Superkoncentrati

Koliko kosta Milkivit u Germany, a koja je ovde cena?
Nisam radio sa njim. :sta:
 
Vidio sam da ste pričali o predstarterima, ja imam dobro iskustvo sa predstarterima i uopšte svim koncentratima firme HRANA PRODUKT (Noćajski salaš, Semska Mitrovica), mada su oni kod nas u Crnoj Gori najskuplji.....
A ima li ko iskustva sa koncentratima KOMPONENTA i kako su se pokazali?
 
none 73 je napisao(la):
moje iskustvo mlogo lose drzi se proverenih firmi a ostalo okaci macku o rep
Bogomi i ja mislim da si upravu, cijena sve govori.... :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1296129218[/time]
_________________________________________________
savak je napisao(la):
nisam hranio groverom nego samo sa tim SPP počeo sam da ih prihranjujem od druge nedelje,odlučio sam ih sa šest i imaju oko 18-19 kg prosek.Od druge do šeste nedelje su mi pojeli 50kg. tog startera njih osam.
A prijatelju kolika je cijena tog startera? Za 28 dana su prasad pojela po 4kg hrane, a imala prosjek 18-19kg sa 42 dana? To mi je nejasno nešto, možes li mi to pojasniti....Vjerovato je krmača dobra na mlijeko, ali ipak mi je to prevelika kilaža, a mala konzumacija hrane po prasetu....
 
marko nk je napisao(la):
Post je spojen: [time]1296078818[/time]
_________________________________________________
savak je napisao(la):
nisam hranio groverom nego samo sa tim SPP počeo sam da ih prihranjujem od druge nedelje,odlučio sam ih sa šest i imaju oko 18-19 kg prosek.Od druge do šeste nedelje su mi pojeli 50kg. tog startera njih osam.
A prijatelju kolika je cijena tog startera? Za 28 dana su prasad pojela po 4kg hrane, a imala prosjek 18-19kg sa 42 dana? To mi je nejasno nešto, možes li mi to pojasniti....Vjerovato je krmača dobra na mlijeko, ali ipak mi je to prevelika kilaža, a mala konzumacija hrane po prasetu....

Cena je sad kod nas 1200 dinara za vreću od 25 kg. Za 28 dana po mojoj računici prasići su pojeli 6,25 kg po komadu ( 50:8= 6,25) a ne 4 kg kako si ti napisao! Najbitnije od svega ti je genetika! Ako to imaš i konzumacija hrane se smanjuje za 1 kg prirasta! Uz to dobijali su koncentrat obročno a ne po volji!
 
Moja prasad pojedu do kilaže od 20kg žive mjere oko 25 kg hrane po prasetu, odlučujem ih oko 35-42 dana do tada im je hrana po volji, počinjem da ih prihranjujem oko 10-14 dana, a kad ih odlučim uobročim ih i davam im hranu tri puta dnevno.....
Znači tvoja prasad pojedu do kilaže od 18-19 kg oko 6.5 kg hrane po prasetu, tačnije rečeno pojedu ti oko 320 dinara+ to što su ti pojeli prije 28 dana, a to je neznatno.....A još ako uzmemo ovo 6.25kg/28 dana=0.223kg koncentrata ti je pojelo prase dnevno.......ako je tako tebi je dobra računica tebi se isplati držati prasad....... :D
 
Na svakom pakovanju imate deklaraciju sa hem. satavom.
Ako Vam to nije dostupno, svaki od proizvodjača navedenih premiksa ima sajtove sa detaljno prikazanim sastavima, karakteristikama, uputstvima itd...
 
Pozdrav.Ima li neko iskustva sa Lira Mix premixima i dopunskim smesama?Koristim dopunsku smesu za tov svinja Lira super 35% proteina i za sada sam prezadovoljan.Posto sam tek poceo da se bavim svinjarstvom planiram da koristim Lira mix i u odgoju prasica i krmaca dojara.Ima li neko iskustva sa ovim premixima i dopunskim smesama?
 
acosrbo90 je napisao(la):
Pozdrav.Ima li neko iskustva sa Lira Mix premixima i dopunskim smesama?Koristim dopunsku smesu za tov svinja Lira super 35% proteina i za sada sam prezadovoljan.Posto sam tek poceo da se bavim svinjarstvom planiram da koristim Lira mix i u odgoju prasica i krmaca dojara.Ima li neko iskustva sa ovim premixima i dopunskim smesama?
moj kum je hranio jedno vreme sa tim lira mix,nije ga kupovao nego je izvlacio novac kroz nekakvu kompenzaciju.kad ga je potrosio nije ga nastavljao,vratio se na staro.kaze nije nikako zadovoljan.doduse u nasem kraju i nije nesto ni zastupljen i dosta naroda cak i nezna za njega.to je sto ja znam o tome
 
tetka koristi neki koncetrat za sjagnjene ovce,i nema problema sa njim.Ovo mu je deklaracija,pa bih voleo da cujem vase komentare o njemu.
Proteini 14% natrijum 0.2-0.4%
vlaga 13.5% kalcijum 0.8-1.0%
npn 25% ovsene jedinice 0.95%
celuloza 15%
fosfor 0.5-0.8%
ima jos nekih dodataka ali se nevidi sta i koliko
 
Nikola obrisao sam poruke pa možeš ina pp da mi šalješ, nisam ni obraćao pažnju da je pun. Što se tiče koncentrata korektanog je sastava samo me brine ovo NPN, to ne bi trebali kod bremenitih grla preživara (krave i ovce) da koriste. To je neproteinski azot, najčešće urea, koja menja proteinski deo azota u ovom slučaju to je 25%, znači jednu četvrtinu proteina su zamenili sa NPN što im pojeftinjuje proizvodnju. Problem je što hidrolizom uree nastaje amonijak koji koriste mikroorganizmi buraga i ugrađuju u svoj protein, nešto slično kao i biljke, ako se taj amonijak naglo oslobodi mikroorganizmi ga ne mogu usvojiti tom brzinom i on prelazi u krv gde deluje toksično, a pogotovu deluje negativno na plodnost (povadjanja, rađanje slabo vitalne teladi i jagnjadi, u najtežim slučajevima pobačaji). Ovo je gornja granica u kojoj se dodaje NPN, oni nisu izašli iz okvira pravilnika, ali je gornja i ako možeda se nadje koncentrat koji ne sadrži NPN i za koji dinar da bude skuplji, opet mirnije se spava. Možda sam otišao u off, izvinjavam se zbog toga.
 
prve premikse koje sam koristio su bili od sanoja, ali nakon sto su poceli proizvoditi kod nas bilo je nekih problema (grudvao se i svinje ga nisu htjele jesti) nakon toga sam presao na schaumann za koji i dan danas tvrdim da je najkvalitetniji ali nazalost i najskuplji (od 30 pa do 50 % u odnosu na joseru i likru), kako jednostavno vise nisam mogao pokrivati troskove proizvodnje presao sam prosle godine na joseru ali nakon 7 mjeseci koristenja sam bio prisiljen preci na neki drugi tako da sad zadnjih dvadesetak dana koristim likru koja je barem po pricanju samih promotora najprodavaniji premiks za svinje u HR jer ga koriste vecina velikih farmi (belje, sizim itd.). kod josere mi je bio problem s krmacama koje ga jednostavno nisu htjele jesti a tjeranje mi je maltene upotpunosti izostalo dok s odojcima nisam imao problema. ako koga zanima mogu okaciti fajl s rezultatima analize DLG-a premiksa koji se prodaju na njemackom trzistu a dosta njih je prisutno i na trzistu u hrvatskoj (biomin, sano, salvana, likra, schaumann).
 
Jel koristi neko od Gebi-ja super premium 43% za prasad i 37% za tovne svinje ako sam dobro zapamtio ? Danas sam gledao na tv-u i koliko ga nahvalise mora da valja pa me interesuju vasa iskustva
 
Sa cenom je isti kao Sano,a kvalitet neznam.Sad idem sa Sano,sledeca tura sa Gebijem,pa cu videti razliku.
 
Kod mene lokalni proizvođač koncentrata nije na nekom glasu!jaka konkurencija sa ostalim okolnim i "evropskim" proizvođačima, ali prosle godine dobio 1 zlatnu medalju a ove godine 2 zlatne medalje za kvalitet na NS-sajmu. Neznam samo jeli se te medalje dobiju stvarno za kvalitet? Ili si bolji od drugih ,ili se za par evrica okitis cim hoces.kod njega kupujem sojinu i sun. sačmu pa kupim i koncentrat za prasice od mlijecnog, startera pa do supera od 15 do25 kg tezine, i prasići nisu loši.
 
Jel netko probao hranit svinje sa patent.co?
cujem samo rijeci hvale,sto se pise.
pa me zanima ovako u praksi kako je ,ako je proba netko?
 
Nazad
Vrh