Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas i ja završio žetvu pšenice, prinos 3580kg/k.j, vlaga 14% hl 84 sorta Arija, lagerovao kući...
 
Danas pokosio 19kj "ubrao" 66500kg poprilično sam zadovoljan.APAČ malo podbacio al je BALATON popravio prosek.
 
Danas ovrli prvu njivu psenice.8330kg na 2.25 jutara.Racunajte prosek.Zadovoljan,APACH "sa tavana"! HL 79.30
Kombajner:nas clan @glavas. :ppozdrav:
 
auh ljudi sa kojim se vi ciframa gadjate, svaka vam cast na prinosima
kod nas ko poznje 4t/ha taj je car, ja sa jesenjih 300kg i prolecnim an-om od 250 jedva navlacio 5t/ha, i sada mi je zito dobro, nisam nigde video kod nas da kazem ima bolje, al ako budem imao ove godine 5t/ha bice za pricu
 
Kod nas jos mozda 1 dan i bice svo zito skinuto uglavnom su losa zita do 3000 kg po kj. je najbolji prinos i to su apac i ns 40 s uglavno te brkate psenice su bolje ostale sorte zali boze verovatno jer ljudi nezele da ulazu ili sta je vec u pitanju jedino zito za primer kod nas ima privatizovani kombinat.
 
Danas sam skinuo EUCLIDE i sa 2,5 kj dobio 8100 kg sa hektolitrom 76 i vlagom 13,1%.Apac nece skoro,juce mu je vlaga bila 20%
 
Negde sam napisao da ne ocekujem puno od EUCLIDA jer je jadno izgledao i malo ga je voda davila,ali nije nista kao sto izgleda dok god ne stane na kantar.Gledam pa sve neverujem odakle curi u bunker.
 
Ja sam danas počeo da vršem,komšiji Balaton sa 140kg/kj + 200kg/kj KAN + prosaro 3600 kg/kj 14.8vl,i meni sam skinuo na pesku najlošije žito malo jače 3t/kj,16.5 vlaga,ostalo je još vlažnije
 
Odlican prinos.Koju si agrotehniku primenio sto se tice bacanje vestaka i prskanja
 
Neko je pitao ,kako izgleda pšenica koja ima 4 t po jutru.
Ova ima 4,5 t/kj
Duž 400 metara ,ne može Z 142 da obiđe krug, napuni bunker na oko 150 m pre kraja.Ovo je u prokašanju pa hvata pun heder.
Image00027.jpg


Image00028.jpg


Image00025.jpg


Image00024.jpg

Sorta simonida ,ostavljeno 4 t za seme.
 
Torpedo je sejao i prskao ,kad je đubreno radio je rus pošto je bilo hladno a rus ima dobro grejanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh