bilo živo tržište akcijama.


:cool:...samo gledaj kako će početi porez na prihod od arende....hehehe...:cool:
 
Nazad
Vrh