Kukuruz 2014

Danas smo skinuli jednu parcelu beracem, pionir n43. Prinos je odlican, a kukuruz je vec poceo da se kruni, ima skoro puna kotarica od jedne zmajevke. Ali sto su ostali tragovi gde prodje berac sa punim bunkerom, majko moja kao tenk da je isao.
 
Ako se po jutru dan poznaje biće dobro . Danas kombajnirao prvi kukuruz ove godine .Zrna ko blata . Kombajner kaže da nikad nije radio ovakav kukuruz . Vlaga je jako visoka , juče sam mjerio oko 24 % , al danas kad je prošao kroz kombajn izgleda da je oko 27% tako kombajn kaže ali nije precizno .
Dakle sretan sam , možda mi je i lični rekord al nije još vagano . Sudeći po 9 caseovih bunkera gdje staje 4t suvog , a i sudeći i po šleperu kojeg smo napunili sa 2.1ha i ostalo još 2 bunkera ispada da je bilo oko 32t sirovog kukuruza ili 26.8 t suvog kukuruza sa 2.1ha pa bi to bilo oko 12.7t/ha suvog ! Juuhu!
Razlog za skidanje ovako vlažnog je trenutni vakum pa sam ga odma prodo po 0.35 km sveden na suv što je oko 21 din .

Inače to je Pionir f38 sijan oko 26 marta na 16.8 cm.

[video=youtube_share;5kunJBPAcCk]http://youtu.be/5kunJBPAcCk[/video]
 
E pa to je i bio razlog što sam ponio aparat al se nešto uzjebo , izgleda da mu je ušla prašina iz džepa u objektiv pa nisam nikako mogao da snimim . Uglavnom odlična stvar ova prikolica , pozajmio sam je od komšije. Napravljena je od neke mikserice , a dodan je transporter od zmaja i puž unutra . Stane oko 9t suvog zrna , ali mogla bi da izbacuje i brže , razlog je što je trebao da stavi veći puž po horizontali prikolice , ovako treba 15ak do 20 minuta da se istovari u kamion . Dobra je baš za vlažnu zemlju ali mogla bi biti malo lakša (2.5t prazna) .

[video=youtube_share;JfVMS4e1Mk8]http://youtu.be/JfVMS4e1Mk8[/video]
 
Kad vidim koliki su prinosi,jos kad cujem da je gusto sejano,dodje mi da se ujedem za mu.a,jer sam malo isao redje a plus redje niklo pa se sada bojim da ne bude mali prinos.Sumnjam da ce klip kod t56,f02,n01 da nadohnadi duzinom???
 
Danas obrao njivu u Bavaniskom ataru u pitanju je /oneli/ dobar rod sobzirom da je taj deo atara debelo pazario od crvenila 18 vrsta zmajevka,sutra tj. danas idemo dalje na bolju parcelu gde mi se nalazi zp 427 ako posluzi vreme :)
 
I ja danas počeo ZP 560, sutra nastavak.


6nwbya.jpg


hsu7ew.jpg
 
Nazad
Vrh