Proizvodnja rasada u plastenicima

pitijum i botritis znaju biti posledica velike vlaznosti vazduha i nedostatka sunca u ranoj proizvodnji rasada.nekada je bio klasican previkur, koji je bio jeftiniji od ovog energy,a opet je odradjivao posao. posao moze da se odradi i sa balbom i galofunginom T u kombinaciji (zalivom za koren) ali obavezno sprati cistom vodom posle,jer balb zna da zapalim listove biljke. ova kombinacija je delotvornija i jeftinija od previkura energy
 
pitijum i botritis znaju biti posledica velike vlaznosti vazduha i nedostatka sunca u ranoj proizvodnji rasada.nekada je bio klasican previkur, koji je bio jeftiniji od ovog energy,a opet je odradjivao posao. posao moze da se odradi i sa balbom i galofunginom T u kombinaciji (zalivom za koren) ali obavezno sprati cistom vodom posle,jer balb zna da zapalim listove biljke. ova kombinacija je delotvornija i jeftinija od previkura energy
balb 420 din 100 ml
galofungin t 815 din 300 ml
 
Odličan rasad mene muči ova oblačnost a naročito sledeća četiri dana, a kada se setim prošle godine u ovo vreme sunca...

Jedno pitanje, da li ti je to pas oštetio jednu saksiju rasada paradajza , drugi red odozdo, ili je po sredi nešto drugo?
 
@tvrdoglavi
productimageimg121hr.jpg



Mondijal
 
pozdav dobri ljudi,vidim bilo je reci o ceni previcura ,previkut 100ml 1000 din,ja sam skoro kupovao pa eto,a inace sam rasad zastitio sa proplant,funomil,fostonic, i posle sejanja i posle ppikiranja,i nemam brige,e sad pojavljuje mi se jos uvek tu i tamo crkne neki rasad jednostavno kao da se skroz osusi,ali samo KAMAN krastavac kod ekrona nista se nedesava,...
Sa cime prihranjujete rasade i koliko cesto???,ja sam krastavac prihranio sa npk 10-40-10 i humi start,bice slika sutra pozz
 
Urose zanimaju me ovi tvoji kontejneri od 128 rupa danisu slucajto to ovi
kontejneri2.jpg
kako su se pokazali? Da li su bolji oni ili ovi od 104 rupe(u njih bih posejao celer i karfiol?

Da li je neko koristio supstrat Mikskaar (Estonska firma) Mks1 (100% Belog treseta, 5,5 do 6 Ph , 0-6 mm struktura, soli od 0,7 do 1 , N 100-160mg/l P2O5 115-190 mg/l K2O 130-215 mg/l) mislio sam da kupim Klasmann ali 70l je 1100dinara a ovaj 225l 2100dinara sta vi mislite? Sta je bolje cist beli treset ili mesavina crnog i belog(vidim da imaju i 75% belog i 25% crnog) za rasad kupusa, brokole i celera korenjasa?


 
Da jesu samo su mali za paradajz i karfiol za celer ne zanam.U njima paradajz brzo isusi subrstrat i moras ranije da pikiras u svakom slucaju 104 rupe je bolji.
 
Nazad
Vrh